Results from Tallinn International 2007 - Junior II Standard Saturday, 24 November 2007
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

Tallinn International 2007
Estonia - Tallinn Saturday, 24 November 2007

Junior II Standard Saturday, 24 November 2007

Final

1  Dmitri Kolobov & Kristin Vaha Estonia
2  Vyatseslav Molkin & Kristiina Prants Estonia
3  Karlis Treijs & Nadina Rode Latvia
4  Nauris Kalva & Zanda Gruba Latvia
5  Gundars Kalnins & Anna Vikulova Latvia
6  Andreas Roosson & Helina Oun Estonia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Otto Antson & Hanna Antson Estonia
8  Robert Veskus & Jelena Vassiljeva Estonia
9  Argo Oblikas & Epp Mäekivi Estonia
10  Liudvikas Glauzeris & Jovita Beniusyte Lithuania
11  Maris Loja & Madara Freiberga Latvia
12  Edgars Orda & Katarina Tumasevica Latvia

Quarter-final

13  Erik Rani & Eliise Ilves Estonia
14  Jurijs Belezjaks & Evelina Valaine Latvia
15  Karl Andres Saul & Gerli Vinkel Estonia
16  Aleksandrs Kolcovs & Anastasija Timofejeva Latvia
17  Edgars Kravalis & Veronika Dedjajeva Latvia
18  Toms Kolats & Liva Valdheima Latvia
19  Artem Alekseev & Maria Janutis Russia
19  Artur Käpp & Keidi Possul Estonia
21  Mirko Vavrenjuk & Marilin Noorem Estonia
22  Tarvi Salu & Kaidi Possul Estonia
23  Henry Puusepp & Laura Puusepp Estonia
24  Aleksandr Zahhartsuk & Anastasia Malleus Estonia

Round 2 (top 45)

25  Artur Luppa & Roberta Liinar Estonia
26  Artur Knjazev & Darja Aleksejeva Estonia
26  Dmitri Smagljuk & Elina Lebjodkina Estonia
28  Nikita Konotop & Lyudmila Davydova Russia
29  Mihkel Hiiet & Kristina Smirnova Estonia
29  Sander Kalve & Anna Kustova Estonia
31  Allar Möll & Gerli Selge Estonia
32  Daniil Seppa & Kristina Putsinina Estonia
32  Dmitrijs Tuzikovs & Jekaterina Aleksaskina Latvia
34  Anton Batyukov & Anna Samosudova Russia
34  Dmitriy Novikov & Svetlana Karpova Russia
34  Andrejs Tarasovs & Stella Novaha Latvia
37  Marts Punins & Dana Jakobsone Latvia
38  German Dusheyko & Anna Makoveeva Russia
38  Erik Tugo & Valeria Inostrantseva Estonia
40  Mihkel Poslin & Cathy Puusepp Estonia
41  Ingus Falalejevs & Laura Umecka Latvia
42  Sergey Chunikhin & Darya Yakovleva Russia
43  Henri Latti & Anna Gorjunova Estonia
44  Artjom Skurenko & Katrin Repetskaja Estonia
45  Karl Erik Elmet & Raili Ever Estonia

Round 1 (top 63)

46  Sergejs Kondrasins & Karina Avisane Latvia
46  Anton Sergeev & Aleksandra Klochko Russia
46  Tanel Trunin & Regina Rähn Estonia
49  Alexey Korablev & Diana Narbikova Estonia
50  Rainis Karro & Diane Môttus Estonia
51  Karl Kristofer Kurruk & Anastassia Ugrjumova Estonia
52  Rein Ottisaar & Pilleriin Valdur Estonia
52  Kristjan Pikk & Liisbeth Lillo Estonia
54  Jaanus Burk & Terje Vaher Estonia
54  Ainars Maske & Laine Liepa Latvia
56  Ranno Gerassimov & Gerda Poder Estonia
57  Mark Siispool & Rebeka Kalam Estonia
57  Karl Henry Thomson & Glea Habicht Estonia
57  Martin Uusmäe & Eleen Laul Estonia
60  Rannar Edovald & Dzein Timofejeva Estonia
61  Taivo Karu & Eleri Kiviberg Estonia
61  Kaspar Mooses & Ketlin Peterson Estonia
63  Kirill Homtsik & Ekaterina Lazareva Estonia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}