Results from Triada Cup 2005 - Youth Standard Saturday, 16 April 2005
Check how to advertise your product with us

Triada Cup 2005
Russia - Moscow Saturday, 16 April 2005

Youth Standard Saturday, 16 April 2005

Final

1  Vadim Shurin & Ekaterina Volgina Russia
2  Ivan Anichkhin & Anna Dvornikova Russia
3  Ivan Novikov & Margarita Klimenko Russia
4  Andrey Sirbu & Olga Muravskaya Russia
5  Gleb Snimshchikov & Valeria Semochkina Russia
6  Evgeni Tereshyn & Elizaveta Nosova Russia
7  Evgeney Parnikel & Anna Demidova Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  Dmitri Kiselev & Violetta Kanunnikova Russia
9  Aleksey Chinenov & Irina Ulyanova Russia
9  Valeriy Katsyr & Daria Fedorova Russia
11  Ilya Potapov & Viktoria Akinina Russia
12  Aleksandr Sukhov & Ekaterina Shmorina Russia
13  Aleksander Dorofeev & Anna Parkhomenko Russia

Quarter-final

14  Vladimir Konovalov & Mariya Salop Russia
15  Vladislav Petrov & Valentina Bondareva Russia
15  Nikita Smirnov & Svetlana Semenova Russia
17  Ilya Asonov & Alena Asonova (aka Garanina) Russia
18  Vladimir Prokopchuk & Irina Kalashnik Russia
19  Dmitriy Bodrov & Alina Oshchepkova Russia
20  Aleksey Zhiganov & Milana Kurylenok Russia
21  Andrey Arkhipkin & Natalya Ablogina Russia
22  Mikhail Ovcharenko & Angelina Sergeeva Russia
22  Stanislav Ryzhuk & Darya Shelestova Russia
24  Dmitrii Reztsov & Natalia Goncharova Russia

Round 2 (top 48)

25  Nikolay Korotkov & Polina Evdokimova Russia
26  Ruslan Takhirov & Evgeniya Glazunova Russia
27  Ilya Zhukovskiy & Marina Kashkina Russia
28  Anton Chernyshev & Ekaterina Kokhnenko Russia
29  Igor Nesterov & Kseniya Garina Russia
30  Aleksey Polovnikov & Aleksandra Emelyanova Russia
31  Tigran Akopov & Natalya Shevchuk Russia
31  Alexei Belikov & Diana Pilipenko Russia
33  Vasiliy Kirin & Anna Oblakova Russia
34  Denis Atyunkin & Nino Suderevskaya Russia
35  Ivan Kirin & Elizaveta Orlovskaya Russia
36  Egor Dulebenets & Natalya Schennikova Russia
37  Aynur Bayramov & Violetta Ananeva Russia
37  Anton Kirpischikov & Amaliya Baroyan Russia
39  Aleksey Krylov & Mariya Levaya Russia
40  Andrey Shliakov & Evgeniya Chernyshova Russia
40  Ivan Stepanov & Daria Demenkova Russia
42  Nikolay Kipriyanov & Elena Petrunina Russia
43  Vladimir Yarmolchuk & Valentina Puchkova Russia
44  Ilya Kharlamov & Viktoriya Titova Russia
44  Evgeniy Volosnikov & Valeriya Mukanova Russia
46  Aleksandr Kalashnikov & Anna Barbacheva Russia
47  Aleksey Rusanov & Anastasiya Prokhorova Russia
48  Vladislav Sterligov & Natalya Shegutova Russia

Round 1 (top 53)

49  Ilya Gorokhovskiy & Irina Panfilova Russia
50  Roman Gavrilin & Indira Shestakova Russia
51  Nikita Moiseev & Viktoriya Chesnokova Russia
52  Sergey Yurchenko & Anna Olkova Russia
53  Aleksandr Bogomol & Yana Zimovina Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}