Results from Spartak Cup 2004 - Junior II Latin Sunday, 12 December 2004
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

Spartak Cup 2004
Russia - Moscow Saturday, 11 December 2004

Junior II Latin Sunday, 12 December 2004

Final

1  Arto Tsaturyan & Ekaterina Sarancha Russia
2  Roman Rastorguev & Yuliya Kuznetsova Russia
3  Anton Smolyaninov & Olga Shelomizkaia Russia
4  Yuriy Simachev & Iryna Bolshakova Russia
5  Dmitri Kitaev & Yulia Tomilina Russia
6  Egor Yuzhakov & Olga Soina Russia
7  Guram Kapanadze & Kseniya Prudko Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  Aleksey Stupivtsev & Anush Astabatsyan Russia
9  Gayk Karamyan & Mariya Raevskaya Russia
10  Anton Teplykh & Tatyana Arutyunyants Russia
11  Aleksey Zhiganov & Milana Kurylenok Russia
12  Garik Akopdzhanian & Kristina Mironova Russia
13  Mark Popkov & Svetlana Guggenbühl Switzerland
13  Valentin Savin & Alina Glazkova Russia
15  Ivan Sidorov & Valeriya Fomina Russia
16  Murman Kapanadze & Yuliya Belova Russia

Quarter-final

17  Mikhail Aniskin & Irina Suykova Russia
17  Pavel Novikov & Elvira Skrylnikova Russia
19  Maksimilian Polosatov & Nadezhda Artamonova Russia
20  Peter Gusev & Evgenia Andreevskikh Russia
21  Sergey Kiselev & Darya Khoroshilova Byelorussia
22  Artem Bubnov & Ekaterina Davydova Russia
22  Ilya Rubtsov & Olga Romanenko Russia
24  Sergey Chernykh & Mariya Suranova Russia
25  Pavel Tkachenko & Anastasiya Schukina Russia
26  Nikolay Mezentsev & Alina Oshchepkova Russia
27  Yuriy Afonin & Ekaterina Zheleznova Russia
28  Andrey Dubinkin & Anastasiya Sainkina Russia
28  Artem Shipilov & Krystina Komarova Russia

Round 3 (top 50)

30  Vyacheslav Benko & Mariya Manyakina Russia
30  Vladislav Petrov & Valentina Bondareva Russia
30  Pavel Silantev & Marina Ilina Russia
33  Roman Besedin & Irina Samoylova Russia
33  Ildar Khusyainshin & Daria Mikhalskaya Russia
35  Ilia Lagutenko & Maria Kamenskaya Russia
35  Aleksandr Shimin & Ekaterina Logina Russia
37  Nikita Gromov & Anastasiya Lyuzzhukhina Russia
38  Sergey Grishko & Yana Abramova Russia
39  Nikita Avdeev & Anna Rafikova Russia
39  Ilya Davydov & Ekaterina Tropinskaya Russia
39  Sergey Novokschenov & Yuliya Velikodnaya Russia
42  Denis Ermolin & Ekaterina Ermolina Russia
42  Yuriy Petrov & Irina Guschina Russia
42  Stanislav Ryzhuk & Darya Shelestova Russia
45  Ivan Patyutkin & Olesya Kanygina Russia
45  Maksim Pimenov & Dayana Pyzhova Russia
47  Aleksey Abramov & Anastasiya Goncharenko Russia
48  Tigran Akopov & Natalya Shevchuk Russia
49  Aleksey Voevodin & Yuliya Zaytseva Russia
50  Serguei Makarov & Mariya Ivanova Russia

Round 2 (top 81)

51  Denis Glivenko & Dina Bogapova Russia
52  Mikhail Ostryakov & Olga Tarasova Russia
52  Georgiy Tkachev & Viktoriya Semenova Russia
54  Evgeniy Bychkov & Anastasiya Lisitskaya Russia
54  Kirill Simakov & Lyubov Ryumina Russia
54  Sergey Tomin & Evgeniya Anikina Russia
54  Kirill Zakharov & Maria Naumchenko Russia
54  Volodymyr Zuyev & Mariya Zaichenko Ukraine
59  Alexey Glukhov & Marina Lyubimova Russia
59  Mikhail Ovcharenko & Angelina Sergeeva Russia
59  Sergey Panchenko & Anastasiya Lemeshkina Russia
59  Andrey Sychevskiy & Olga Semyenova Russia
63  Mikhail Vinokurov & Mariya Kerentseva Russia
64  Yuriy Fedorovich & Anna Balandina Russia
65  Pavel Fomine & Darya Panferova Russia
65  Aleksey Polovnikov & Aleksandra Emelyanova Russia
65  Vladislav Sopov & Mariya Alekseeva Russia
68  Maksim Fedorchenko & Margarita Savenko Russia
68  Nikita Kochetov & Kristina Tiutierieva Russia
70  Roman Kovanko & Olga Soroka Russia
71  Timur Takazov & Maria Shterkel Russia
72  Valentin Akulov & Anastasiya Bokova Russia
72  Artem Kuchev & Anna Rygalina Russia
72  Kirill Protsvetov & Kristina Stekolnikova Russia
75  Vasiliy Kirin & Olga Lesina Russia
76  Boris Fomichev & Elena Klepikova Russia
77  Kirill Ivanov & Milena Vanyukova Russia
77  Dmitriy Trifonov & Alina Zinoveva Russia
79  Roman Badulin & Ekaterina Fatovskaya Russia
80  Mark Li & Kira Shogina Russia
81  Anton Konchenko & Tatyana Lebedeva Russia

