Results from Spartak Cup 2005 - Youth Latin Saturday, 10 December 2005
Check how to advertise your product with us

Spartak Cup 2005
Russia - Moscow Saturday, 10 December 2005

Youth Latin Saturday, 10 December 2005

Final

1  Fedor Polyanskiy & Anastasia Gorbonosova Russia
2  Artem Gorelov & Natalia Detusheva Russia
3  Evgeny Orlov & Svetlana Denisova Russia
4  Vladimir Shelomitskiy & Ekaterina Leonova Russia
5  Arto Tsaturyan & Anna Naryshkina Russia
6  Dmitri Kitaev & Yulia Tomilina Russia
7  Nikolay Fanagin & Yuliya Kotsenko Russia
Advertisement
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  Vladislav Khudyakov & Marina Nikolaeva Russia
9  Aleksandr Muratov & Elena Markelova Russia
10  Denis Kuznyetsov & Lina Zhigalina Russia
10  Alexander Rebrov & Daria Genzeleva Russia
12  Anton Smolyaninov & Olga Shelomizkaia Russia
13  Ilya Potapov & Viktoria Akinina Russia
14  Nikolay Konevtsev & Natalya Plaksina Russia
15  Aleksandr Sukhov & Ekaterina Shmorina Russia

Quarter-final

16  Vitaliy Didenko & Anna Korol Russia
17  Oleg Dzenenko & Maya Abdurakhmanova Russia
17  Ildar Khusyainshin & Daria Mikhalskaya Russia
17  Vladislav Petrov & Alena Popova Russia
20  Nikita Volkov & Anastasia Belousova Russia
21  Zakhar Kamyshnikov & Anna Shevchuk Russia
21  Pavel Tamarov & Karina Galustyan Russia
23  Mikhail Bogoslavtsev & Alisa Nikulina Russia
23  Aleksandr Kuznetsov & Anastasia Veslova Russia
25  Mikhail Kapusta & Viktoriya Bitsadze Russia
26  Aleksandr Kuvshinov & Elina Smirnova Russia
26  Evgeniy Selin & Ekaterina Cherkashina Russia
26  Nikita Stratonov & Alevtina Malenina Russia
29  Konstantin Belovintsev & Kseniya Dublenskaya Russia
30  Dmitriy Semin & Natalya Antonova Russia

Round 2 (top 60)

31  Anton Kiryanov & Alina Kanaeva Russia
31  Yakov Shtogrin & Elvira Goltsman Russia
33  Igor Ishov & Katerina Reshetova Russia
33  Sergey Kiselev & Darya Khoroshilova Byelorussia
33  Pavel Suchkov & Aleksandra Pakhmutova Russia
33  Oleg Vdovin & Alina Agafonova Russia
37  Artem Gordeev & Olena Sochenko Ukraine
37  Stanislav Ryzhuk & Darya Shelestova Russia
39  Aleksey Sudakov & Anastasiya Babina Russia
39  Andrei Vavilov & Terje Piho Estonia
41  Anton Abramenkov & Darya Lugareva Russia
41  Gennadiy Geraskin & Kseniya Tomak Russia
41  Gordey Levchenko & Elena Kolyagina Russia
41  Egor Rudikov & Renata Muftakhetdinova Russia
45  Aleksandr Bikunin & Oksana Surkova Russia
45  Sergey Kovalenko & Yuliya Nekrasova Russia
45  Valentin Savin & Alina Glazkova Russia
48  Andrei Badaev & Mariya Kerentseva Russia
48  Aleksey Shamin & Anna Bessarabova Russia
50  Ruslan Maliev & Anna Zakharova Russia
51  David Raimkulov & Viktoria Ivleva Russia
51  Anton Teplykh & Tatyana Arutyunyants Russia
53  Igor Ananev & Ekaterina Shepeleva Russia
53  Aleksey Borkovskiy & Aleksandra Bokova Russia
53  Ivan Kirin & Elizaveta Orlovskaya Russia
53  Dmitriy Seregin & Tatyana Ivaschenko Russia
57  Nikolay Romanov & Daria Mikhaleva Russia
57  Ilya Zhukovskiy & Marina Kashkina Russia
59  Andrey Kalinichenko & Elena Koreshkova Russia
60  Sergey Shatov & Irina Kalinina Russia

