Results from Tallinn International Open Cup 2008 - Youth Standard Saturday, 29 November 2008
Check how to advertise your product with us

Tallinn International Open Cup 2008
Estonia - Tallinn Saturday, 29 November 2008

Youth Standard Saturday, 29 November 2008

Final

1  Daniil Ulanov & Anastasiya Glazunova Russia
2  Yuri Soldatov & Irina Gogoladze Russia
3  Konstantin Gorodilov & Emma-Leena Koger Estonia
4  Szymon Kulis & Margarita Zvonova Estonia
5  Paul Reinolt & Madli Pappa Estonia
6  Robert Veskus & Kristiina Prants Estonia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Andrejs Aleksejevs & Jekaterina Fjodorova Latvia
7  Joonas Rytkoenen & Iiris Uuttu Finland
9  Marts Punins & Dana Jakobsone Latvia
10  Gundars Kalnins & Madara Freiberga Latvia
11  Otto Antson & Hanna Antson Estonia
12  Aleksei Tuvi & Kristiina Reinfeldt Estonia

Quarter-final

13  Dmitrijs Golasko & Alina Zavadska Latvia
13  Nikolai Iliev & Jasmin Pocknell Finland
13  Viacheslav Korovin & Tatyana Rogacheva Russia
16  Karl Andres Saul & Gerli Vinkel Estonia
17  Timo Alavere & Kätlin Kärdi Estonia
18  Ilja Tourunen & Roosa Hasu Finland
19  Rolands Malcans & Ance Bulava Latvia
19  Egor Potapov & Valeria Koroleva Russia
21  Kristen Gilden & Kristina Kips Estonia
22  Henry Puusepp & Laura Puusepp Estonia
23  Evert Eero & Veronika End (aka Korotnikova) Estonia
24  Erik Raikkerus & Kristiine Volt Estonia

Round 2 (top 40)

25  Koit-Georg Peterson & Grete Papp Estonia
26  Ott Sander Palm & Elisabet Kipper Finland
26  Karl Rasmussen & Charlotta Lundberg Sweden
28  Victor Kolotev & Dinara Yarullina Russia
28  Ville Väätäinen & Reetta Karvinen Finland
30  Maris Loja & Madara Rudzite Latvia
30  Aleksandr Zevelev & Kseniya Zaputryaeva Russia
32  Tomi Lappi & Geisy Lahe Finland
33  Tanel Kobrusepp & Carinee Meer Estonia
34  Lev Ermakov & Svetlana Karpova Russia
35  Samuli Pietiläinen & Krista Naumanen Finland
36  Artur Käpp & Keidi Possul Estonia
37  Miks Martinsons & Kitija Jumike Latvia
37  Joosep Sonajalg & Silvia Laiv Estonia
39  Tarvi Salu & Kaidi Possul Estonia
40  Dmitry Oleynikov & Alina Agarkova Russia

Round 1 (top 52)

41  Dmitri Smagljuk & Marii Koima Estonia
42  Allar Möll & Gerli Selge Estonia
43  Karl Erik Elmet & Raili Ever Estonia
44  Kim Samuelsson & Reetta Aarnio Finland
45  Vladislav Slavinskiy & Oksana Yakubova Russia
46  Sergey Markin & Maria Milyuchenko Russia
48  Andre Allev & Brit Juhanson Estonia
48  Rein Ottisaar & Gerda Poder Estonia
48  Pavel Shugaley & Yulia Khromushina Russia
51  Kirill Homtsik & Ekaterina Lazareva Estonia
51  Nikolay Musin & Anastasia Filippova Russia
51  Kasperi Rinne & Netta Kupiainen Finland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}