Results from Tallinn International Open Cup 2010 - Youth Latin Sunday, 28 November 2010
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

Tallinn International Open Cup 2010
Estonia - Tallinn Friday, 26 November 2010

Youth Latin Sunday, 28 November 2010

Final

1  Jakub Lipowski & Emma-Leena Koger Estonia
2  Vyatseslav Molkin & Darya Chentsova Ukraine
3  Malthe Brinch Rohde & Camilla Melania Christensen Denmark
4  Nikita Tabachkov & Ekaterina Tabachkova (aka Ryabogina) Russia
5  Aleksandr Zevelev & Kseniya Zaputryaeva Russia
6  Lukas Petkevicius & Migle Klupsaite Lithuania
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  [21] Armand Fazullin & Marit Mets Estonia
8  [18] Marts Punins & Dana Jakobsone Latvia
9  [12] Krists Ciapas & Anna Andreicuka Latvia
10  [8] Andre Lundal Nilsen & Marie Grung Norway
11  [6] Aleksander Makusev & Marina Tülp Estonia
12  [4] Arturs Freimanis & Elina Muceniece Latvia

Quarter-final

13  [17] Maksim Sitkin & Viktoriya Kashtelo Russia
13  [17] Aliksey Tkachuk & Nadzeya Valui Byelorussia
15  [16] Petter Engan & Kine Mardal Norway
16  [15] Robert Veskus & Kristiina Prants Estonia
17  [14] Petteri Pitkänen & Oona Oinas Finland
18  [12] Pyry Kansa & Taiju Koivula Finland
18  [12] Vladislav Robatsenko & Emilia Bogdanova Estonia
20  [11] Benjamin Jayakoddy & Maja Schachar Sweden
20  [11] Vasili Maltsev & Elina Maltseva Finland
22  [10] Jani Neulaniemi & Henni Syvaoja Finland
22  [10] Egor Potapov & Elizaveta Pavlukhina Russia
24  [9] Sander Häkkinen & Elina Lebjodkina Estonia
25  [8] Sergey Rodin & Anastasiya Davydova Russia

Round 2 (top 37)

26  [23] Daniil Egorenko & Maria Milyuchenko Russia
26  [23] Eetu Hagman & Emmi Hagman Finland
28  [22] Kristjan Pikk & Liisbeth Lillo Estonia
29  [21] Daniel Kolosin & Carmen Kreinin Estonia
29  [21] Ergo Lükk & Rutt Metusala Estonia
31  [15] Francis Carnes & Sussen Hoen-Vestrheim Norway
31  [15] Dmitriy Saenko & Darya Povalikhina Russia
33  [10] Roman Panov & Marii Koima Estonia
34  [9] Karl Kristofer Kurruk & Anastassia Ugrjumova Estonia
35  [8] Matti Tauru & Mirella Jalonen Finland
36  [7] Miko Sirolinna & Marjut Soininen Finland
37  [5] Kasperi Rinne & Martta Juntunen Finland

Round 1 (top 52)

38  Roope Antila & Liisa Setala Finland
39  Niklas Laine & Titti Koivula Finland
40  Lars Mosberg & Helene Foereland Norway
41  Tonis Reinik & Kristina Mazova Estonia
42  Thomas Einasto & Käti Erit Estonia
42  Santeri Tammilehto & Jenna Monkkonen Finland
44  Rannar Edovald & Pilleriin Valdur Estonia
45  Timo Polvinen & Petra Mero Finland
45  Roope Saarinen & Saara Sokura Finland
47  Teet Järv & Janina Kim Estonia
48  Antton Schukov & Alina Susi Finland
49  Evgeniy Shvetsov & Diana Kuznetsova Russia
50  Sten Tarsalainen & Mari Liis Mets Estonia
51  Ken Sade & Egle Vene Estonia
52  Nick Kristoff Jakuskin & Erika Novikov Estonia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}