Results from "Russian Club" Cup 2011 - Juvenile II Standard Saturday, 12 February 2011
Check how to advertise your product with us

"Russian Club" Cup 2011
Russia - Moscow Saturday, 12 February 2011

Juvenile II Standard Saturday, 12 February 2011

Final

1  Evgeniy Nikitin & Yuliya Khurtina Russia
2  Illya Gorshenin & Darya Kryvko Ukraine
3  Danila Mazur & Anastasiya Polonskaya Russia
4  Evgeniy Shulyak & Elizaveta Polyanskaya Russia
5  Vladislav Velikotskiy & Tatyana Ustinova Russia
6  Artemiy Egunyan & Darya Babykina Russia
7  Nikita Novikov & Kseniya Evseeva Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  [18] Artem Erkaev & Darya Bondareva Russia
8  [18] Georgiy Shvets & Elizaveta Savenko Russia
8  [18] Vladimir Terentev & Yuliya Fedorova Russia
11  [16] Daniil Golyshev & Elizaveta Lykhina Russia
12  [14] Egor Filev & Dilyara Dzhayrulaeva Russia
13  [7] Matvey Finapetov & Alina Nigmatullina Russia
14  [3] Mikhail Kornev & Dariya Chursina Russia

Quarter-final

15  [20] Kirill Kuzmin & Anna Samusenko Russia
15  [20] Dmitry Ronzhin & Aleksandra Raskatova Russia
17  [16] Timofey Kalyakin & Olga Tlustenko Russia
17  [16] Semen Sukhov & Irina Kitsenko Russia
19  [13] Mark Babinskiy & Alena Krasnova Russia
19  [13] Daniil Zadorozhnyy & Anna Basyuk Russia
21  [11] Kirill Peshkov & Kristina Komadynko Russia
21  [11] Georgiy Shpak & Polina Kirillova Russia
23  [10] Dmitriy Chelpanov & Anastasiya Plekhova Russia
23  [10] Nikolay Reshetnikov & Angelina Cherenkova Russia
25  [9] Nikita Kolotukhin & Varvara Sveridonova Russia
26  [3] Emil Abdullin & Evgeniya Larionova Russia

Round 2 (top 49)

27  [19] Egor Marichev & Arina Shakina Russia
28  [18] Nikita Korzun & Alena Barysheva Russia
28  [18] Daniil Simakov & Agata Pugacheva Russia
30  [17] Aleksey Lukyanchuk & Anastasiya Andreyancheko Russia
30  [17] Konstantin Startsev & Anastasiya Ptashinskaya Russia
32  [16] Konstantin Mogutnov & Polina Artsibasheva Russia
33  [15] Vladislav Abushenko & Dariya Sizikova Russia
33  [15] Sergey Antipov & Irina Antipova Russia
33  [15] Konstantin Sizentsev & Tatyana Obretetskaya Russia
36  [13] Kirill Ulyanchenko & Mariya Soldatova Russia
37  [12] Daniel Artemev & Irma Bolotaeva Russia
38  [11] Aleksey Tarasov & Kristina Golubkina Russia
38  [11] Maksim Zaruchevskiy & Anastasiya Borisova Russia
38  [11] Ilya Zidan & Anastasiya Sharkova Russia
41  [10] Nikita Kamnev & Alina Khudoshina Russia
41  [10] Bogdan Panyukov & Aleksandra Krivushkova Russia
43  [9] Ivan Duplinskikh & Anna Kislova Russia
43  [9] Daniil Soldatenkov & Nina Ushkova Russia
45  [5] Andrey Baranov & Anna Lapteva Russia
45  [5] Daniil Gerasimov & Angelina Gerasimova Russia
47  [2] Nikita Razmyslov & Dina Vaschenkova Russia
48  [1] Artem Pogozhev & Anastasiya Bilenchenko Russia
49  Aleksey Saprykin & Eliza Turgeneva Russia

Round 1 (top 61)

50  [18] Ivan Krasovskiy & Darya Verkhova Russia
51  [17] Maksim Khrenov & Veronika Sorokina Russia
51  [17] Arseniy Klyucharev & Viktoriya Novikova Russia
53  [16] Dmitriy Motush & Darina Nuzhdina Russia
54  [15] Daniil Logvinov & Valeriya Moroz Russia
54  [15] Maksim Puchkov & Khristina Likhanova Russia
54  [15] Gleb Vlasov & Adiliya Mingazova Russia
57  [11] Artem Zhuykov & Yuliya Poplevina Russia
58  [9] Denis Shaltin & Elena Krasnova Russia
59  [8] Mark Dokuchaev & Alena Kochetova Russia
59  [8] Aleksey Zaporozhets & Irina Kozhina Russia
61  [2] Vitaliy Bobrov & Diana Evloeva Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}