Results from Tallinn International Open Cup 2008 - Junior II Standard Saturday, 29 November 2008
Check how to advertise your product with us

Tallinn International Open Cup 2008
Estonia - Tallinn Saturday, 29 November 2008

Junior II Standard Saturday, 29 November 2008

Final

1  Valeriy Pavlov & Karolina Maevskaya Russia
2  Krists Ciapas & Anna Andreicuka Latvia
3  Rafael Aleksanjan & Mariann Smolski Estonia
4  Arturs Freimanis & Agate Labalaika Latvia
5  Boris Basin & Elizaveta Monikaynen Russia
6  Pavel Scheglov & Alexandra Busheva Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Jurijs Belezjaks & Evelina Valaine Latvia
8  Harijs Locs & Alise Milkevica Latvia
9  Andrejs Moisejenko & Laura Valta Latvia
9  Erik Rani & Eliise Ilves Estonia
11  Vadim Maslov & Yana Cherepanova Russia
11  Peter Udvary & Louise Ragnar Sweden

Quarter-final

13  Armand Fazullin & Marit Mets Estonia
13  Roberts Zageris & Paula Makarova-makaronoka Latvia
15  Mateusz Czyzyk & Justyna Bres Poland
16  Karlis Lapins & Sarlote Jakse Latvia
16  Vladislav Robatsenko & Emilia Bogdanova Estonia
16  Nikita Tabachkov & Ekaterina Kostochkina Russia
19  Vladimirs Kozevnikovs & Signe Lazdane Latvia
20  Avo Kullamaa & Maria Sutt Estonia
20  Ergo Lükk & Rutt Metusala Estonia
22  Heikki Kaikkonen & Karoliina Makinen Finland
23  Matti Tauru & Jessica Ketonen Finland
24  Alan Lilleoja & Elina Magomedova Estonia

Round 2 (top 42)

25  Sergey Chunikhin & Kristina Bubentsova Russia
26  Sander Häkkinen & Elizaveta Semjonova Estonia
27  Nikita Konotop & Lyudmila Davydova Russia
27  Niklas Laine & Noora Holopainen Finland
29  Joona Heikkila & Janita Heikkila Finland
30  Jani Neulaniemi & Henni Syvaoja Finland
30  Dmitriy Saenko & Nadezhda Novikova Russia
32  Artur Luppa & Roberta Liinar Estonia
33  Mirko Vavrenjuk & Laura Kuklase Estonia
34  Evgeniy Sergeev & Aleksandra Galkina Russia
35  Kristjan Pikk & Liisbeth Lillo Estonia
36  Sander Kartau & Karolin Madsen Estonia
37  Artem Bolotnikov & Ekaterina Kuanyshpaeva Russia
37  Martin Uusmäe & Eleen Laul Estonia
39  Karl Kristofer Kurruk & Anastassia Ugrjumova Estonia
40  Aleksandr Voroshilov & Anastasiya Davydova Russia
41  Vladislav Kibasov & Tatyana Bondareva Russia
41  Edzus Topolskis & Simona Deifta Latvia

Round 1 (top 59)

43  Dmitri Gromov & Ingrid Margus Estonia
43  Reinis Rudzats & Signe Melkina Latvia
45  Nichlas Lindström & Jenni Heikkilä Finland
46  Henri Latti & Anna Gorjunova Estonia
47  Kaspar Mooses & Ketlin Peterson Estonia
48  Mihhail Rihter & Valeria Demidova Estonia
49  Ken Sade & Egle Vene Estonia
49  Nikita Sazhin & Yuliya Bykova Russia
49  Miko Sirolinna & Eleonoora Martikainen Finland
52  Thomas Einasto & Käti Erit Estonia
53  Deniss Gubanov & Mari-anna Ader Estonia
54  Stanislav Balashov & Irina Dobryakova Russia
54  Mihkelerik Peegel & Helerin Adelbert Estonia
56  Rannar Edovald & Astrit Vanaveski Estonia
57  Gert Hendrik Kauniste & Marette Esko Estonia
57  Hardi Olle & Kätlin Marjapuu Estonia
57  Arnold Poznahirko & Erika Novikov Estonia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}