Results from Tallinn International Open Cup 2004 - IDSF International Open Standard Saturday, 27 November 2004
Check how to advertise your product with us

Tallinn International Open Cup 2004
Estonia - Tallinn Saturday, 27 November 2004

IDSF International Open Standard Saturday, 27 November 2004

Final

1  Warren Boyce & Kristi Boyce England
2  Maksim Kotlov & Elena Uspenskaya Russia
3  Andrea Ghigiarelli & Sara Andracchio Italy
4  Donatas Vezelis & Lina Chatkeviciute Lithuania
5  Dmitri Krupnov & Agata Kozhevnikova Russia
6  Roman Mayer & Siret Siilak Austria
Advertisement
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Edgars Gasjuns & Jelena Samuilova Latvia
8  Kristjan Kuusk & Anri Kokkonen Finland
8  Roger Niitmae & Kerttu Tanav Estonia
10  Aleksander Makarov & Katrin End Estonia
11  Julius Seniauskas & Iveta Pauryte Faraci Lithuania
12  Gustaf Lundin & Valentina Oseledko Sweden

Quarter-final

13  Martin Parmas & Kaisa Oja Estonia
14  Veiko Ratas & Helena Liiv Estonia
14  Andrejs Rogovenko & Viktorija Triscuka Latvia
16  Alexandr Fedorov & Ekaterina Bogoush Russia
17  Matti Heikkila & Sanna-maria Nissinen Finland
18  Florian Gschaider & Manuela Stoeckl Austria
19  Aivars Gailums & Zane Karnevska Latvia
19  Evgeni Grigorov & Olga Bakushina Russia
19  Janis Kukainis & Polina Kulbeda Latvia
22  Pavel Bartosevich & Marina Karpunina Russia
23  Aleksandr Tsesnokov & Alissa Vassilkova Estonia
24  Martin Reinbold & Liene Reinbold (aka Skrastina) Latvia

Round 2 (top 36)

25  Rihards Mailitis & Jekaterina Perederejeva Latvia
25  Mikk Metstak & Catarina Wieth Denmark
27  Pavel Alexeevsky & Ekaterina Slesarenko Russia
27  Igor Kudrjavcev & Liva Koziola Latvia
29  Konstantin Arkhipkine & Anna Zelenova Russia
30  Tommi Skogberg & Elina Katainen Finland
31  Vladislav Vinogradov & Daria Konstantinova Russia
32  Ilia Vinokurovs & Baiba Birzgale Latvia
33  Sami Vainionpää & Merje Styff Finland
34  Sergey Korablev & Alexandra Averkieva Russia
35  Karel Väli & Helen Uibo Estonia
36  Hardi Rikand & Laura Kask Estonia

Round 1 (top 50)

37  Viktors Haritonovs & Olga Haritonova Latvia
38  Egor & Oleksandra Ponomareva Ukraine
39  Evgeni Privalov & Tina Bazokina Estonia
40  Anton Kurttila & Riikka Junno Finland
41  Aleksandr Marushkin & Natalia Katrunova Russia
42  Sami Helenius & Jutta Helenius (aka Markkanen) Finland
43  Matti Kantola & Tea Kantola (aka Liikanen) Finland
44  Indrek Jakobson & Mari Tuisk Estonia
44  Alari Lukk & Dina Syritsa Estonia
46  Sergey Ternovskikh & Anastasia Vinogradova Russia
47  Alexei Petrov & Evgenia Veprintseva Russia
48  Mikhail Dobrovolski & Olga Semenova Russia
48  Alexandar Ivanitskiy & Linda Lindblad Finland
50  Aleksandr Pantyukhin & Yuliya Kalsina Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}