Results from Tallinn International 2007 - Junior I Latin Saturday, 24 November 2007
Check how to advertise your product with us

Tallinn International 2007
Estonia - Tallinn Saturday, 24 November 2007

Junior I Latin Saturday, 24 November 2007

Final

1  Nikita Tabachkov & Ekaterina Kostochkina Russia
2  Edvins Astahovs & Anastasija Volozaninova Latvia
3  Nikolay Chernov & Elizaveta Grigoreva Russia
4  Vladislav Robatsenko & Emilia Bogdanova Estonia
5  Armand Fazullin & Marit Mets Estonia
6  Karls Aniscenko & Paula Kukute Latvia
Advertisement
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Boris Basin & Nadezhda Novikova Russia
8  Aleksandrs Aniscenko & Anna Andreicuka Latvia
9  Rafael Aleksanjan & Mariann Smolski Estonia
10  Arturs Freimanis & Liza Hincenberga Latvia
10  Vladimirs Kozevnikovs & Signe Lazdane Latvia
12  Sander Häkkinen & Elizaveta Semjonova Estonia

Quarter-final

13  Ivan Ilin & Sveta Sokolova Russia
14  Krists Ciapas & Sarlote Jakse Latvia
14  Voldemars Jurevics & Agate Labalaika Latvia
16  Avo Kullamaa & Maria Sutt Estonia
17  Daniel Artur Kolosin & Alexandra Elert Germany
18  Krisjanis Brizga & Olga Ladugina Latvia
19  Oliver Kips & Kristina Morozjuk Estonia
19  Roberts Zageris & Evita Brilte Latvia
21  Gabriel Opris & Katrin Vain Estonia
21  Evgeniy Sergeev & Aleksandra Galkina Russia
23  Mindaugas Strazdas & Rusne Glinskyte Lithuania
23  Matiss Timofejevs & Paula Makarova-makaronoka Latvia

Round 2 (top 45)

25  Enar Kirikal & Stella Raudsepp Estonia
25  Kaspar Mätas & Jaana Lesment Estonia
27  Stanislav Vares & Julia Tepljasina Estonia
28  Maxim Starovoytov & Elizaveta Korobeynikova Russia
29  Edgar Panov & Steffi Pähn Estonia
30  Karl Jogi & Birgit Vilks Estonia
31  Mark Korotin & Valeria Pakk Estonia
31  Daniil Ovchar & Olga Prokhorenko Estonia
33  Alan Lilleoja & Elina Magomedova Estonia
34  Artem Bolotnikov & Anastasiya Koveza Estonia
34  Aleksander Polozov & Elizaveta Lukyanova Russia
36  Mark Basaloga & Liisa Butel Estonia
37  Nikita Ivanchenko & Darya Shestakova Russia
37  Nikita Sazhin & Anastasia Lapina Russia
39  Ranno Aigro & Carmen Kreinin Estonia
39  Sander Kartau & Ramisa Priimagi Estonia
41  Aleks Herbert Rivik & Sarah Lainemäe Estonia
42  Lev Burlaka & Natalia Galaganova Estonia
43  Rando Jurgens & Maria Abel Estonia
43  Geirjoonas Loit & Andrea Laanemets Estonia
45  Mihkelerik Peegel & Helerin Adelbert Estonia

Round 1 (top 61)

46  Pavel Melentyev & Vera Shestakova Estonia
46  Rünno Ravel & Katriin Mägi Estonia
46  Mait Roomus & Anabel Aunver Estonia
49  Arnold Poznahirko & Karolin Madsen Estonia
50  Arthur Niin & Alina Vesselova Estonia
51  Ivan Borisov & Yuliya Slinchenko Russia
51  Kirill Kostev & Jeva Skarlet Estonia
51  Gert Mattias Purje & Anni Brit Bachmann Estonia
54  Andris Patmalnieks & Monta Skirpa Latvia
55  Tonis Reinik & Kristina Mazova Estonia
56  Ivan Antonov & Svetlana Vasileva Russia
56  Ergo Lükk & Rutt Metusala Estonia
58  Erik Luts & Astrit Vanaveski Estonia
59  Roman Lazhinskiy & Anastasia Gabysheva Estonia
60  Alan Laheb & Kaisa Lepik Estonia
61  Vladislav Misulovin & Anastasia Semenova Estonia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}