Results from St Petersburg Championships - Youth Standard Friday, 08 February 2013
Check how to advertise your product with us

St Petersburg Championships
Russia - St Petersburg Friday, 08 February 2013

Youth Standard Friday, 08 February 2013

Final

1  Pavel Lagurev & Alina Voyna Russia
2  Vladimir Timofeev & Vasilisa Shirobokova Russia
3  Svyatoslav Anchukov & Polina Golubeva Russia
4  Evgeniy Igumnov & Nadezhda Nikitina Russia
5  Sergey Polyakov & Juliana Menzinskaja Russia
6  Mikhail Kinareev & Darya Makrutina Russia
Advertisement
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Aleksandr Komarov & Ekaterina Grigoreva Russia
8  German Mirasov & Mariya Ivanova Russia
8  Dmitriy Perepelkin & Ekaterina Efimenko Russia
10  Anton Dobriyan & Olga Prokhorenko Russia
11  Vasiliy Yutanov & Aleksandra Basharova Russia
12  Andrey Doremidov & Aleksandra Kotova Russia

Quarter-final

13  Vitaliy Scherbakov & Diana Milyutina Russia
14  Andrey Gerasimov & Mariya Maksina Russia
14  Viktor Ivashkevich & Aleksandra Ermakova Russia
16  Kirill Kraav & Marina Shadricheva Russia
17  Dmitriy Bychenkov & Ekaterina Shmeleva Russia
18  Leonid Khomko & Elizaveta Titova Russia
18  Artem Valiev & Vladislava Bool Russia
20  Pavel Soldatenkov & Sofiya Kalugina Russia
21  Sergey Kaverin & Karina Starikova Russia
22  Vladislav Urentsev & Aleksandra Bogdanova Russia
23  Nikolay Gapon & Varvara Tataurschikova Russia
23  Dmitriy Tkachenko & Elizaveta Demyanova Russia
25  Filipp Ivanov & Veronika Klyueva Russia

Round 2 (top 49)

26  Nikita Shklyaev & Darya Kozlova Russia
27  Mikhail Nikitin & Ekaterina Terekhova Russia
28  Ivan Degtyarev & Anastasiya Serdtseva Russia
28  Anton Efimov & Anna Pichugina Russia
30  Artem Pavlov & Elena Kaydas Russia
31  Georgiy Shkurdalov & Ingrid Alimina Russia
32  Andrey Samoylenko & Zhelana Morina Russia
33  Ivan Babashko & Laura Chechurova Russia
33  Evgeniy Ivanov & Polina Balakireva Russia
33  Anton Ryabinskiy & Larisa Chernykh Russia
33  Sergey Vostrikov & Anastasiya Rybolova Russia
37  Nikita Loginov & Mariya Bajkova Russia
37  Daniil Seliverstov & Kristina Vorganova Russia
37  Denis Shevchenko & Margarita Tihomirova Russia
40  Valentin Dmitriev & Darya Efimova Russia
40  Vladislav Zotov & Elena Korobova Russia
42  Daniil Shau & Kseniya Kalinina Russia
42  Bogdan Temnokhudov & Ekaterina Sergeeva Russia
44  Nikita Fedorov & Karina Belokur Russia
44  Aleksandr Tarasov & Mariya Levchenko Russia
46  Daniil Strukov & Valentina Naumenko Russia
47  Kirill Shved & Ekaterina Zamakhaeva Russia
48  Evgeniy Dorogov & Natalya Delnova Russia
49  Georgiy Murzich & Lyubov Golyashevich Russia

Round 1 (top 71)

50  Artem Borovkov & Karina Vasiltsova Russia
50  Viktor Ermakov & Anna Gerlyand Russia
50  Aleksey Melnik & Karina Melnik Russia
53  Aleksandr Sokolov & Ekaterina Shaldybina Russia
54  Nikita Fomichev & Ekaterina Melnikova Russia
54  Aleksandr Gasparyan & Kristina Poryvaeva Russia
54  Ivan Kvasenkov & Yuliya Kolpakova Russia
54  Nikolay Lakov & Darya Pelogejko Russia
54  Mikhail Sergeev & Viktoriya Bardadym Russia
54  Vitaliy Shituev & Kseniya Mozina Russia
60  Georgiy Eristavi & Tatyana Khamula Russia
61  Aleksey Lezin & Anastasiya Tochmina Russia
61  Dmitriy Semenov & Ekaterina Orel Russia
63  Igor Gillung & Ksenia Savchenko Russia
64  Georgiy Arkhipov & Aleksandra Pavlenko Russia
64  Stanislav Dychik & Darya Volynkina Russia
64  Igor Kamaev & Yuliya Andrusenko Russia
67  Nikolay Batulin & Nataliya Varlamova Russia
68  Aleksey Bolshakov & Elizaveta Bobrova Russia
68  Evgeny Rybalkin & Ekaterina Druzhevskaya Russia
70  Egor Moroz & Natalya Sokolova Russia
71  Dmitriy Ilin & Ekaterina Stepanova Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}