Results from Tropicana Cup 2003 - Juveniles II Standard Thursday, 24 April 2003
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

Tropicana Cup 2003
Poland - Mikolajki Thursday, 24 April 2003

Juveniles II Standard Thursday, 24 April 2003

Final

1  Emils Senkans & Marta Kaleja Latvia
2  Wojciech Jeschke & Aleksandra Tomala Poland
3  Bartosz Wielogorski & Daria Kopik Poland
4  Ligitas Bernatavicius & Jomante Dapkeviciute Lithuania
5  Dmytro Rasseykov & Nadezhda Molchanova Ukraine
6  Liudvikas Glauzeris & Giedre Praskeviciute Lithuania
7  Denis Garaschuk & Olena Grabovenko Ukraine
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  Oleksandr Burnos & Oleksandra Doskykova Ukraine
8  Edgars Silovs & Valerija Tormozova Latvia
10  Krisjanis Putrins & Martina Kempele Latvia
11  Aleksander Dietowczenko & Krystyna Fomina Ukraine
12  Edgars Orda & Tereza Kizlo Latvia
13  Andrey Golodkov & Anna Kremleva Russia

Quarter-final

14  Vitaliy Beleckiy & Inna Pushkova Ukraine
14  Nils Vamza & Santa Berzina Latvia
16  Peteris Lapins & Maija Kaulina Latvia
17  Roman Golovizin & Aleksandra Troyanskaya Ukraine
18  David Mhitaryan & Galina Mhitaryan Ukraine
19  Vitauts Suhavevskis & Ivonna Nikisina Latvia
20  Volodymyr Yarovoy & Vladislava Pavlenko Ukraine
21  Tomas Akstinas & Gerda Arbociute Lithuania

Round 2 (top 33)

22  Michail Czupakow & Alena Jelchowa Russia
22  Karlis Treijs & Luize Darzniece Latvia
24  Denis Oniszczenko & Anna Hryczeva Ukraine
25  German Kononenko & Veronika Goloshivets Ukraine
26  Aleksandr Ignatov & Olga Dorjeva Russia
27  Alexander Shingarev & Alina Byrda Russia
27  Yukhym Shynder & Anastasia Kuzieva Ukraine
29  Kristians Paeglis & Laura Simsone Latvia
30  Julius Bandikas & Jurga Gustaite Lithuania
31  Mark Szkoda & Wasilina Batowa Russia
32  Maxim Palkin & Nastia Laziariewa Russia
33  Mykhaylo Bazelevsky & Anna Karpova Ukraine

Round 1 (top 55)

34  Danylo Shcherbanyuk & Oksana Tsykalyuk Ukraine
34  Dominik Szwagrzyk & Kamila Schmidt Poland
34  Baco Tiziariszvili & Alina Guz Russia
37  Stanislav Kovalenko & Anna Kuharets Ukraine
37  Jan Teslia & Yana Demenok Russia
39  Egor Kartashov & Raisa Kulishova Russia
39  Harijs Locs & Madara Rudzite Latvia
39  Daniil Lunev & Anastassia Burenina Russia
39  Michal Prygiel & Katarzyna Wlodarska Poland
39  Sergey Stoyanov & Julia Dzeban Ukraine
44  Aleksandr Bobrov & Veronika Hworst Ukraine
45  Edvinas Baltramanaitis & Goda Veiveryte Lithuania
45  Jurij Kirilow & Darya Schapina Ukraine
47  Felepp Panenko & Lera Beloziorowa Russia
48  Jakub Lipowski & Pola Anforowicz Poland
48  Nikita Mazur & Vika Gorewaia Russia
48  Sasha Samilov & Sasha Viunkowa Russia
52  Eduards Silins & Undine Papule Latvia
53  Bartlomiej Hofman & Dominika Ryffa Poland
54  Artom Kazymov & Karina Koszelenko Ukraine
54  Igor Pertsya & Polina Logachova Ukraine
54  Yegor Rykov & Yuliya Steshenko Ukraine
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}