Results from Spartak Cup 2004 - Youth Standard Saturday, 11 December 2004
Check how to advertise your product with us

Spartak Cup 2004
Russia - Moscow Saturday, 11 December 2004

Youth Standard Saturday, 11 December 2004

Final

1  Gleb Snimshchikov & Valeria Semochkina Russia
2  Aleksandr Gorelov & Viktoria Pyatilova Russia
3  Pavel Buchnev & Viktoria Serdiuk Russia
4  Aleksey Gayduk & Kermen Kitinova Russia
5  Evgeney Parnikel & Anna Demidova Russia
6  Evgeni Tereshyn & Elizaveta Nosova Russia
Advertisement
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Evgeni Moshenin & Elena Kuvikova Russia
7  Dmitri Shcheblinov & Elena Ponomareva Russia
9  Ilya Potapov & Viktoria Akinina Russia
10  Andrei Porokhine & Anastasia Demyanova Russia
11  Vladimir Shelomitskiy & Ekaterina Leonova Russia
12  Dmitriy Karpenko & Ekaterina Zabolotnaya Russia
12  Andrei Sergunin & Alexandra Avdeeva Russia
14  Aleksandr Yankovskiy & Anastasiya Putilovskaya Russia
15  Aleksey Chinenov & Irina Ulyanova Russia

Quarter-final

16  Georgi Makoev & Daria Shevelilova Russia
16  Dmitriy Obukhov & Aleksandra Valova Russia
18  Ilya Mirgorodskiy & Anastasia Veslova Russia
19  Igor Gorokhov & Olga Yagodnitsyna Russia
20  Dmitry Evseev & Anastasia Merzliakova Russia
20  Artem Michailov & Evgenia Cherkasova Russia
22  Ilia Yamschikov & Anna Mikhalovskaja Russia
22  Aleksandr Zorin & Ekaterina Khomik Russia
24  Serguei Peshkun & Violetta Sytina Russia

Round 3 (top 48)

25  Egor Schiriy & Polina Kosterina Russia
25  Evgeniy Selin & Ekaterina Chernysheva Russia
27  Pavel Cherkaskiy & Anna Shurupova Russia
27  Yaroslav Sysoev & Olga Morozova Russia
27  Stanislav Zubik & Darya Yudintseva Russia
30  Yuriy Bolshakov & Anna Kozlova Russia
31  Konstantin Kokora & Darya Garmash Russia
31  Timur Namazbayev & Maria Muradova Russia
33  Ilia Mikhalenko & Olga Zalivalova Russia
33  Vladimir Stepochkin & Ilyana Sakal Russia
35  Nikolay Korotkov & Polina Evdokimova Russia
36  Dmitri Divtsov & Olga Zelenkova Russia
36  Nikita Smirnov & Svetlana Semenova Russia
38  Aleksandr Makarov & Elena Bokareva Russia
38  Pavel Sokolov & Olga Pechagina Russia
40  Alexander Bezzubov & Veronika Markova Russia
41  Dmitriy But & Svetlana Gorelova Russia
42  Nikolay Berezin & Yana Kharenko Russia
42  Pavel Dobroserdov & Ekaterina Churikova Russia
42  Dmitrii Reztsov & Natalia Goncharova Russia
45  Sergey Kovalenko & Yuliana Ryumkina Russia
45  Dmitriy Popov & Anna Popova Russia
45  Sergey Sidorov & Alena Cherkashina Russia
48  Aleksandr Sharandin & Yana Glinkina Russia

Round 2 (top 71)

49  Nikolay Balashov & Olga Berezina (aka Melnichenko) Russia
49  Aleksandr Kuznetsov & Yulia Maksimova Russia
49  Anton Lukoyanov & Nadezhda Trifonova Russia
52  Maksim Khuzhaiarov & Maria Peregudova Russia
53  Maksim Istomin & Irina Akimova Russia
53  Dmitriy Karasev & Yuliya Karaseva Russia
53  Gordey Levchenko & Elena Kolyagina Russia
56  Vladimir Bukharov & Yuliya Trubitsina Russia
56  Aleksandr Kudryavtsev & Ekaterina Golikova Russia
56  Roman Zhukovskiy & Evgeniya Kovtun Russia
59  Oleg Dzenenko & Maya Abdurakhmanova Russia
60  Sergiy Gurko & Olga Golovko Ukraine
60  Evgeniy Mescheryakov & Yelena Ryabova Russia
62  Pavel Sineglazov & Valeriya Derevyagina Russia
63  Sergey Shatov & Irina Kalinina Russia
64  Igor Lamysov & Mariya Chistyakova Russia
64  Igor Shamrin & Ekaterina Maslova Russia
66  Aleksandr Sukhov & Ekaterina Shmorina Russia
66  Roman Zaytsev & Adelya Abdieva Russia
68  Mikhail Kolmykov & Svetlana Shikareva Russia
68  Aleksey Tyurenkov & Elizaveta Kameneva Russia
70  Ilya Shapovalov & Marina Kashkina Russia
71  Ivan Kaisarov & Anna Kirsanova Russia

Round 1 (top 94)

72  Aleksandr Loginov & Tatyana Starostina Russia
73  Yuriy Tarudko & Elena Tikhomirova Russia
74  Aleksey Baykov & Yuliya Prokopenko Russia
74  Aleksandr Kolchenko & Natalya Bibikova Russia
76  Dmitriy Bushnyakov & Sofiya Bunegina Russia
76  Vadim Kulakov & Kristina Nesterova Russia
78  Oleg Surma & Svetlana Zorina Russia
78  Dmitriy Tarabanovskiy & Sofya Fil Russia
80  Sergey Yartsev & Anastasiya Podrechneva Russia
81  Vladimir Khalikeev & Kseniya Khalikeeva Russia
82  Ivan Korzun & Yanina Toropova Russia
83  Denis Knyazev & Vera Vybornova Russia
84  Alexander Baranov & Mira Shunshalieva Kazakhstan
84  Pavel Shishov & Lolita Zhelenkova Russia
84  Aleksandr Tararychkin & Svetlana Mukhina Russia
84  Nikita Yurganov & Alla Chernova Russia
88  Sergey Bakushin & Anastasiya Maletina Russia
88  Andrey Shmakov & Nataliya Rozhkova Russia
90  Zakhar Kamyshnikov & Anna Shevchuk Russia
90  Ivan Kirin & Elizaveta Orlovskaya Russia
90  Konstantin Obernikhin & Yuliya Kirichenko Russia
93  Ilya Goryachev & Olga Kaplunova Russia
93  Andrey Shliakov & Evgeniya Chernyshova Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}