Results from Spartak Cup 2005 - Youth Standard Sunday, 11 December 2005
Check how to advertise your product with us

Spartak Cup 2005
Russia - Moscow Saturday, 10 December 2005

Youth Standard Sunday, 11 December 2005

Final

1  Andrei Sergunin & Alexandra Avdeeva Russia
2  Anton Smolyaninov & Olga Shelomizkaia Russia
3  Evgeni Tereshyn & Elizaveta Nosova Russia
4  Ilya Potapov & Viktoria Akinina Russia
5  Aleksandr Gorelov & Viktoria Pyatilova Russia
6  Aleksandr Yankovskiy & Anastasiya Putilovskaya Russia
7  Nikolay Fanagin & Yuliya Kotsenko Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  Aleksey Chinenov & Irina Ulyanova Russia
9  Valentin Savin & Alina Glazkova Russia
10  Anton Shumov & Anastasia Popova Russia
11  Nikolay Konevtsev & Natalya Plaksina Russia
12  Mihail Pustokhin & Alena Fomitcheva Russia
13  Rihards Mailitis & Anna Voroncuka Latvia
14  Nikolay Korotkov & Polina Evdokimova Russia
15  Aleksey Zaitsev & Ksenia Schaulina Russia
16  Aleksey Malyshev & Anna Olschannikova Russia

Quarter-final

17  Aleksandr Muratov & Elena Markelova Russia
18  Vitaliy Didenko & Anna Korol Russia
18  Dmitri Kitaev & Yulia Tomilina Russia
20  Fedor Polyanskiy & Anastasia Gorbonosova Russia
21  Evgeniy Selin & Ekaterina Cherkashina Russia
22  Vasiliy Kirin & Anna Oblakova Russia
23  Roman Nelyubov & Lolita Zhelenkova Russia
24  Vladimir Kulikov & Inna Ososova Russia
25  Andrei Badaev & Mariya Kerentseva Russia
25  Evgeniy Mescheryakov & Yelena Ryabova Russia
27  Vladislav Petrov & Alena Popova Russia
28  Aleksey Krylov & Mariya Levaya Russia
29  Viktor Kurenkov & Aleksandra Breus Russia
30  Andrey Arkhipkin & Natalya Ablogina Russia

Round 2 (top 60)

31  Nikita Smirnov & Svetlana Semenova Russia
32  Aleksey Bredikhin & Anna Loseva Russia
32  Gennadiy Geraskin & Kseniya Tomak Russia
34  Vladimir Yarmolchuk & Valentina Puchkova Russia
35  Artem Shekhovtsov & Ekaterina Kobzeva Russia
36  Oleg Dzenenko & Maya Abdurakhmanova Russia
36  Vladislav Khudyakov & Marina Nikolaeva Russia
36  Mikhail Nikolaev & Anna Semenova Russia
36  Stanislav Ryzhuk & Darya Shelestova Russia
40  Vyacheslav Dedurin & Daria Davydova Russia
40  Ruslan Kandudin & Ekaterina Kosheleva Russia
40  Aleksey Yakimenko & Aleksandra Shokina Russia
43  Egor Dulebenets & Natalya Schennikova Russia
43  Vladimir Farafonov & Marina Cherepis Russia
43  Evgeniy Rannev & Olga Samoylova Russia
46  Alexander Bezzubov & Valeriya Voronova Russia
47  Maksim Khuzhaiarov & Ekaterina Korneeva Russia
47  Aleksandr Smirnov & Anna Shunina Russia
47  Aleksandr Sukhov & Ekaterina Shmorina Russia
50  Sergey Shatov & Irina Kalinina Russia
51  Igor Shamrin & Ekaterina Maslova Russia
52  Dmitriy But & Svetlana Gorelova Russia
52  Maksim Istomin & Irina Akimova Russia
52  Evgeniy Nasonov & Valeriya Yakunchikova Russia
52  Aleksey Sudakov & Anastasiya Babina Russia
56  Yuriy Druzhnikov & Natalia Kalinina Russia
56  Yuriy Zataev & Natalya Zeder Russia
58  Stanislav Pavlov & Natalya Novikova Russia
59  Maksim Eliseev & Anastasiya Evstifeeva Russia
60  Evgeniy Bogdan & Ekaterina Vasileshnikova Russia

