Results from Tallinn International Open Cup 2008 - Junior I Latin Saturday, 29 November 2008
Check how to advertise your product with us

Tallinn International Open Cup 2008
Estonia - Tallinn Saturday, 29 November 2008

Junior I Latin Saturday, 29 November 2008

Final

1  Nikolay Chernov & Elizaveta Korobeynikova Russia
2  Vadim Likhovtsev & Alina Epeykina Russia
3  Vladimir Timofeev & Vasilisa Shirobokova Russia
4  Oliver Kips & Kristina Morozjuk Estonia
5  Karls Aniscenko & Paula Kukute Latvia
6  Oskars Karklins & Elina Muceniece Latvia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Vadims Kuznecovs & Albina Dzalagonija Latvia
8  Ilya Egorov & Natalya Zavarzina Russia
9  Stanislav Vares & Julia Tepljasina Estonia
10  Ranno Aigro & Carmen Kreinin Estonia
11  Kaspars Ivanovs & Jelizaveta Jermilova Latvia
12  Vladimirs Volozaninovs & Estere Beatrise Klapere Latvia

Quarter-final

13  Ivan Ilin & Sveta Sokolova Russia
13  Natans Katkovskis & Jelizaveta Manija Latvia
15  Maxim Starovoytov & Evgeniya Florinskaya Russia
15  Stefan Velberg & Greta Korju Estonia
17  Edgar Panov & Elina Lebjodkina Estonia
18  Vladimir Rotan & Daria Sherstoboeva Russia
19  Nils Jugans & Juliana Gordimova Latvia
20  Arturs-karols Junelis & Elina Latvia
21  Maksim Yushkevich & Slavyana Melnik Byelorussia
22  Vladislav Tammi & Diana Gavrilova Estonia
23  Vladislav Kurganskiy & Svetlana Vasileva Russia
23  Arturs Voicehovics & Anastasija Golubova Latvia

Round 2 (top 49)

25  Roman Savchenkov & Anastasiya Kislyakova Russia
26  Kaspar Mätas & Natalia Hitrova Estonia
27  Ivan Antonov & Mariya Boykova Russia
28  Karl Kristian Alasi & Elis Niinberg Estonia
28  Andrey Davydik & Jeva Skarlet Estonia
28  Kristo Hokkonen & Katri Karindi Estonia
31  Mark Basaloga & Kaisa Lepik Estonia
31  Rodion Li & Nelli Kiselevskaya Russia
33  Stefan Korjus & Valeria Semjonova Estonia
33  Mait Roomus & Anabel Aunver Estonia
33  Mario Saunpere & Lisa Marie Vali Estonia
36  Ilari Kauppinen & Mirella Jalonen Finland
37  Hugo Gustafsson & Paulina Andersson Sweden
37  Kirill Kostev & Nicole Pakk Estonia
37  Ragner Tallermaa & Getter Gilden Estonia
40  Madis Abel & Alina Tamuljonok Estonia
40  Nikita Shindarev & Veronika Klyueva Russia
40  Verner Velberg & Laura Johanna Saar Estonia
40  Kristers Zuika & Endija Zuika Latvia
44  Nikolai Solujazikov & Sofia Kipjatkova Estonia
45  Karl Mols & Keiti Djakonov Estonia
45  Rando Randma & Lauren Juhanson Estonia
47  Martin Maskin & Mirell Molder Estonia
48  Genert Allikmaa & Loore Pihlas Estonia
48  Rünno Ravel & Kristina Muri Estonia

Round 1 (top 69)

50  Vladislav Vodopyanov & Viktoriya Sverdlikova Russia
51  Janis Levinskis & Zaklina Sola Latvia
52  Johannes Saaristo & Mila Nikanto Estonia
53  Richard Untera & Aleksandra Afanasjeva Estonia
54  Karl-Heinz Palm & Annabel Lillo Estonia
54  Gregor Sprengk & Keidi Tooming Estonia
56  Eduard Jakovlev & Cecilia Eero Estonia
57  Ander Hindremäe & Keili Kase Estonia
58  Sander Üksti & Meeritriin Tomson Estonia
59  Janis Kalkis & Sanda Igaune Latvia
59  Joosep Moor & Johanna Maria Vilgats Estonia
61  Karl-gustav Hanikat & Zanna Dronina Estonia
62  Andres Kolbassov & Anna Pereskokova Estonia
63  Karl-thomas Kallasmaa & Merilyn Teder Estonia
63  Christer Lohk & Kaisa Josu Estonia
63  Sander Seppik & Kelly Muurisepp Estonia
66  Karlgregori Kadatski & Ehti Annus Estonia
66  Sander Kütisaar & Annela Pajumets Estonia
68  Andero Heinola & Laura Ernits Estonia
69  Alain Ameljushenko & Kaari Kink Estonia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}