Results from Tropicana Cup 2003 - Youth Latin Thursday, 24 April 2003
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

Tropicana Cup 2003
Poland - Mikolajki Thursday, 24 April 2003

Youth Latin Thursday, 24 April 2003

Final

1  Alexei Plakhotnikov & Anna Savelieva Russia
2  Andrei Zaitsev & Anna Kuzminskaya Russia
3  Filipp Brykov & Daria Glukhova Russia
4  Valentin Voronov & Yulia Musikhina Russia
5  Andrei Prosvirnin & Viktoria Rudkovskaya Russia
6  Nikolai Elizariev & Karina Akhmaddoulina Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Dorin Frecautanu & Elena Rabinovici Moldova
7  Michal Stukan & Izabela Janachowska Poland
9  Pavel Bartosevich & Marina Karpunina Russia
10  Igor Alexandrov & Anna Bulgakova Russia
11  Georgiy Korolyov & Marta Sztobryn Poland
12  Aleksandr Shmonin & Daria Bakaeva Russia

Quarter-final

13  Yuriy Sokyrko & Kateryna Silchenko Ukraine
13  Marek Varres & Jana Kurilovitsh Estonia
15  Dmitriy Ivanishin & Anastassia Vassilieva Russia
16  Pawel Wolanski & Katarzyna Swirska Poland
17  Mihail Ciobanu & Elena Mantaluta Moldova
17  Artiom Yermakov & Karina Eremian Russia
19  Sergej Diemke & Katerina Timofeeva Byelorussia
19  Evgeni Privalov & Tina Bazokina Estonia
21  Igors Haritonovs & Viktorija Puhovika Latvia
21  Anton Nesmelov & Evgenia Strizak Russia
21  Igor Popov & Anna Kozyreva Russia
24  Valdis Skutans & Aleksandra Kurusova Latvia
25  Kyrylo Khytrov & Olena Khablenko Ukraine

Round 3 (top 40)

26  Oleksandr Gotochkin & Lana Gomol Slovenia
26  Alexei Kabirov & Agata Kazienikova Russia
28  Peter Kiselov & Daria Karpova Russia
29  Denis Kihtenko & Galina Akopian Ukraine
29  Przemyslaw Modrzynski & Natalia Piecewicz Poland
31  Alexander Mogolin & Ekaterina Yakovenko Russia
32  Aleksey Sarayev & Daria Klimova Russia
33  Dmitriy Nikolaev & Svetlana Gudyno Byelorussia
34  Ivan Anichkhin & Ekaterina Zubareva Russia
34  Andriy Shymanskyy & Veronika Stanishevska Ukraine
36  Denis Bulanov & Aleksandra Lyubchevskaya Russia
37  Dimitri Lomakin & Elena Zlotnikova Russia
38  Igors Kravcenko & Anna Baholdina Latvia
38  Romans Peregrimovs & Evija Gintere Latvia
40  Mariusz Procelewski & Milena Kujawa Poland

Round 2 (top 60)

41  Alexey Boychun & Oleksandra Knyzhko Ukraine
41  Oleksii Guzyr & Anastasiya Shchepilina Ukraine
41  Roman Mamonin & Svetlana Karpova Russia
44  Igor Boyev & Irina Savueshkina Ukraine
44  Vadim Soklakov & Iulia Osinova Russia
46  Aleksey Bartolomei & Ekaterina Shayakhmetova Russia
46  Sergei Kurkatov & Yulia Kornienko Russia
46  Maksym Murashov & Anastasia Tarlykova Russia
49  Oleksii Zahorujko & Kateryna Leonenko Ukraine
50  Yuriy Dodoncha & Olena Dodoncha Ukraine
51  Anton Kononenko & Ganna Pilipenko Ukraine
52  Andrey Atamanenko & Ekaterina Sytnikova Ukraine
53  Artem Plakhotnyi & Anna Tverdohleb Ukraine
54  Arman Berdochkin & Iana Pankova Russia
54  Sasza Miloshen & Lena Stiepan Russia
56  Stefan Ciubotaru & Ina Pinzaru Moldova
56  Stanislav Portanenko & Liliya Dmytrash Ukraine
58  Rene Lauk & Valerija Semenova (aka Fetissova) Estonia
58  Dmytro Yarosh & Anna Zagrebina Ukraine
60  Pavel Goniukov & Tatiana Zharova Russia

