Results from Tallinn International Open Cup 2005 - Junior II Standard Saturday, 26 November 2005
Check how to advertise your product with us

Tallinn International Open Cup 2005
Estonia - Tallinn Saturday, 26 November 2005

Junior II Standard Saturday, 26 November 2005

Final

1  Ott Sander Palm & Madli Pappa Estonia
2  Aigars Auzenbergs & Anete Paradniece Latvia
3  Reinis Ozolins & Lilita Sergejeva Latvia
4  Vyatseslav Molkin & Kristiina Prants Estonia
5  Martins Jurjans & Evita Smagre Latvia
6  Andrey X Gusev & Anna Khokhlova Russia
7  Paul Reinolt & Erika Reinaru Estonia
Advertisement
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  Eduard Khayrulin & Nadezhda Dobritskaya Russia
8  Artem Terekhov & Yuliya Pletneva Russia
10  Kristjan Kitsing & Julia Kuznetsova Estonia
11  Mikhail Bretsok & Kristina Kiprskaya Russia
12  Nikita Vinokurov & Aleksandra Titova Russia

Quarter-final

13  Edgars Linis & Eliza Ancane Latvia
14  Mihail Kurnossov & Viktoria Zokova Estonia
15  Mirko Aljaste & Eliis Vaiksaar Estonia
15  Kristen Gilden & Ethel Lall Estonia
17  Kirill Mikhaylov & Yaroslava Eliseeva Russia
18  Grigoriy Arkhipov & Ekaterina Ramzina Russia
18  Pavel Bichurov & Anna Tabolina Russia
18  Konstantin Gorodilov & Emma-Leena Koger Estonia
21  Andres Liiv & Vita-Viktoria Lyubimtseva Estonia
21  Erik Raikkerus & Janne Ots Estonia
23  Koit-Georg Peterson & Kätlin Laasik Estonia
24  Reinis Boze & Elza Pole Latvia
25  Marek Karm & Brita Kikas Estonia

Round 2 (top 48)

26  Matiss Grasmanis & Jelena Tarana Latvia
26  Aleksei Tuvi & Kristiina Reinfeldt Estonia
28  Edgars Gerosins & Alina Niklase Latvia
28  Madis Hakmann & Sandra Poldma Estonia
30  Erik Imamov & Tatyana Rogacheva Russia
31  Kirill Gorelov & Elizaveta Shibaeva Russia
31  Raiko Väljamäe & Sandra Vilismae Estonia
33  Viacheslav Korovin & Ksenia Stakhiryak Russia
33  Aleks Pohjalainen & Marina Nikolajeva Estonia
35  Filipp Sabanov & Epp Mäekivi Estonia
35  Kaspar Vaik & Kristina Kips Estonia
37  Aleksandr Artamonov & Kristiine Volt Estonia
38  Karl Sutt & Maria Sutt Estonia
39  Robert Andreas & Äret Pea Estonia
39  Margus Anvelt & Sille Lukk Estonia
39  Jonas Pulluver & Valeria Mamontova Estonia
42  Anti Meos & Mai-liis Kivistik Estonia
43  Jan Hamburg & Maria Soone Estonia
43  Dmitry Oleynikov & Alina Agarkova Russia
43  Kristofer Vahi & Anastasia Malleus Estonia
46  Innokenty Rakhimov & Karina Albogachieva Russia
47  Antti Roodi & Käroli Grenman Estonia
47  Sebastian Saarinen & Elisabet Kipper Finland

Round 1 (top 72)

49  Reinis Audarins & Liene Ozola Latvia
50  Sander Perens & Enely Kontson Estonia
51  Janek Alekseitsik & Baile Orb Estonia
52  Gleb Mozokhin & Elizaveta Egorova Russia
53  Vitali Losjuk & Aleksandra Korf Estonia
53  Artur Rafikov & Darja Aleksejeva Estonia
55  Tanel Kobrusepp & Silvia Selin Estonia
55  Maksim Stefanovitsh & Elena Tkatsjova Estonia
57  Alexey Albogachiev & Olya Komarova Russia
57  Frank Viikberg & Yvonne Lagle Estonia
59  Sergey Grigoriev & Victoria Nemerzhitskaya Russia
60  Sergey Tsaplev & Maria Janutis Russia
61  Evert Eero & Sirly Pikknurm Estonia
61  Roman Rokhin & Yulia Bykova Russia
63  Joel Aumont & Netta Kupiainen Finland
63  Davis Ciekurs & Liana Piebalga Latvia
63  Hanno Vainola & Kadri Pärtel Estonia
63  Roman Zakharov & Aleksandra Kuzmina Estonia
67  Dmitry Morozov & Sabina Usacheva Russia
68  Roland Jaamu & Kristiina Mooses Estonia
68  Kalvi Kask & Maria Salnikova Estonia
68  Tomi Lappi & Geisy Lahe Finland
68  Konsta Reuter & Linda Jyväsjärvi Finland
72  Vadim Smekalov & Marija Kozina Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}