Results from Tallinn International Open Cup 2008 - Juvenile Latin Sunday, 30 November 2008
Check how to advertise your product with us

Tallinn International Open Cup 2008
Estonia - Tallinn Saturday, 29 November 2008

Juvenile Latin Sunday, 30 November 2008

Final

1  Davis Udris & Ruta Meirupska Latvia
2  Georg Gritsai & Jekaterina Blinkova Estonia
3  Herlent Krik & Kendra Tarmet Estonia
4  Martin Prost & Laura Prost Estonia
5  Kaspar Kolk & Natalja Perepjolkina Estonia
6  Roberts Gints Berzins & Megija Dana Morite Latvia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Aleksandr Agapitov & Aleksandra Livinskaya Russia
7  Artjom Garbunov & Eliisa Abramova Estonia
9  Andrey Gerasimov & Elina Baydina Russia
10  Artur Viitmann & Alina Ziljajeva Estonia
11  Artjom Aralov & Nele Nataly Metsis Estonia
12  Artur Aralov & Nelli Baljasnaja Estonia

Quarter-final

13  Tim Jaanson & Ly-Sandra Palm Estonia
14  Andris Klievens & Elina Jelhova Latvia
14  Ilya Stepanov & Polina Kulikova Russia
16  Daniil Sekljutski & Elisabett Gross Estonia
17  Johannes Rooso & Katrin Kane Estonia
18  Erik Herbert Lohmus & Elisabeth Nursi Estonia
18  Gregor Sprengk & Keidi Tooming Estonia
20  Verner Velberg & Laura Johanna Saar Estonia
21  Dmitry Polkovnikov & Ekaterina Terekhova Russia
22  Geir Samuel Voolaid & Diana Atraskevits Estonia
23  Erik Luts & Michelle Korman Finland

Round 2 (top 42)

24  Marat Kaibosev & Monika Mina Estonia
24  Kaspar Karumaa & Reelika Traks Estonia
24  Carl-robert Oigus & Laura-Liisa Lohmus Estonia
24  Robert Saluste & Melani Sulengo Estonia
28  Nikita Khorostokovaty & Maria Smirnova Russia
28  Marko Reitalu & Simoona Peensalu Estonia
28  Jaan Repnikov & Riina Jakobson Estonia
31  Richie Krolov & Leona Hint Estonia
32  Konstantin Adriankov & Valeria Ovtserenko Estonia
33  Edvard Romanenko & Seda Dungorova Estonia
34  Rando Kuriks & Liis Tava Estonia
34  Benjamin Lindstrom & Esteri Talvio Finland
34  Danila Tukov & Anita Tkatsenko Estonia
37  Mark Dorfmann & Eva Kolektor Estonia
37  Siim Koppel & Hanna-lisette Helekivi Estonia
37  Tomas Piht & Alina Timofejeva Estonia
37  Platon Tanaga & Liina Piilman Estonia
41  Marek Vassiljev & Uljana Redchits Estonia
42  Martin Poslin & Viktoria Novikova Estonia

Round 1 (top 61)

43  Erik Bleive & Liisa Matsi Estonia
43  Artur Kant & Aleksandra Tuzikova Estonia
43  Alexander Klopkov & Olesya Kudrina Russia
46  Valters Aispurs & Liva Bluma Latvia
46  Martin Jantson & Anastasija Lange Estonia
46  Nikita Kerrominin & Milena Sevtsova Estonia
46  Henri Uuk & Marii Helena Keerig Estonia
50  Eriks Berzins & Katrina Rotkaja Latvia
50  Werner Robert Laaneots & Janna Liina Leemets Estonia
50  Sten Saareleht & Andrea Randmaa Estonia
53  Juri Belokurov & Ekaterina Pronina Estonia
53  Maxim Cheshkov & Veronika Ovcharov Russia
53  Jarek Toiger & Hele Maasi Estonia
53  Egor Troshkin & Juliana Menzinskaja Russia
53  Karlis Usins & Elza Pavulina Latvia
58  Rivo Jarvet & Triin Kaaver Estonia
59  Kaur Lukki-lukin & Sofia Djomina Estonia
60  Vadim Kirinchuk & Elena Urakova Russia
61  Rait Kaspar Purje & Kerda Treksler Estonia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}