Round 1 (top 118)

61  Vyacheslav Benko & Mariya Manyakina Russia
61  Roman Nelyubov & Lolita Zhelenkova Russia
61  Alexei Smirnov & Ekaterina Golovina Russia
61  Aleksandr Yazykov & Ekaterina Chereshneva Russia
65  Pavel Katunin & Evgeniya Andreeva Russia
65  Maxim Korovitsyn & Natalia Korovitsyna Russia
65  Pavel Lonshakov & Ekaterina Menshikh Russia
68  Andrey Sviridov & Stefaniya Bazhenova Russia
68  Timur Valiakchmetov & Kseniya Chudakova Russia
70  Aleksandr Andryukhov & Yuliya Tretyakova Russia
70  Imant Bulychev & Mariya Efimova Russia
70  Ivan Filippov & Anastasiya Grigoreva Russia
70  Valeriy Lisechko & Darya Nesterova Russia
70  Sergey Potemkin & Mariya Potemkina Russia
75  Maksim Eliseev & Anastasiya Evstifeeva Russia
75  Dmitriy Gladilin & Ekaterina Krisanova Russia
75  Ruslan Kandudin & Ekaterina Kosheleva Russia
75  Evgeniy Kendys & Kseniya Zubareva Russia
75  Aleksey Lysenko & Elena Yashina Russia
75  Pavel Shishov & Yuliya Polyakova Russia
81  Dmitriy Karasev & Yuliya Karaseva Russia
81  Denis Olimpiev & Ekaterina Olimpieva Russia
83  Dmitriy Bushnyakov & Sofiya Bunegina Russia
83  Aleksey Chinenov & Irina Ulyanova Russia
83  Artem Karsunkin & Mariya Morozova Russia
83  Andrey Mikhaylov & Vlada Markidanova Russia
83  Artem Sorokin & Viktoriya Vinogradova Russia
88  Aleksey Klimov & Yelena Matakova Russia
88  Aleksandr Muradyan & Mariya Suranova Russia
90  Anton Dedov & Viktoriya Redko Russia
90  Aleksey Yudkin & Liya Sirazieva Russia
92  Dmitriy Belozerov & Valeriya Kostyuchenko Russia
92  Aleksey Zaitsev & Ksenia Schaulina Russia
94  Anton Aldaev & Vera Lenkova Russia
94  Vasiliy Kirin & Anna Oblakova Russia
94  Vladimir Kulikov & Inna Ososova Russia
94  Kirill Makarov & Kseniya Bronnikova Russia
94  Aleksey Polovnikov & Aleksandra Emelyanova Russia
99  Denis Cheremukhin & Ekaterina Monakhova Russia
99  Dmitriy Parnyuk & Anastasiya Ryzhkova Russia
99  Sergey Yurchenko & Anna Olkova Russia
102  Maksim Epischev & Anastasiya Kapitanova Russia
102  Sergey Gorin & Svetlana Zakharova Russia
102  Sergey Klyuev & Anna Osipova Russia
102  Artem Kretov & Viktoriya Zabrovskaya Russia
102  Rustam Makhmutov & Yuliya Sadova Russia
102  Aleksey Makovkin & Anastasiya Testova Russia
102  Evgeniy Rannev & Olga Samoylova Russia
109  Ilya Gorchakov & Pavlina Efimova Russia
109  Aleksandr Pichugin & Mariya Zhukova Russia
109  Aleksandr Rasskazov & Anastasiya Tolstikova Russia
109  Anton Shustrov & Anastasiya Davydova Russia
113  Kirill Chernyaev & Anna Dobrovolskaya Russia
113  Roman Luzgin & Karina Rudenko Russia
115  Oleg Efremov & Anna Vyushkova Russia
116  Artem Sheroukhov & Svetlana Khudenko Russia
117  Evgeniy Belyy & Kseniya Gubanova Russia
117  Mihail Panin & Natalya Vinogradenko Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}