Results from Tropicana Cup 2006 - Youth U21 Standard Thursday, 20 April 2006
Check how to advertise your product with us

Tropicana Cup 2006
Poland - Mikolajki Thursday, 20 April 2006

Youth U21 Standard Thursday, 20 April 2006

Final

1  Oleg Kharlamov & Ekaterina Zubareva Russia
2  Vladimir Stepochkin & Ilyana Sakal Russia
3  Riccardo Pacini & Sonia Spadoni Italy
4  Michal Kowalski & Katarzyna Paluch Poland
5  Dmitriy Platov & Anna Kozyreva Russia
6  Rihards Mailitis & Anna Voroncuka Latvia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Jaak Vainomaa & Irina Sitnik Estonia
8  Igor Lasica & Olga Siromaha Russia
9  Jerzy Borowski & Marta Kocik Poland
10  Pavel Denissenko & Natalja Ryzova Estonia
11  Vilius Ignatavicius & Aiste Vilcinskaite Lithuania
12  Yuriy Shtubov & Diana Korotina Estonia

Quarter-final

13  Andriy Kamyshnyy & Olga Zhuk Ukraine
14  Aleksandr Zakharin & Aleksandra Proskurina Russia
15  Evgeniy Selin & Ekaterina Cherkashina Russia
16  Sergiy Gubar & Yuliya Yordanova Ukraine
16  Georgiy Rasskazov & Olesya Pankova Ukraine
18  Aleksander Wnuk & Ewelina Jodko Poland
19  Stanislav Ryzhuk & Darya Shelestova Russia
19  Piotr Wlodarczyk & Marta Wach Poland
21  Volodymyr Odnitsov & Anastasiya Zhuchenko Ukraine
22  Oleksander Mazur & Olesya Golub (aka Ilyushenko) Ukraine
22  Vito Vece & Francesca Vece Italy
24  Aleksandr Skripcov & Marija Budkina Russia

Round 2 (top 49)

25  Mariano Antoniello & Sara Pellegrino Italy
26  Sergiy Bosetskyy & Iryna Tykhonova Ukraine
27  Tymur Klymchuk & Kateryna Kordonets Ukraine
27  Andrei Lekarev & Regina Lai Estonia
29  Nikita Belik & Evgenia Yakovieva Ukraine
29  Dmytro Korovkin & Karina Karapetian Ukraine
31  Juris Licis & Diana Borisevica Latvia
31  Pavlo Sobolevskyy & Nataliya Kolyada Ukraine
31  Sergey Tredubov & Anna Trukhan Russia
34  Vitaliy Goncharov & Victoriya Garkusha Ukraine
35  Simone Santoro & Loreta D'amato Italy
36  Nikita Tsernov & Marina Fadeitseva Latvia
37  Sergiy Bylina & Muminat Minatullayeva Ukraine
38  Vladislav Inostrantsev & Tatjana Zitkovskaja Estonia
38  Oleg Sydorenko & Yuliya Gyrda Ukraine
40  Sergey Kozaderov & Ekaterina Zhivolupova Russia
40  Artem Prykhodko & Tatyana Trakalyuk Ukraine
40  Saveliy Seleznev & Tamara Solovieva Russia
43  Dmytro Denysov & Anna Ganina Ukraine
43  Danylo Zadorozhnyy & Tetyana Polishchuk Ukraine
43  Andrij Zubko & Inna Lukyanenko Ukraine
46  Maksym Baydak & Anna Postolnyk Ukraine
46  Ignat Garanin & Kateryna Levchenko Ukraine
46  Anatoliy Kulay & Alina Kornyenko Ukraine
49  Artur Zlotnik & Olga Litvynchuk Ukraine

Round 1 (top 68)

50  Evgeniy Sundugey & Ekaterina Bednaya Ukraine
51  Sergey Epifanov & Yulia Myazina Russia
52  Georgiy Cholan & Viktoriya Marinyak Ukraine
52  Aleksandr Karetnikov & Yuliya Kryuchkova Russia
52  Oleksandr Tsvetkov & Anna Andriyenko Ukraine
55  Serhii Horianskyi & Lada Honcharenko Moldova
56  Kamil Baran & Julia Bugajska Poland
57  Ivan Osetskiy & Anastasiya Malynovska Ukraine
57  Vladimir Shtogrip & Tatiana Russkikh Ukraine
57  Dmitriy Solomakha & Alina Soyfer Ukraine
57  Oleksiy Sorokin & Olga Morozovska Ukraine
61  Maksym Maydebura & Kseniya Karas Ukraine
62  Oleksiy Hashpar & Anastasiya Bilous Ukraine
62  Dmytro Pidluzhnyy & Galyna Tkachenko Ukraine
64  Andrij Borisov & Olga Lashkova Ukraine
64  Stas Rabynia & Maya Mamliga Ukraine
66  Aleksandr Ostrovsky & Natalia Osyko Russia
66  Jacek Parulski & Aneta Zarzecka Poland
66  Sergey Potemkin & Mariya Potemkina Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}