Results from Tropicana Cup 2003 - IDSF Open Standard Thursday, 24 April 2003
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

Tropicana Cup 2003
Poland - Mikolajki Thursday, 24 April 2003

IDSF Open Standard Thursday, 24 April 2003

Final

1  Arunas Bizokas & Edita Daniute Lithuania
2  Maksim Kotlov & Elena Uspenskaya Russia
3  Andrzej Sadecki & Karina Nawrot Poland
4  Donatas Vezelis & Lina Chatkeviciute Lithuania
5  Mark Elsbury & Olga Alissievich England
6  Kamil Urbaniak & Katarzyna Kapral Poland
Advertisement
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Evgeni Kazmirchuk & Yulia Spesivtseva Russia
8  Sergej Diemke & Katerina Timofeeva Byelorussia
9  Pawel Switalski & Agata Pilarska Poland
10  Pavel Bartosevich & Marina Karpunina Russia
10  Ruslan Golovashchenko & Olena Golovashchenko Ukraine
12  Volodymyr Vitenko & Olena Berendyaeva Ukraine

Do you want to look like our Elite Performers? Order your dancewear, shoes, accessories from our shop or visit us on-line.

Quarter-final

13  Marcin Kalitowski & Kamila Domanska Poland
14  Martin Reinbold & Liene Reinbold (aka Skrastina) Latvia
15  Mikhail Avdeev & Olga Tsikalyuk Russia
15  Lukasz Zamojski & Emilia Kubik Poland
17  Volker Schmidt & Ellen Jonas Germany
18  Sergei Krivov & Yulia Saikina Russia
18  Adam Markiel & Lidia Cwiklinska Poland
20  Gennadiy Basha & Tamara Udartsova Ukraine
20  Evgeni Savatin & Ekaterina Arzhannikova Russia
22  Karolis Milius & Indre Bortkunaite Lithuania
23  Stanislav Reka & Izabele Romanovaite Lithuania
24  Kiril Malovanyy & Olga Malovanaya Ukraine

Round 2 (top 49)

25  Alexander Elizarov & Natalia Ivanova Ukraine
26  Grzegorz Brzeszczak & Tamara Szymerska Poland
26  Jacek Fidurski & Aneta Mirska Poland
26  Stanislav Kondusov & Daria Romanenko Russia
29  Alexander Mogolin & Ekaterina Yakovenko Russia
30  Maxim Buzunov & Veronika Liashko Russia
30  Igor Kudrjavcev & Paula Kokare Latvia
32  Alexander Frolov & Nadiezda Stepochkina Russia
33  Andriy Babiy & Vilena Kobzareva (aka Zinchenko) Ukraine
34  Olegas Martiniuk & Ala Karpenko Lithuania
35  Marc Sole & Gemma Porta Spain
36  Vitali Golovin & Elena Vagunova Russia
37  Aleksandr Tokarev & Egle Trakelyte Lithuania
37  Michal Uryniuk & Katarzyna Uryniuk Poland
39  Stanislav Portanenko & Liliya Dmytrash Ukraine
39  Artem Rodygin & Irina Akhtiamova Russia
41  Jakub Kowalczyk & Bettina Molendowska Poland
41  Lukasz Trochimiak & Agnieszka Szawiel Poland
43  Pavel Kuzmin & Elsi Leist Estonia
44  Rene Lauk & Valerija Fetissova Estonia
44  Ilia Sapezinski & Irina Georgieva Byelorussia
46  Przemyslaw Kant & Kamila Zielinska Poland
47  Alexei Oleinikov & Natalya Titova Russia
48  Waldemar Kabala & Lidia Muller Poland
49  Dmitri Krupnov & Evgenia Elfimova Russia

Round 1 (top 61)

50  Igor Arkatov & Natalia Kargina Russia
50  Pawel Sobieszek & Anna Bocian Poland
52  Grzegorz Backiel & Emilia Aksiucik Poland
52  Wojciech Borkowski & Katarzyna Kotarska Poland
54  Tomas Dimavicius & Aiste Vilcinskaite Lithuania
55  Mariusz Kordek & Anna Szybinska Poland
55  Andriy Polyvka & Olena Pyvovarova Ukraine
57  Alexander Bondarczuk & Natalia Laschuk Ukraine
59  Jakub Pyras & Anna Bakalarska Poland
60  Michal Lech & Izabela Jundzil Poland
61  Alexandr Karabanov & Irina Mikhailova
62  Andrius Greblikas & Ruta Bajarunaite Lithuania
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}