Results from Spartak Cup 2004 - Youth Latin Sunday, 12 December 2004
Check how to advertise your product with us

Spartak Cup 2004
Russia - Moscow Saturday, 11 December 2004

Youth Latin Sunday, 12 December 2004

Final

1  Albert Khadagatl & Kristina Abramian Russia
2  Alexandr Baurov & Anastasia Alexeevskikh Russia
3  Aleksandr Makarov & Elena Bokareva Russia
4  Fedor Polyanskiy & Anastasia Gorbonosova Russia
5  Artiom Olenich & Kristina Olimpieva Russia
6  Vladislav Platitsyn & Yulia Goloborodko Russia
7  Ruslan Kerimov & Anastasiya Dmitrieva Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  Andrei Akatov & Anastasia Sosunova Russia
9  Ilia Prilepski & Anna Troshkina Russia
10  Vladimir Shelomitskiy & Ekaterina Leonova Russia
11  Aleksey Gayduk & Kermen Kitinova Russia
11  Igor Gorokhov & Olga Yagodnitsyna Russia
13  Artem Gorelov & Natalia Detusheva Russia
13  Ilya Potapov & Viktoria Akinina Russia

Quarter-final

15  Nikita Volkov & Anastasia Belousova Russia
16  Kyrylo Radostev & Iryna Dubinska Ukraine
17  Dmitriy Obukhov & Aleksandra Valova Russia
18  Denis Kuznyetsov & Lina Zhigalina Russia
19  Pavel Goniukov & Nune Akopyan Russia
19  Aleksandr Kuznetsov & Yulia Maksimova Russia
21  Nikita Smirnov & Svetlana Semenova Russia
21  Artem Zabgaev & Natalia Kalachova Russia
23  Dmitriy Bodrov & Ksenia Salova Russia
24  Dmitriy Pyankin & Mariya Sidorova Russia
25  Pavel Buchnev & Viktoria Serdiuk Russia
26  Gennadiy Geraskin & Olga Baykina Russia
26  Zakhar Kamyshnikov & Anna Shevchuk Russia

Round 3 (top 49)

28  Evgeniy Bykovskiy & Irina Skornyakova Russia
28  Aleksandr Gorelov & Viktoria Pyatilova Russia
28  Timur Namazbayev & Maria Muradova Russia
28  Timur Yusupov & Ekaterina Nenakhova Russia
32  Alexei Smirnov & Olesia Telichkina Russia
33  Evgeniy Selin & Ekaterina Chernysheva Russia
34  Maksim Istomin & Irina Akimova Russia
35  Vadim Soklakov & Iulia Osinova Russia
35  Stanislav Zubik & Darya Yudintseva Russia
37  Egor Bobrov & Yuliya Leonteva Russia
37  Evgeniy Mescheryakov & Yelena Ryabova Russia
37  Andrei Sergunin & Alexandra Avdeeva Russia
40  Pavel Sokolov & Olga Pechagina Russia
41  Kirill Zakharov & Mariya Sholeva Russia
42  Aleksey Boychenko & Zalina Esenova Russia
42  Ivan Ledovskoy & Elena Koreshkova Russia
44  Andrei Smirnov & Zhanna Shurtseva Russia
45  Mikhail Bogoslavtsev & Alexandra Demina Russia
46  Gordey Levchenko & Elena Kolyagina Russia
46  Aleksandr Yankovskiy & Anastasiya Putilovskaya Russia
48  Aleksey Baykov & Yuliya Prokopenko Russia
49  Yuriy Gurbatov & Viktoriya Matyukhina Russia

Round 2 (top 75)

50  Ivan Dreminov & Nadezhda Bardina Russia
50  Egor Rudikov & Lolita Konkova Russia
52  Pavel Katunin & Alisa Krasnova Russia
53  Yuriy Gabitov & Alena Konkina Russia
54  Roman Alekseev & Olesya Alekseeva Russia
54  Maxim Korovitsyn & Natalia Korovitsyna Russia
54  Ivan Korzun & Yanina Toropova Russia
54  Oleg Negrov & Anush Avetisyan Russia
54  Sergey Volkov & Aleksandra Dolya Russia
59  Dmitriy Gladilin & Ekaterina Krisanova Russia
59  Aleksandr Sharandin & Yana Glinkina Russia
61  Sergiy Gurko & Olga Golovko Ukraine
61  Sergey Spiridonov & Ekaterina Shepeleva Russia
63  Dmitriy Bushnyakov & Sofiya Bunegina Russia
63  Anton Vilshin & Margarita Belova Russia
65  Aleksandr Dobrovitskiy & Irina Nazarenko Russia
65  Evgeniy Orlov & Anastasiya Chernyshova Ukraine
67  Ildar Timeryanov & Mariya Kolmakova Russia
68  Evgeni Kosyrev & Yulia Shestakova Russia
69  Vladimir Bukharov & Yuliya Trubitsina Russia
70  Roman Semin & Anastasiya Svirkina Russia
71  Vladimir Khalikeev & Kseniya Khalikeeva Russia
71  Vasiliy Sharmanshiev & Evgeniya Denisova Russia
73  Aleksandr Smirnov & Anna Shunina Russia
74  Sergey Shatov & Irina Kalinina Russia
75  Pavel Shishov & Lolita Zhelenkova Russia

Round 1 (top 103)

76  Aleksandr Kolchenko & Natalya Bibikova Russia
76  Vaagn Muradyan & Irina Kasyanova Russia
78  Ilya Asonov & Mariya Ignatenko Russia
78  Maksim Khristoforov & Maryana Nemova Russia
78  Anton Trunin & Marina Trunina Russia
78  Andrey Voinov & Veriko Gamzardiya Russia
82  Nazim Dzhalalov & Anna Zybina Russia
83  Vadim Kulakov & Kristina Nesterova Russia
83  Dmitri Prokazin & Ekaterina Monakhova Russia
85  Timur Morchadze & Yana Tsyganova Russia
85  Andrey Permyakov & Mariya Reykhel Russia
85  Yuriy Tarudko & Elena Tikhomirova Russia
88  Edgar Atasunts & Anastasiya Selezneva Russia
88  Aleksey Tyurenkov & Elizaveta Kameneva Russia
88  Stanislav Vasilev & Mariya Sokolova Russia
91  Ilya Aksenov & Anastasiya Smirnova Russia
91  Ivan Kirin & Elizaveta Orlovskaya Russia
91  Anton Makarovski & Yana Trofimova Russia
91  Andrey Shmakov & Nataliya Rozhkova Russia
95  Alexander Baranov & Mira Shunshalieva Kazakhstan
95  Ilkham Baybulatov & Yuliya Timofeeva Russia
95  Aleksey Efimov & Elena Romanova Russia
95  Aleksandr Loginov & Tatyana Starostina Russia
99  Evgeniy Borisov & Ekaterina Khovanskaya Russia
99  Dmitri Sorokin & Natalya Afanaseva Russia
101  Aleksandr Bryntsev & Anastasiya Fedotovskaya Russia
101  Vasiliy Emelin & Svetlana Kotereva Russia
103  Yuriy Bobkov & Polina Karapetyan Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}