Results from Russian Tsars Cup - WDSF Youth Open Standard Saturday, 07 January 2017
Check how to advertise your product with us

Russian Tsars Cup
Russia - Moscow Saturday, 07 January 2017

WDSF Youth Open Standard Saturday, 07 January 2017

Final

1  Igor Mikhaylovskiy & Ekaterina Logacheva Russia
2  Nikita Shipitsin & Anna Zakharova Russia
3  Artem Tikhonravov & Anastasiya Skorobogataya Russia
4  Dima Kusnir & Valeria Gumeniuc Moldova
5  Aleksey Kapusta & Taisiya Kuzina Russia
6  Yakov Predko & Polina Astakhova Russia
Advertisement
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Nikita Zhukovskiy & Linda Revko Byelorussia
8  Roman Glavatskil & Viktoriya Puchina Russia
9  Nikolay Gromoglasov & Anastasiya Plastinina Russia
10  Evgeniy Mironov & Veronika Gorshkova Russia
10  Sun Yulong & He Xinyang China
12  Stefan Cazacu & Tatiana Balan Moldova
13  Dmitry Kaydan & Yana Burkova Russia

Quarter-final

14  Evgeniy Brylev & Ekaterina Volotskaya Russia
15  Ivan Marochkin & Viktoriya Fomina Russia
16  Vladislav Alisov & Lyubov Dudareva Russia
17  Yaroslav Alisov & Aleksandra Ilicheva Russia
18  Aleksandr Svetlanov & Valeriya Kulachenkova Russia
19  Andrey Petryaev & Anastasia Elnikova Russia
20  Artem Donskoy & Anastasiya Pertsova Russia
20  Yang Haocheng & Qu Yuting China
22  Kirill Borisov & Arina Kudryakova Russia
23  Aleksej Oderij & Darya Safonova Russia
24  David Gogua & Anna Lutsenko Russia

Round 2 (top 38)

25  Kirill Anureev & Kseniya Chashina Russia
25  Semen Kochetov & Tatyana Oleshko Russia
27  Valeriy Romanov & Polina Lukina Russia
28  Albert Mozhaev & Valeriya Kysina Russia
28  Vasiliy Shumakov & Irina Tyamkina Russia
30  Ivan Dugar & Alena Zemlyakova Russia
30  Roman Zhemchugov & Arina Fedorova Russia
32  Kirill Baturin & Evgeniya Gromova Poland
32  Ilya Kolobov & Elizaveta Matveeva Russia
32  Ilya Martynovich & Elizaveta Romashina Russia
35  Gleb Savkin & Milena Isaenkova Russia
36  Anton Aleksandrov & Natalya Shitova Russia
37  Egor Kachkovskiy & Anastasiya Gavrilova Russia
38  Denis Zhitkevich & Karolina Lukyanova Russia

Round 1 (top 55)

39  Stepan Ilichev & Yuliya Shalimova Russia
39  He Yongshen & Feng Linqian China
41  Sergey Zholkin & Alsu Gafurova Russia
42  Aleksandr Hromushkin & Arina Shakina Russia
42  Evgeniy Kandaurov & Ekaterina Shabalina Russia
44  Nikita Pulkin & Elizaveta Danilina Russia
45  Daniil Kochetkov & Aleksandra Zagneteva Russia
46  Vasiliy Lvov & Anastasiya Suprun Russia
47  Song Lulin & Liu Siyi China
47  Yuan Weiye & Hao Congcong China
49  Anton Perederij & Sofya Laukart Russia
49  Vladislav Zinkevich & Alina Semenets Russia
51  Zhou Yang & Yang Yuting China
52  Sun Jiawen & Yuan Yufen China
53  Rafael Ayupov & Anastasia Lavrentieva Russia
53  Andrej Chekushin & Mariya Leushina Russia
55  Yu Yongqi & Hu Qiwei China
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}

{11}



#{text}