Round 1 (top 117)

61  Vladislav Talybin & Anna Tseluk Russia
62  Vladislav Khudyakov & Alisa Nikulina Russia
63  Sergiy Akopyan & Anna Lesyk Ukraine
63  Kristaps Serebriakovs & Ieva Zabrauska Latvia
65  Dmytro Paladiy & Anastasia Bezrukova Ukraine
65  Stepan Pikulkin & Kristina Podernia Ukraine
65  Alexander Zituk & Marina Chernoshei Byelorussia
68  Iliya Vasiliev & Maria Molyarchuk Ukraine
69  Evgen Gurin & Iryna Shamanovska Ukraine
69  Vladimir Kulikov & Olga Tokmakova Russia
69  Denis Kuzenkow & Natalia Diesperova Russia
69  Pavel Kuzmin & Elsi Leist Estonia
73  Roman Denisenko & Katia Kosachola Russia
73  Igor Dykyy & Iryna Lokhmanchuk Ukraine
73  Ruslan Estemirov & Ekaterina Viktotova Russia
73  Igor Kudrjavcev & Paula Kokare Latvia
77  Marek Sztetner & Magdalena Jagus Poland
78  Anatolijs Bengards & Nina Bezzubova Latvia
78  Kyrylo Radostev & Larysa Laktionova Ukraine
78  Michal Sadcza & Katarzyna Leska Poland
78  Piotr Wilczynski & Karolina Nowacka Poland
82  Oleksandr Brezhnyy & Tetyana Sologub Ukraine
82  Sergei Krivov & Yulia Saikina Russia
82  Maxim Matsyek & Irina Trunina Ukraine
85  Sergiy Chyslov & Karyna Lunyachek Ukraine
85  Svyatoslav Knyaz & Irina Voloshyn Ukraine
85  Jurij Shevchuk & Marina Kolobova Ukraine
85  Andriy Volkov & Yana Kolobova Ukraine
89  Kostyantyn Melnyk & Olga Melnyk Ukraine
90  Sergei Astopovich & Alexandra Mikhailova Russia
90  Roman Jukowskiy & Eugenia Kovtun Russia
90  Vladimir Shulga & Polina Lukovskaya Ukraine
90  Sergey Vidak & Viktorija Bakalyar Ukraine
90  Danylo Zadorozhnyy & Viktoria Kuznetsova Ukraine
95  Aleksandr Altukhov & Natalia Koziniec Ukraine
95  Andriy Kamyshnyy & Viktoriya Sedina Ukraine
95  Gennadiy Tsynkevich & Katsiaryna Shynhirei Byelorussia
98  Waldemar Kabala & Lidia Muller Poland
98  Yaroslav Perepecha & Inna Osadcha Ukraine
100  Dmytro Dvcharenko & Anastasiya Sereda Ukraine
100  Aleksandr Efimenko & Elena Anoksova Russia
100  Dmitry Sviridov & Ekaterina Chistaya Byelorussia
103  Marek Kazmierczak & Edyta Gorzon Poland
103  Andrey Kolesnyk & Daryna Stupak Russia
105  Dmitri Gritchak & Tatiana Iczkitidze Ukraine
105  Sergiy Gurko & Kateryna Sdobnikova Ukraine
105  Vitali Koltunov & Nastia Politik Ukraine
105  Dymitriy Oleynikov & Svitlana Nikolayets Ukraine
109  Igor Lipunov & Angela Korneeva Russia
109  Aivis Tilishevskis & Anna Voroncuka Latvia
111  Anton Babych & Anastasiya Babych Ukraine
111  Sergiej Bondarienko & Katia Smiercinskaja Ukraine
111  Oleksiy Klymov & Inna Lukyanenko Ukraine
111  Andrey Shliakov & Evgeniya Chernyshova Russia
111  Aleksandr Skripcov & Marija Budkina Russia
111  Sergey Timoshenko & Ksenia Kochkina Byelorussia
111  Kamil Zasada & Klaudia Zasada Poland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}