Results from St Petersburg Championships - Youth Latin Friday, 08 February 2013
Check how to advertise your product with us

St Petersburg Championships
Russia - St Petersburg Friday, 08 February 2013

Youth Latin Friday, 08 February 2013

Final

1  Vladimir Timofeev & Vasilisa Shirobokova Russia
2  Nikolay Chernov & Evgeniya Florinskaya Russia
3  Pavel Lagurev & Alina Voyna Russia
4  Vitaliy Scherbakov & Diana Milyutina Russia
5  Vladimir Stepanov & Anna Kvashninova Russia
6  Ilya Egorov & Anastasiya Kislyakova Russia
7  Nikolay Gapon & Varvara Tataurschikova Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  Sergey Polyakov & Juliana Menzinskaja Russia
9  Evgeniy Igumnov & Nadezhda Nikitina Russia
9  Vyacheslav Kotov & Aleksandra Antonenko Russia
11  Svyatoslav Anchukov & Polina Golubeva Russia
11  Vitaliy Filippov & Elizaveta Pavlova Russia
13  Dmitriy Sedunov & Diana Kuznetsova Russia
14  Valeriy Bystrov & Anastasiya Murzina Russia
14  Vladislav Zotov & Elena Korobova Russia

Quarter-final

16  German Mirasov & Mariya Ivanova Russia
16  Aleksandr Tarasov & Mariya Levchenko Russia
18  Andrey Gorbachev & Alina Plekhanova Russia
18  Andrey Samoylenko & Zhelana Morina Russia
20  Aleksandr Gertsen & Ekaterina Tsatsurina Russia
20  Daniil Shau & Kseniya Kalinina Russia
22  Eduard Graf & Veronika Arlyuk Russia
22  Denis Vakhrushev & Viktoriya Lyulko Russia
24  Nikita Loginov & Mariya Bajkova Russia
25  Andrey Gerasimov & Mariya Maksina Russia
26  Leonid Khomko & Elizaveta Titova Russia
27  Dmitriy Perepelkin & Ekaterina Efimenko Russia
27  Anton Ryabinskiy & Larisa Chernykh Russia
29  Nikita Shalimov & Anastasiya Romanova Russia
30  Sergey Vostrikov & Anastasiya Rybolova Russia
30  Vasiliy Yutanov & Aleksandra Basharova Russia
32  Artem Borovkov & Karina Vasiltsova Russia

Round 1 (top 62)

33  Pavel Bocharov & Darya Panteleeva Russia
34  Nikita Shklyaev & Darya Kozlova Russia
35  Kirill Kraav & Marina Shadricheva Russia
36  Aleksey Annenkov & Karina Semenova Russia
36  German Timojev & Tamara Apsalikova Russia
36  Vladislav Urentsev & Aleksandra Bogdanova Russia
39  Vitalij Panteleev & Mariya Sotnikova Russia
40  Nikita Fedorov & Karina Belokur Russia
40  Aleksandr Sokolov & Ekaterina Shaldybina Russia
42  Roman Astratov & Elena Filatova Russia
42  Viktor Ermakov & Anna Gerlyand Russia
44  Evgeny Rybalkin & Ekaterina Druzhevskaya Russia
45  Ivan Degtyarev & Anastasiya Serdtseva Russia
45  Evgeniy Dorogov & Natalya Delnova Russia
45  Aleksandr Gasparyan & Kristina Poryvaeva Russia
48  Nikolay Batulin & Nataliya Varlamova Russia
49  Sergey Kaverin & Karina Starikova Russia
49  Aleksey Lezin & Anastasiya Tochmina Russia
51  Georgiy Arkhipov & Aleksandra Pavlenko Russia
52  Valentin Dmitriev & Darya Efimova Russia
52  Vitaliy Shituev & Kseniya Mozina Russia
52  Pavel Soldatenkov & Sofiya Kalugina Russia
55  Egor Moroz & Natalya Sokolova Russia
55  Mikhail Sergeev & Viktoriya Bardadym Russia
55  Vladimir Sharapov & Anastasia Kolchanova Denmark
58  Aleksandr Khokhryakov & Aleksandra Romanova Russia
58  Ivan Kvasenkov & Yuliya Kolpakova Russia
60  Dmitriy Ilin & Ekaterina Stepanova Russia
60  Artem Senatorov & Anastasiya Rudavskaya Russia
62  Ivan Artemev & Olga Melnikova Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}