Results from Spartak Cup 2005 - Junior II Standard Saturday, 10 December 2005
Check how to advertise your product with us

Spartak Cup 2005
Russia - Moscow Saturday, 10 December 2005

Junior II Standard Saturday, 10 December 2005

Final

1  Mikhail Ostryakov & Olga Tarasova Russia
2  Mikhail Aniskin & Valeria Morgucheva Russia
3  Andrey Dubinkin & Anastasiya Sainkina Russia
4  Denis Ermolin & Ekaterina Ermolina Russia
5  Nikolay Mezentsev & Darya Yudintseva Russia
6  Andrey Pakalov & Anastasiya Glazunova Russia
7  Evgeniy Kuznetsov & Taisa Finenkova Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  Gayk Karamyan & Mariya Raevskaya Russia
9  Aleksei Eliseev & Anastasiya Rybalko Russia
10  Vladislav Volkov & Maria Kamenskaya Russia
11  Ilya Mazurov & Elvira Skrylnikova Russia
12  Aleksandr Abrameshin & Zhanna Sablina Russia
12  Bogdan Tyaglyy & Anastasiya Izvekova Russia
14  Aleksey Kindeev & Anna Udalova Russia
15  Ivan Kokushkin & Irina Zuykova Russia
16  Aleksandr Chapurin & Darya Vashaeva Russia

Quarter-final

17  Nikita Avdeev & Anna Rafikova Russia
17  Fuad Dadashev & Yana Chepeleva Russia
19  Andrey Kitsun & Yuliya Krepchuk Byelorussia
19  Yuriy Simachev & Angelina Alekseeva Russia
21  Kirill Mikhaylov & Yaroslava Eliseeva Russia
22  Artem Chechnev & Olga Paretskaya Byelorussia
23  Yuriy Maklakov & Anastasiya Kudaeva Russia
23  Ilya Sokolikov & Yuliya Kharitonova Russia
25  Aleksandr Samarchenko & Alena Estrina Russia
25  Artem Shipilov & Krystina Komarova Russia
27  Alex Volodin & Elena Ivanchikova Russia
28  Evgeniy Mushtukov & Asya Bukareva Russia
28  Ilya Sakharov & Ekaterina Maksimova Russia
30  Aleksey Khramov & Ekaterina Saburova Russia
31  Vyacheslav Golubkov & Tatyana Podakova Russia
32  Aleksandr Koshkin & Marina Nesterova Russia

Round 2 (top 62)

33  Maksim Komarov & Anna Andryuschenko Russia
33  Dmitriy Markin & Anastasia Kuzmina Russia
35  Denis Ovchinnikov & Mariya Senyushkina Russia
36  Nikita Anikeev & Vlada Mescheryakova Russia
37  Ilya Filippov & Anastasiya Turlygina Russia
38  Maksim Dolgov & Elena Dvorovaya Russia
39  Artem Budrin & Kristina Pozdnysheva Russia
40  Anton Buneev & Yuliya Goncharenko Russia
40  Roman Levchik & Anastasiya Samokhina Russia
40  Dmitriy Moskalenko & Anna Krylova Russia
43  Gleb Knyazhev & Aleksandra Shoshneva Russia
43  Valentin Nikolaev & Yuliya Nikolaeva Russia
43  Arseniy Reshilov & Anna Argun Russia
46  Denis Gandraburga & Mariya Tikhonova Russia
46  Sergei Sidorov & Tatyana Chernykh Russia
48  Timofey Kudryavtsev & Aleksandra Slobodyanik Russia
48  Boris Sorokin & Irina Polovikova Russia
48  Anton Vorobev & Ekaterina Chkoniya Russia
51  Ruslan Khayuzko & Elizaveta Malolyetova Russia
51  Aleksey Stepin & Valya Segeda Russia
51  Gleb Yarkin & Anna Rufanova Russia
54  Dmitri Afanasev & Elizaveta Titova Russia
54  Alexander Shapovalov & Evgeniya Ubaydulaeva Russia
56  Fedor Isaev & Anna Zudilina Russia
57  Vsevolod Anikin & Evgeniya Vargo Russia
57  Viktor Safin & Darya Muksinova Russia
57  Andrey Sychevskiy & Olga Semyenova Russia
60  Kirill Berezin & Nina Kulikova Russia
60  Artur Manzhetov & Anna Manzhetova Russia
62  Kirill Protsvetov & Kristina Stekolnikova Russia

