Results from Tallinn International Open Cup 2010 - IDSF International Open Latin Saturday, 27 November 2010
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

Tallinn International Open Cup 2010
Estonia - Tallinn Friday, 26 November 2010

IDSF International Open Latin Saturday, 27 November 2010

Final

1  Dmitriy Pugachev & Elena Zuzukina Russia
2  Vjaceslavs Visnakovs & Tereza Kizlo Latvia
3  Andrei Kiselev & Anastasia Selivanova Russia
4  Manuel Frighetto & Karin Rooba Estonia
5  Joonas Piippola & Laura Wimmer Finland
6  Salvatore Sinardi & Anastasia Kuzieva Ukraine
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Vladislav Inostrantsev & Marina Nikolajeva Estonia
9  Kirill Kartavtsev & Evgenia Golikova Russia
10  Janick Loewe & Pia Lundanes Loewe Norway
11  Konstantin Gorodilov & Yuliya Krepchuk Estonia
12  Anton Prokudin & Ekaterina Pechenik Russia

Quarter-final

13  Marts Smolko & Viktorija Puhovika Latvia
14  Jaak Vainomaa & Taina Savikurki Finland
15  Denis Tyagunov & Olesya Epischeva Russia
16  Liudas Tamulaitis & Mona Vinkleryte Lithuania
17  Malthe Brinch Rohde & Camilla Melania Christensen Denmark
18  Evgeniy Mazeiko & Ksenia Kotochigova Byelorussia
19  Jüri Kagan & Claudia Ketonen Finland
20  Roman Denisenko & Tamara Prochnova Russia
20  Sebastian Saarinen & Laura Lackman Finland
22  Jurijs Trosenko & Kia Lehmuskoski Finland
23  Antti Pekka Pitkänen & Simone Lehikoinen Finland
24  Evgeniy Lazarev & Aleksandra Sytina Russia

Round 2 (top 46)

25  Lukas Petkevicius & Migle Klupsaite Lithuania
26  Edgaras Baltaragis & Indre Kucinskaite Lithuania
27  Raimonds Andersons & Olga Tikhonova Latvia
28  Valters Janis Frickauss & Liva Orleane Latvia
29  Maksim Stepanov & Kerstin Kruuse Estonia
31  Georgiy Nechuykin & Anastasiya Makeeva Russia
32  Alfred Palmgren-Barrestig & Jeanette Carlsson Sweden
33  Evgeny Urazgildeev & Anna Sozina Russia
34  Riccardo Papi & Mette Elkjaer Denmark
35  Jorgen Nilsen & Hanne Marie Akselsen Norway
36  Ewoud Fidom & Karin Lillemaa Netherlands
36  Eduard Khayrulin & Svetlana Karavaeva Russia
38  Jan Hamburg & Maria Soone Estonia
38  Aleksander Makusev & Marina Tülp Estonia
40  Petter Engan & Kine Mardal Norway
41  Martin Drakenberg & Maria Zimmerman Sweden
42  Kristoffer Frimo Melaes & Mette Brandstadmoen Norway
42  Sander Häkkinen & Elina Lebjodkina Estonia
42  Egor Potapov & Elizaveta Pavlukhina Russia
45  Janis Danovskis & Ance Bulava Latvia
45  Henry Puusepp & Kristiine Volt Estonia
47  Daniel Kolosin & Carmen Kreinin Estonia
47  Maksim Zadanov & Valeria Inostrantseva Estonia

Round 1 (top 69)

49  Carl Taylor & Sofie Ragnar Sweden
50  Deniss Artemjevs & Julija Guseva Latvia
51  Tuomas Jylhä & Sofia Mäki Ontto Finland
52  Alexey Kharkovsky & Valeriya Guzhva Russia
53  Daniil Egorenko & Maria Milyuchenko Russia
53  Sergey Rodin & Anastasiya Davydova Russia
55  Hampus Norberg & Lana Murphy (aka Astrom) Sweden
56  Vasili Maltsev & Elina Maltseva Finland
57  Dmitry Stoborov & Ekaterina Krisanova Russia
57  Henri Tanner & Janina Areva Finland
57  Matti Tauru & Mirella Jalonen Finland
60  Björn Pemer & Katja Lujan Engelholm Sweden
61  Joni Ihanus & Kathrine Barck Finland
62  Roman Panov & Marii Koima Estonia
63  Timo Alavere & Anna Kustova Estonia
64  Henrik Frisk & Sofie Pemer Sweden
65  Kristo Bulgarin & Astrit Vanaveski Estonia
65  Henrikki Lahti & Wilma Lahti Finland
67  Jaak Kirsipuu & Ene Tulp Estonia
67  Juuso Korpela & Henna Kiiskilä Finland
67  Anton Lindgren & Anna Äimälä Finland
67  Vaino Miil & Kaia Linkberg Estonia
67  Aleksandr Tisin & Tatjana Kalinina Estonia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}