Results from Taipei International Open - IDSF International Open Latin Saturday, 06 December 2008
Check how to advertise your product with us

Taipei International Open
Taiwan - Taipei Saturday, 06 December 2008

IDSF International Open Latin Saturday, 06 December 2008

Final

1  Andrea Silvestri & Martina Váradi Hungary
2  Sergey Gusev & Anastassia Usoltseva Russia
3  Boris Maltsev & Zarina Shamsutdinova Kazakhstan
4  Ronnie Steeve Vergara & Charlea Lagaras Philippines
5  Yumiya Kubota & Rara Kubota Japan
6  Mikhail Kamarda & Valeriya Kachalko Kyrgistan
Advertisement
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Charles Wang & Janet Hsiao Taiwan
8  Sea Jin Jang & Hye In Lee Korea (South)
8  Aleksey Kibkalo & Viktoriya Kachalko Kyrgistan
10  Kyung Won Kim & Su Myo Park Korea (South)
10  Evgeny Kotov & Valeria Skosyrskaya Russia
12  Jaeho Jung & So-yeon Yoon Korea (South)
13  Seong Eun Kim & In Hye Jeong Korea (South)
14  Hyeon You Kim & Su Lim Lee Korea (South)

Quarter-final

15  Nam Giyong & Choi Marg-eun Korea (South)
15  Reynato Rener Mercado & Judith Anne Melencio Philippines
15  Solar Yang & Marian Ma Taiwan
18  Dong Hyun An & Eun Hye An Hong Kong
18  Junhong Park & Bok Hee Moon Korea (South)
20  Yen-Ming Peng & Vicky Hsin-Chi Chi Taiwan
21  Kazuhiko Natsumi & Kyoko Yanagihori Japan
22  John Erolle Melencio & Dearlie Gerodias Philippines
22  Tommy Yu & Zoe Su Taiwan
24  Etienne Nguyen & Cathy Nguyen Viet Nam

Round 2 (top 48)

25  Lee Hayong & Kim Eunha China
26  Seongho Jo & Daeun Yoo Korea (South)
26  Nakagawa Tomohiro & Yuki Ogawa Japan
28  Alfred Choo & Carmen Choo Malaysia
28  Masayoshi Daimon & Saya Ishii Japan
30  Hyung Jun Choi & Hey Sang An Korea (South)
30  Joey Yeh & Doris Sun Taiwan
32  Hyunu Lee & Miran Yun Korea (South)
33  Hyeong Seok Kim & Alme Jung Korea (South)
34  Ivan Lee & Eliza Lin Taiwan
34  Daisuke Muto & Keiko Muto Japan
36  Wang Chun Yen & Chiang Hsin Taiwan
36  Waikin Fong & Mei Kok U Macau
36  Hae Yook Lee & Sun Joo Kim Korea (South)
36  Sum Chun Ng & Wai Yi Lam Hong Kong
40  Masaki Uto & Mina Kiuchi Japan
41  Chua Zjen Fong & Evon Chong Malaysia
41  Rafael Kyu & Peipei Lo Taiwan
43  Adam Lu & Angela Yang Taiwan
43  Chan Hing Wei & Chan Chui Mei China
45  Mozac Chuang & Vita Wu Taiwan
45  Sun Ho Kim & So Yeon Park Korea (South)
45  Chong Aik Lim & Riane Low Singapore
45  Soung Won You & Hyun Young Kim Korea (South)

Round 1 (top 72)

49  Jerry Wu & Sally Huang China
50  Billy Lin & Yan Ru Pan Taiwan
50  Robby Tanser & Anita Tandy Indonesia
52  William Wen & Vicky Lin Taiwan
53  Wonder Tu & Ginger Ku Taiwan
54  Darren Chen & Angel Chu Taiwan
55  Jerry Lai & Joan Hao Taiwan
55  Sunny Tseng & Anna Lee Taiwan
57  Sean Wang & Hsin-ju Chen Taiwan
58  Fuk Kwong Yau & Ka Wun Ng Hong Kong
59  Kun Yu Hsieh & Chloe Ko Taiwan
59  Shigeki Kai & Satoko Moritomo Japan
61  Ricky Lim & Alicia Lee Taiwan
62  Daryl Choy & Pamela Lee Yan Singapore
62  Jason Lin & Vanessa Chen Taiwan
62  Youichi Tanaka & Emily Hirao Japan
62  Jason Yang & Kiwi Nien Taiwan
62  Henry Yang & Anny Chen Taiwan
67  Kelvin Choo & Yin Sylvia Malaysia
67  Anson Huang & Mandy Yang Taiwan
67  Myung Soo Kim & Su Min Kim Korea (South)
67  Frank Pu & Fiona Chen Taiwan
67  Edwin Toh & Carolyn Tan Singapore
67  Deniel Wu & Sanna Lin Taiwan
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}