Results from Spartak Cup 2005 - Junior I Latin Saturday, 10 December 2005
Check how to advertise your product with us

Spartak Cup 2005
Russia - Moscow Saturday, 10 December 2005

Junior I Latin Saturday, 10 December 2005

Final

1  Evgeni Kuzin & Valeriya Agikyan Russia
2  Kirill Kolpashchikov & Sofya Shutkina Russia
3  Roman Kiparin & Yuliya Listratova Russia
4  Maksim Efimtsev & Irina Gogoladze Russia
5  Sergey Sharov & Valeriya Lebedeva Russia
6  Dmitriy Kapusta & Darya Savanova Russia
7  Artem Radaev & Ekaterina Danilova Russia
Advertisement
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  Dmitriy Osipov & Kristina Simonova Russia
9  Aleksandr Mikhaylov & Valeriya Volkova Russia
10  Egor Yukhanov & Natalya Agapova Russia
11  Denis Chernov & Elena Gagarina Russia
11  Andrey Zakharov & Irina Osipova Russia
13  Evgeniy Kusakin & Yana Ptukhina Russia
14  Kirill Timofeev & Aleksandra Pavlova Russia

Quarter-final

15  Aleksandr Zevelev & Kseniya Evtushenko Russia
16  Georgiy Konyushkin & Mariya Shirshova Russia
17  Alexander Borisov & Ksenia Aleksandrova Russia
18  Anton Gavrilov & Elena Kolyubakina Russia
18  Nikita Golota & Asya Riger Russia
18  Dmitriy Pleshkov & Anastasia Kulbeda Russia
21  Anton Belousov & Anna Magdeeva Russia
22  Artem Gaylit & Anna Volikova Byelorussia
23  Philipp Svatkov & Daria Morozova Russia
24  Kirill Andreykin & Ekaterina Kotova Russia
25  Aleksandr Ivanov & Ekaterina Yarutkina Russia
26  Ivan Sizintsev & Darya Dmitrieva Russia

Round 2 (top 52)

27  Andrey Akhmetshin & Viktoriya Volkova Byelorussia
27  Anton But & Lyubov Shatskaya Russia
29  Ruslan Sokolov & Yulia Aksenova Russia
30  Andrey Kuzmichev & Ekaterina Golosova Russia
31  Adam Kusakin & Alla Kosolobova Russia
32  Artem Diorditsa & Polina Ryabinkina Russia
32  Maksim Melikhov & Darya Maryankova Russia
34  Maksim Orlov & Anna Shevlyakova Russia
35  Daniel Umarov & Marina Tedzelashvilli Russia
36  Aleksandr Reva & Svetlana Zhatkina Russia
36  Ilya Strijonok & Antonina Matvienko Byelorussia
38  Rodion Nazarov & Irina Grishina Russia
38  Evgeniy Shumakher & Tatyana Ponkina Russia
38  Aleksey Sosedov & Elena Babaeva Russia
41  Vsevolod Ektov & Yuliya Shevchenko Russia
42  Ruslan Ischenko & Aleksandra Vinakova Russia
43  Ivan Prokhorov & Viktoriya Kazakova Russia
44  Nikolay Andruschenko & Mariya Frolkina Russia
44  Evgeniy Semenov & Anastasiya Zhurina Russia
44  Sergey Vakulenko & Anna Brudkova Russia
47  Nikolay Chistov & Tatyana Saveleva Russia
48  Sergey Gorodilov & Ekaterina Ulyanova Russia
49  Sergey Anurichev & Viktoriya Skvortsova Russia
49  Kirill Ilin & Mariya Eliseeva Russia
49  Dmitriy Klimachkov & Margarita Dekhtyareva Russia
52  Oleg Bushmanov & Ekaterina Pustovalova Russia

Round 1 (top 99)

53  Denis Balla & Arina Stafeeva Russia
53  Timur Matveev & Valeriya Ryabova Russia
55  Aleksey Frolenkov & Kseniya Lapkina Russia
55  Ivan Levin & Aleksandra Sharygina Russia
55  Stanislav Popov & Mariya Volobueva Russia
58  Nikita Bryzgalov & Ekaterina Tabachkova (aka Ryabogina) Russia
59  Kirill Maksimov & Tamara Ayrapetova Russia
59  Aleksey Orbachevskiy & Ekaterina Gimon Russia
59  Ilya Tsarenkov & Aleksandra Antonenko Russia
62  Ilya Malyshev & Alisa Shevchenko Russia
63  Evgeniy Beleevskiy & Kristina Krukhmaleva Russia
63  Nikita Karnaukhov & Margarita Apashkina Russia
63  Artem Starkov & Ritta Zhdanova Russia
66  Nikolay Letunovskiy & Alena Rodina Russia
67  Maksim Blinov & Alena Dmitrieva Russia
67  Vitaliy Gudkov & Anastasiya Afanaseva Russia
67  Nikolay Savelov & Anastasiya Zakharova Russia
67  Valentin Zubov & Iulia Melnik Russia
71  Evgeniy Golovach & Nataliya Bozhenova Ukraine
71  Aleksey Terevkov & Polina Lisechko Russia
73  Nikita Tabachkov & Alena Mentyukova Russia
74  Artem Eshkin & Anastasiya Kononova Russia
74  Denis Nikulin & Marina Belozerova Russia
74  Oleg Schetkin & Irina Mironova Russia
77  Yunel Khusnutdinov & Ekaterina Anikina Russia
77  Sergey Krasnov & Ekaterina Tokareva Russia
77  Pavel Lazykin & Polina Arkhipova Russia
77  Aleksey Novikov & Kristina Umanskaya Russia
81  Daniil Egorov & Alina Ushakova Russia
81  Pavel Maksimov & Anna Maslova Russia
81  Sergey Polukhin & Svetlana Lyubutsina Russia
81  Sergey Yakunin & Kristina Agadzhanyan Russia
85  Sergey Mironov & Valeriya Kuznetsova Russia
86  Konstantin Kotov & Lyussiya Zebreva Russia
87  Andrey Sirotkin & Marina Pavlova Russia
88  Andrey Granovskiy & Regina Filippeva Russia
88  Leonid Khokhlov & Tatyana Melnikova Russia
88  Vlad Kolenchenko & Valeriya Golosovskaya Russia
88  Denis Maltsev & Ekaterina Lazareva Russia
88  Pavel Schetinin & Evgeniya Rybalko Russia
88  Anton Timofeev & Lolita Okonnishnikova Russia
88  Konstantin Tyulkov & Marina Chasovskikh Russia
95  Andrei Komarov & Vasilisa Sergeeva Russia
96  Daniil Galitskiy & Alfiya Fakhrutdinova Russia
97  Ivan Bulychev & Ekaterina Zaletova Russia
97  Mikhail Seliverstov & Aleksandra Ilchuk Russia
99  Andrey Lebedev & Milena Badeeva Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}