Results from Tallinn International Open Cup 2008 - Junior II Latin Sunday, 30 November 2008
Check how to advertise your product with us

Tallinn International Open Cup 2008
Estonia - Tallinn Saturday, 29 November 2008

Junior II Latin Sunday, 30 November 2008

Final

1  Valeriy Pavlov & Karolina Maevskaya Russia
2  Nikita Tabachkov & Ekaterina Kostochkina Russia
3  Edvins Astahovs & Anastasija Volozaninova Latvia
4  Krists Ciapas & Anna Andreicuka Latvia
5  Valters Boroviks & Diana Romancane Latvia
6  Pavel Scheglov & Alexandra Busheva Russia
Advertisement
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Arturs Freimanis & Agate Labalaika Latvia
8  Aleksander Makusev & Marina Tülp Estonia
9  Armand Fazullin & Marit Mets Estonia
10  Boris Basin & Elizaveta Monikaynen Russia
10  Harijs Locs & Alise Milkevica Latvia
12  Vladimirs Kozevnikovs & Signe Lazdane Latvia

Quarter-final

13  Andrejs Moisejenko & Laura Valta Latvia
14  Erik Rani & Eliise Ilves Estonia
15  Vladislav Robatsenko & Emilia Bogdanova Estonia
16  Matti Tauru & Jessica Ketonen Finland
17  Nikita Konotop & Lyudmila Davydova Russia
18  Jurijs Belezjaks & Evelina Valaine Latvia
19  Rafael Aleksanjan & Mariann Smolski Estonia
19  Sander Häkkinen & Elizaveta Semjonova Estonia
19  Roberts Zageris & Paula Makarova-makaronoka Latvia
22  Peter Udvary & Louise Ragnar Sweden
23  Artur Luppa & Roberta Liinar Estonia
23  Mait Roomus & Anabel Aunver Estonia
25  Avo Kullamaa & Maria Sutt Estonia

Round 2 (top 42)

26  Erik Tugo & Valeria Inostrantseva Estonia
27  Roman Panov & Angelina Studentsova Estonia
28  Evgeniy Sergeev & Aleksandra Galkina Russia
29  Jani Neulaniemi & Henni Syvaoja Finland
30  Alan Lilleoja & Elina Magomedova Estonia
30  Reinis Rudzats & Signe Melkina Latvia
32  Dmitriy Saenko & Nadezhda Novikova Russia
33  Gabriel Opris & Rebeka Kalam Estonia
34  Sergey Chunikhin & Kristina Bubentsova Russia
35  Andrey Cheshkov & Natalia O''Connor Russia
35  Dmitri Tuvi & Katrin Repetskaja Estonia
37  Niklas Laine & Noora Holopainen Finland
38  Henri Latti & Anna Gorjunova Estonia
39  Stanislav Balashov & Irina Dobryakova Russia
39  Ergo Lükk & Rutt Metusala Estonia
41  Tonis Reinik & Kristina Mazova Estonia
41  Aleksandr Voroshilov & Anastasiya Davydova Russia

Round 1 (top 60)

43  Miko Sirolinna & Eleonoora Martikainen Finland
43  Martin Uusmäe & Eleen Laul Estonia
45  Kristjan Pikk & Liisbeth Lillo Estonia
46  Vladislav Kibasov & Tatyana Bondareva Russia
47  Stanislav Esenfeld & Anna Bespalova Estonia
48  Sander Kartau & Karolin Madsen Estonia
48  Karl Kristofer Kurruk & Anastassia Ugrjumova Estonia
50  Artem Bolotnikov & Ekaterina Kuanyshpaeva Russia
51  Nikita Sazhin & Yuliya Bykova Russia
52  Rasmus Kivipold & Johanna Lumiste Estonia
53  Mihkelerik Peegel & Helerin Adelbert Estonia
54  Rannar Edovald & Astrit Vanaveski Estonia
54  Thomas Einasto & Käti Erit Estonia
54  Gert Hendrik Kauniste & Marette Esko Estonia
57  Dmitri Gromov & Ingrid Margus Estonia
57  Deniss Gubanov & Mari-anna Ader Estonia
57  Kaspar Mooses & Ketlin Peterson Estonia
57  Gert Mattias Purje & Anni Brit Bachmann Estonia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}