Round 1 (top 116)

61  Evgeny Gladskikh & Elena Petrunina Russia
61  Aleksandr Kotov & Inna Tsyzman Russia
63  Mikhail Korotkevich & Anastasia Litovka Russia
64  Denis Cheremukhin & Ekaterina Monakhova Russia
64  Vadim Golovchanov & Anna Minakova Russia
64  Georgiy Markaryan & Ekaterina Zlobina Russia
64  Roman Zaytsev & Yulia Ovchinnikova Russia
68  Timur Valiakchmetov & Kseniya Chudakova Russia
68  Ilya Zhukovskiy & Marina Kashkina Russia
70  Anton Chernyshev & Ekaterina Kokhnenko Russia
70  Evgeniy Volosnikov & Aleksandra Skibinskaya Russia
70  Aleksey Yudkin & Liya Sirazieva Russia
73  Dmitriy Karasev & Yuliya Karaseva Russia
73  Mihail Panin & Natalya Vinogradenko Russia
75  Andrey Chaplygin & Olga Berezina (aka Melnichenko) Russia
75  Aleksei Kuznetsov & Nataliya Borzova Russia
75  Dmitriy Mikhalskiy & Irina Firsova Russia
78  Ilya Mishin & Kristina Zabludina Russia
78  Nikita Yurganov & Alla Chernova Russia
80  Georgiy Dikarev & Yuliya Kirichenko Russia
81  Aleksandr Kalashnikov & Rimma Shanoyan Russia
82  Sergey Gorin & Svetlana Zakharova Russia
82  Sergey Klyuev & Anna Osipova Russia
82  Svyatoslav Lobanov & Ekaterina Kuts Russia
82  Sergey Potemkin & Mariya Potemkina Russia
86  Aleksey Makovkin & Anastasiya Testova Russia
86  Pavel Miroshnichenko & Olga Ryabova Russia
88  Dmitriy Aksenov & Anna Abnitskaya Russia
88  Artem Merkulov & Polina Bystrova Russia
88  Sergei Potapov & Yana Tsyganova Russia
91  Andrey Abramov & Galina Zvereva Russia
91  Ivan Filippov & Anastasiya Grigoreva Russia
91  Andrey Gosudarev & Alina Zinoveva Russia
91  Aleksey Lysenko & Elena Yashina Russia
91  Aleksandr Pichugin & Mariya Zhukova Russia
91  Sergey Yurchenko & Anna Olkova Russia
97  Aleksey Druzhinin & Irina Zhernakova Russia
97  Aleksandr Savelev & Veronika Andreeva Russia
97  Roman Sharov & Ekaterina Zakalashnyuk Russia
100  Fedor Pominov & Darya Korneeva Russia
101  Petr Khalfen & Anastasiya Podrechneva Russia
101  Pavel Ryssin & Alina Bazazhina Russia
103  Kirill Fadeev & Darya Gorkova Russia
103  Anton Loginov & Marina Mikhailidi Russia
103  Nikita Moiseev & Viktoriya Chesnokova Russia
106  Igor Davydov & Irina Bychkova Russia
106  Valeriy Lisechko & Darya Nesterova Russia
106  Roman Luzgin & Karina Rudenko Russia
109  Sergey Golubkov & Tatyana Shevchuk Russia
110  Sergey Goryachev & Dina Vorobeva Russia
110  Artem Sheroukhov & Svetlana Khudenko Russia
110  Sergey Yadykin & Natalya Petryakova Russia
113  Evgeniy Belyy & Kseniya Gubanova Russia
113  Dmitriy Koroliev & Kseniya Bezhina Russia
113  Rustam Makhmutov & Yuliya Sadova Russia
113  Anton Talipov & Darya Gerasimova Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}