Results from Tallinn International Open Cup 2004 - IDSF International Open Latin Sunday, 28 November 2004
Check how to advertise your product with us

Tallinn International Open Cup 2004
Estonia - Tallinn Saturday, 27 November 2004

IDSF International Open Latin Sunday, 28 November 2004

Final

1  Nikolai Voronovich & Maria Nikolishina Russia
2  Vitalijs Polikarpovs & Agita Baranovska Latvia
3  Michal Kostovcik & Kamila Dostalova Czech Republic
4  Andrei Kiselev & Elena Arsentieva Russia
5  Mikko Kaasalainen & Adrienn Fitori Finland
6  Saulius Skambinas & Sandra Kniazeviciute Lithuania
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Jevgenijs Suvorovs & Nina Bezzubova Latvia
8  Maxim Kochura & Olga Aleshina Russia
9  Stasys Brilis & Carolin Neumann Estonia
10  Jakub Davidek & Michaela Gatekova Czech Republic
10  Cedric Meyer & Angelique Meyer France
12  Justinas Duknauskas & Ekaterina Degtiareva Lithuania

Quarter-final

13  Igors Kravcenko & Anna Baholdina Latvia
14  Pavel Alexeevsky & Ekaterina Slesarenko Russia
14  Sergey Gusev & Anastassia Usoltseva Russia
16  Mikhail Volkov & Julia Tchesnokov Russia
17  Pavel Bartosevich & Marina Karpunina Russia
18  Markku Hyvarinen & Disa Kortelainen Finland
19  Dmitri Barilo & Karin Rooba Estonia
20  Marek Varres & Valeria Milova Estonia
21  Alexandr Fedorov & Ekaterina Bogoush Russia
21  Evgeni Privalov & Tina Bazokina Estonia
23  Sandris Cirulis & Kristine Jaunzeme Latvia
23  Gianluca Rametta & Darja Burova Latvia
25  Matti Puro & Anne Jänkälä Finland
26  Florian Gschaider & Manuela Stoeckl Austria

Round 2 (top 49)

27  Eriks Eglitis & Laura Krasovska Latvia
28  Toni Rasimus & Anna Liisa Bergström Finland
29  Vladislav Novak & Ekaterina Popugaeva Russia
30  Alexander Rebrov & Daria Genzeleva Russia
31  Kristaps Serebriakovs & Viola Abramova Latvia
32  Andrei Kochergin & Alexandra Lyulikova Russia
33  Sandor Stefil & Diana Makhmudova Russia
34  Oliver Papp & Laura Wimmer Finland
35  Reza Khazeev & Veronika Klyushina Russia
36  Aleksandr Katunin & Anastasia Davydova Russia
37  Sergey Korablev & Alexandra Averkieva Russia
38  Jüri Kagan & Margarita Kagan Estonia
39  Evgeni Kriuchkin & Yulia Stepanova Russia
40  Mikhail Dobrovolski & Olga Semenova Russia
40  Viktors Haritonovs & Olga Haritonova Latvia
42  Nikita Balashov & Valerija Fetissova Estonia
42  Illarion Sapkin & Jelena Krizanovskaja Estonia
42  Arturas Vilkonecas & Ala Karpenko Lithuania
45  Mikhail Kapusta & Anzhelika Shayslamova Russia
45  Tommi Skogberg & Elina Katainen Finland
47  Serguei Ivanov & Saara Sorva Finland
47  Dmitri Savilin & Ekaterina Tretiakova Russia
49  Vladimir Martianov & Olga Choupilov Israel

Round 1 (top 64)

50  Fedor Artemyev & Ekaterina Maximova Russia
50  Filips Melesko & Irina Lubarskaja Latvia
52  Andrei Vavilov & Svetlana Tolmasova Estonia
53  Igor Sannikov & Ekaterina Presnetsova Russia
54  Yuriy Kremnev & Olga Dobyichina Russia
54  Sergey Ternovskikh & Anastasia Vinogradova Russia
54  Nikita Tsernov & Marion Tamm Estonia
57  Aleksandrs Kravcuks & Ieva Petrovska Latvia
58  Aleksandr Batischev & Tamara Zmeeva Russia
58  Uros Markovic & Dragana Ivanovic Serbia
60  Alari Lukk & Dina Syritsa Estonia
61  Aleksander Akylich & Daria Sokolova Russia
62  Viktor Lapkov & Galina Shorokhova Russia
63  Jari Aaltonen & Leena Aaltonen Finland
64  Denis Pavlov & Margarita Topolovskaya Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}