Round 1 (top 121)

63  Kirill Gorelov & Elizaveta Shibaeva Russia
63  Evgeniy Kozlov & Mayya Ryzhenkova Russia
65  Evgeniy Polyakov & Anna Yamashkina Russia
65  Pavel Smirnov & Aleksandra Konstantinova Russia
67  Dmitriy Kudashev & Nina Stepanova Russia
68  Radislav Selin & Anastasiya Shekhovskaya Russia
68  Kirill Sinitsyn & Ekaterina Fatovskaya Russia
70  Konstantin Grunichev & Nina Yurova Russia
70  Nikita Trushyn & Viktoriya Starodubtseva Russia
72  Ruslan Elsiev & Mariya Firichenkova Russia
72  Aleksandr Nagaytsev & Anastasiya Zhurbenko Russia
74  Boris Zakopko & Anastasiya Cheremnykh Russia
75  Ruslan Bakhitov & Irma Zueva Russia
75  Aleksandr Elagin & Katya Melnikova Russia
75  Rishat Mingazov & Diana Nazmutdinova Russia
75  Semen Osipov & Alina Vinogradova Russia
79  Igor Arsenev & Olga Khafizova Russia
79  Denis Averin & Yuliya Kokhanovskaya Russia
79  Artem Levin & Viktoriya Starodumova Russia
82  Roman Guskov & Yulia Paramonova Russia
83  Pavel Diviryaga & Elena Logacheva Russia
83  Konstantin Zherdev & Ketino Tavdishvili Russia
85  Andrey Belyaev & Angelina Bondarenko Russia
85  Dmitriy Smetankin & Oksana Khokhlova Russia
87  Dmitriy Lebedev & Natalya Razova Russia
87  Konstantin Volynskiy & Silviya Karas Russia
89  Aleksandr Danilov & Mariya Maksimova Russia
89  Konstantin Gubernatorov & Mariya Chernukho Russia
91  Daniil Golubev & Anastasiya Levashova Russia
91  Oleg Kim & Yuliya Yagyaeva Uzbekistan
91  Nugzar Kvartskhava & Anastasiya Kiryukhina Russia
91  Konstantin Lamanov & Alina Pervukhina Russia
91  Aleksey Nikolaev & Anna Artamonova Russia
91  Maksim Vorontsov & Anastasiya Vedeneeva Russia
97  Kirill Gneushev & Darina Kulikova Russia
97  Roman Gutsu & Svetlana Lukina Russia
97  Dmitriy Yudenich & Aleksandra Murashova Russia
100  Aleksandr Ivanischev & Darya Grinko Russia
101  Ivan Fedorov & Anastasiya Dashuk Russia
101  Aleksandr Golovenkov & Ekaterina Artemova Russia
101  Dmitriy Litvinenko & Veronika Aleksandrova Russia
101  Pavel Sedykh & Mariya Bushueva Russia
105  Asatur Akopyan & Darya Kazakova Russia
105  Evgeniy Melekhin & Darya Fomchenko Russia
105  Aleksey Zakharov & Anastasiya Androsova Russia
105  Gleb Zarubin & Anastasiya Prosvirnova Russia
109  Dmitriy Boykov & Yuliya Gudkova Russia
109  Maksim Laptev & Arina Kuchina Russia
111  Artem Evdokimov & Anna Dibrova Russia
111  Aleksandr Osipov & Violetta Moshkova Russia
111  Mark Radkov & Alisa Bondarchuk Russia
111  Aleksey Slizovskiy & Anna Gorokhova Russia
111  Andrey Smelyanskiy & Kseniya Popova Russia
116  Nikita Astrahov & Veronika Frolova Russia
116  Evgeniy Korolevskiy & Aleksandra Mezentseva Russia
116  Aleksandr Zakharov & Vasilissa Skatova Russia
119  Nikita Kravtsov & Olga Pakhomova Russia
119  Sergey Naumov & Mariya Lapaeva Russia
119  Vladimir Zorin & Elena Leonova Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}