Results from Tropicana Cup 2006 - Junior II Latin Saturday, 22 April 2006
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

Tropicana Cup 2006
Poland - Mikolajki Thursday, 20 April 2006

Junior II Latin Saturday, 22 April 2006

Final

1  Pawel Milcarz & Anna Piaseczna Poland
2  Konstantin Gorodilov & Emma-Leena Koger Estonia
3  Yuri Soldatov & Irina Gogoladze Russia
4  Jan Borecki & Agnieszka Kaczorowska Poland
5  Dmitriy Markin & Anastasia Kuzmina Russia
6  Paul Reinolt & Erika Reinaru Estonia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Maksim Fedotov & Svitlana Sovetchenko Ukraine
8  Wiktor Wasowski & Daria Kolata Poland
9  Maksym Pavlovskyy & Anastasiya Danilova Ukraine
10  Vjaceslavs Visnakovs & Valerija Tormozova Latvia
11  Justas Jurciukonis & Ieva Mazeikaite Lithuania
11  Robert Veskus & Jelena Vassiljeva Estonia

Quarter-final

13  Evgen Golichenko & Kateryna Krut Ukraine
13  Peteris Lapins & Luize Darzniece Latvia
13  Liudas Tamulaitis & Ugne Juknaite Lithuania
16  Vladimir Besarab & Inesa Voscoboinic Moldova
16  Filip Wagrodzki & Anna Khrycheva Poland
18  Stanislav Tsyganok & Dariya Trynozhenko Ukraine
19  Aleksey Kindeev & Anna Udalova Russia
19  Sergey Zorin & Annamariya Dreglya Russia
21  Mikhail Borodin & Aleksandra Oskolkova Russia
21  Vitaliy Nyscheta & Mariya Goroshko Ukraine
21  Edgars Orda & Tereza Kizlo Latvia
24  Yegor Likhachov & Olena Mintyan Ukraine
25  Edgars Silovs & Anete Melnalksne Latvia
26  Stefan Varlan & Natalia Luchiv Moldova

Round 2 (top 37)

27  Igor Radul & Natalya Ryabtseva
27  Denis Yaremenko & Liana Fischuk Ukraine
29  David Mhitaryan & Galina Mhitaryan Ukraine
29  Volodymir Siryy & Anna Elystratova Ukraine
31  Sergey Kolesnikov & Kseniya Kudryavtseva Russia
32  Mykhaylo Lobodzynskiy & Yuliya Marshinova Ukraine
33  Maksim Dolgov & Elena Dvorovaya Russia
33  Bartosz Wielogorski & Daria Kopik Poland
35  Surwis Kurilov & Jevgienisa Hernova Ukraine
36  Mihail Kurnossov & Viktoria Zokova Estonia
37  Jan Teslia & Sacha Chuiko Russia

Round 1 (top 65)

38  Denis Garaschuk & Olena Grabovenko Ukraine
38  Oleksandr Pigar & Ganna Krapivnitska Ukraine
38  Maksim Ryzkov & Anastasia Lapina Ukraine
38  Mykola Shvets & Anzhelika Glushko Ukraine
38  Aleksey Stepin & Valya Segeda Russia
38  Martins Taranda & Madara Estrika Latvia
44  Stanislav Antypov & Olga Kalesnik Ukraine
44  Yaroslav Bulanov & Darya Lobodenko Ukraine
44  Denis Chernov & Elena Gagarina Russia
44  Andriy Doskoch & Yuliya Zhyk Ukraine
44  Denis Portnoi & Elena David Moldova
44  Petro Shynkarchuk & Iryna Ilchenko Ukraine
44  Mihail Todiev & Cristina Vitan Moldova
52  Emilis Penkauskas & Ingrida Sakalauskaite Lithuania
52  Igor Sabiy & Anastasiya Ploschunska Ukraine
52  Artem Zabielin & Margarita Palkovaya Ukraine
55  Aleksej Pavsukov & Raminta Aukituolyte Lithuania
55  Oleksandr Savchenko & Anna Cherney Ukraine
57  Andris Martisauskas & Anita Trusa Latvia
57  Oleksandr Pud & Alina Mamayeva Ukraine
59  Vladislav Bariev & Aleksandra Zaytseva Russia
60  Denis Bilozor & Darya Gontar Ukraine
60  Aleksandrs Copiks & Laura Bileskalne Latvia
60  Andrey Rudakov & Veronika Torpolar Ukraine
63  Dmytro Bidyuk & Natalya Shynkarchuk Ukraine
63  Dmytro Borysenko & Anastasiya Galkevich Ukraine
63  Reinis Rubins & Juta Einmane Latvia
66  Sasha Borisovski & Lansa Molodziec Ukraine
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}