Round 1 (top 136)

82  Mikhail Kashenkov & Ekaterina Ishina Russia
82  Artem Merkulov & Mariya Smolnikova Russia
84  Aleksey Rybkin & Olga Blyum Russia
85  Maksim Lukyanenkov & Valeriya Dolmogombetova Russia
85  Dmitriy Porfenchuk & Mariya Kulaeva Russia
85  Roman Vasilev & Anna Barsukova Russia
88  Aleksander Smirnov & Irina Stepanova Russia
89  Semen Stepanyan & Aleksandra Bokova Russia
90  Alexandr Otsechkin & Olga Kobleva Russia
91  Igor Ammosov & Kseniya Kovaleva Russia
91  Pavel Kozinov & Mariya Skiba Russia
91  Aleksey Shamin & Alena Brizhataya Russia
94  Vladimir Dolotov & Mariya Turchannikova Russia
94  Vladimir Frolov & Yuliya Gribenyuk Russia
94  Roman Ostrovskiy & Vera Lyashenko Russia
97  Pavel Germanov & Anastasia Stepanova Russia
97  Yuriy Kabanov & Tatyana Krym Russia
97  Yan Khachaturov & Veronika Grigoreva Russia
97  Aleksey Shmelev & Darya Nesterova Russia
97  Dmitriy Yudenich & Aleksandra Murashova Russia
102  Aleksey Scherbakov & Anna Tverdokhlebova Russia
102  Maksim Vorontsov & Anastasiya Vedeneeva Russia
104  Roman Gutsu & Svetlana Lukina Russia
104  Vasiliy Khmelevskiy & Polina Efimova Russia
106  Ilya Perskiy & Darya Chernysheva Russia
106  Roman Ukolov & Ekaterina Tonkova Russia
108  Denis Cheremukhin & Kseniya Molodtsova Russia
108  Evgeniy Kopytov & Olesya Epischeva Russia
108  Pavel Mironychev & Gayane Karapetyan Russia
108  Anton Tsionskiy & Aleksandra Savanova Russia
108  Vladimir Yarmolchuk & Valentina Puchkova Russia
113  Konstantin Lamanov & Tatyana Kobets Russia
113  Dmitriy Vyshegorodtsev & Yana Babich Russia
113  Aleksandr Yanykin & Darya Panfilova Russia
116  Aleksey Lysenko & Elena Yashina Russia
116  Igor Silkin & Nadezhda Kozlova Russia
118  Kirill Berezin & Yuliya Vorozheykina Russia
118  Anton Kotelnikov & Vika Grigorenko Russia
120  Andrey Anisimov & Olesya Samsonenko Russia
120  Anton Yarosh & Yuliya Komarova Russia
122  Boris Mironov & Violetta Amado Russia
122  Oleg Strizhakov & Irina Dorofeeva Russia
124  Pavel Diviryaga & Elena Logacheva Russia
124  Kirill Gneushev & Darina Kulikova Russia
124  Georgiy Ischenko & Elizaveta Babanina Russia
124  Nikolay Kucherenko & Anastasiya Khomyakova Russia
128  Rinat Dusmukhambetov & Anastasiya Kotelnikova Russia
128  Dmitriy Litvinenko & Veronika Aleksandrova Russia
128  Aleksey Plakhotnik & Daria Vinogradova Russia
128  Roman Potapovich & Sofya Ionova Russia
132  Sergey Loginov & Alina Nazarova Russia
132  Gleb Shpagin & Ekaterina Bandorina Russia
132  Dmitri Voronkov & Natalya Bugaychuk Russia
135  Aleksey Anisimov & Svetlana Chebotareva Russia
136  Ilya Shpagin & Irina Suverina Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}