Results from Tallinn International Open Cup 2008 - Juvenile Standard Sunday, 30 November 2008
Check how to advertise your product with us

Tallinn International Open Cup 2008
Estonia - Tallinn Saturday, 29 November 2008

Juvenile Standard Sunday, 30 November 2008

Final

1  Rando Randma & Lauren Juhanson Estonia
2  Davis Udris & Ruta Meirupska Latvia
3  Martin Prost & Laura Prost Estonia
4  Georg Gritsai & Jekaterina Blinkova Estonia
5  Aleksandr Agapitov & Aleksandra Livinskaya Russia
6  Andrey Gerasimov & Elina Baydina Russia
7  Roberts Gints Berzins & Megija Dana Morite Latvia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  Artjom Garbunov & Eliisa Abramova Estonia
8  Tim Jaanson & Ly-Sandra Palm Estonia
10  Daniil Sekljutski & Elisabett Gross Estonia
11  Artur Viitmann & Alina Ziljajeva Estonia
11  Geir Samuel Voolaid & Diana Atraskevits Estonia

Quarter-final

13  Artjom Aralov & Nele Nataly Metsis Estonia
13  Ilya Stepanov & Polina Kulikova Russia
15  Gregor Sprengk & Keidi Tooming Estonia
16  Kaspar Kolk & Natalja Perepjolkina Estonia
16  Erik Herbert Lohmus & Elisabeth Nursi Estonia
16  Dmitry Polkovnikov & Ekaterina Terekhova Russia
19  Herlent Krik & Kendra Tarmet Estonia
19  Tomas Piht & Alina Timofejeva Estonia
21  Nikita Khorostokovaty & Maria Smirnova Russia
21  Verner Velberg & Laura Johanna Saar Estonia
23  Robert Saluste & Melani Sulengo Estonia
24  Marko Reitalu & Simoona Peensalu Estonia

Round 2 (top 42)

25  Ilja Teder & Susan Mürk Estonia
26  Artur Aralov & Nelli Baljasnaja Estonia
26  Erik Luts & Michelle Korman Finland
26  Johannes Rooso & Katrin Kane Estonia
29  Richie Krolov & Leona Hint Estonia
30  Rando Kuriks & Liis Tava Estonia
31  Maxim Cheshkov & Veronika Ovcharov Russia
32  Siim Koppel & Hanna-lisette Helekivi Estonia
32  Martin Poslin & Viktoria Novikova Estonia
34  Erik Bleive & Liisa Matsi Estonia
34  Jaan Repnikov & Riina Jakobson Estonia
34  Jarek Toiger & Hele Maasi Estonia
37  Werner Robert Laaneots & Janna Liina Leemets Estonia
37  Benjamin Lindstrom & Esteri Talvio Finland
39  Kaspar Karumaa & Reelika Traks Estonia
40  Andris Klievens & Elina Jelhova Latvia
41  Rivo Jarvet & Triin Kaaver Estonia
42  Rait Kaspar Purje & Kerda Treksler Estonia

Round 1 (top 61)

43  Mark Dorfmann & Eva Kolektor Estonia
43  Artur Kant & Aleksandra Tuzikova Estonia
43  Carl-robert Oigus & Laura-Liisa Lohmus Estonia
46  Marat Kaibosev & Monika Mina Estonia
46  Alexander Klopkov & Olesya Kudrina Russia
48  Martin Jantson & Anastasija Lange Estonia
48  Nikita Kerrominin & Milena Sevtsova Estonia
50  Sten Saareleht & Andrea Randmaa Estonia
51  Valters Aispurs & Liva Bluma Latvia
51  Platon Tanaga & Liina Piilman Estonia
51  Henri Uuk & Marii Helena Keerig Estonia
51  Marek Vassiljev & Uljana Redchits Estonia
55  Danila Tukov & Anita Tkatsenko Estonia
56  Eriks Berzins & Katrina Rotkaja Latvia
56  Vadim Kirinchuk & Elena Urakova Russia
58  Konstantin Adriankov & Valeria Ovtserenko Estonia
58  Kaur Lukki-lukin & Sofia Djomina Estonia
60  Edvard Romanenko & Seda Dungorova Estonia
61  Egor Troshkin & Juliana Menzinskaja Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}