Results from Tropicana Cup 2007 - IDSF Open Latin Saturday, 21 April 2007
Check how to advertise your product with us

Tropicana Cup 2007
Poland - Mikolajki Thursday, 19 April 2007

IDSF Open Latin Saturday, 21 April 2007

Final

1  Alex Zampierollo & Yulia Podshivalova Italy
2  Dmytro Rosenko & Dariya Babay Ukraine
3  Igor Popov & Tatiana Volkova Russia
4  Sandris Cirulis & Elina Ozolina Latvia
5  Sarunas Greblikas & Viktoria Horeva Latvia
6  Oleg Shik & Anna Fernebok Ukraine
7  Andrei Mosejcuk & Izabela Janachowska Poland
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  Evgeni Losev & Natalia Velikaya Russia
8  Dmitriy Sorokin & Nataliya Burmistrova Russia
10  Andrei Kazlouski & Jana Ritter Germany
10  Daniils Kutuzovs & Madara Liepniece Latvia
12  Vadim Lyubushkin & Tatiana Dorina Russia

Quarter-final

13  Domenico Cannizzaro & Agnese Junkure Italy
14  Konstantin Chigirev & Daria Mikhalskaya Russia
15  Maxim Semin & Anastasiya Borscheva Russia
15  Dmitriy Tsaplev & Elena Molchanova Russia
15  Andrei Vavilov & Terje Piho Estonia
18  Aleksei Sokolkov & Natalya Ivanova Russia
19  Yuriy Simachev & Angelina Sibaeva Russia
20  Dmitri Ryzhkov & Iulia Shaposhnikova Russia
21  Peter Kiselov & Natalya Arabadzhieva Russia
22  Vladislav Platitsyn & Anna Shevchuk Russia
23  Yan Panfilenko & Ksenia Kotochigova Russia
24  Kims Sipilo & Ieva Petrovska Latvia

Round 2 (top 49)

25  Viktors Shruboks & Valerija Fetissova Estonia
26  Alexandr Baurov & Svetlana Slivinskaya Russia
26  Vladislav Inostrantsev & Marina Nikolajeva Estonia
26  Viktor Yushin & Elena Yushina (aka Markosyan) Russia
29  Sarunas Saltonas & Beata Skaisgiryte Lithuania
29  Tomas Slausgalvis & Gintare Bankauskaite Lithuania
31  Andriy Baschuk & Natalia Zhukovskaya Ukraine
31  Evgen Grytsak & Yuliya Sakhnevych Ukraine
33  Oleg Kireev & Maria Poklady Ukraine
34  Kyrylo Radostev & Katerina Kushnareva Ukraine
35  Alexandru Ion & Andra Linte Romania
36  Artem Chernysh & Ekaterina Okorokova Ukraine
36  Ivan Korzun & Yanina Toropova
38  Maksim Stepanov & Kerstin Kruuse Estonia
38  Piotr Szelest & Diana Klos Poland
40  Bogdan Velykgolova & Kateryna Chyzhevska Ukraine
41  Aleksey Birman & Aleksandra Demina Russia
42  Edgars Brivks & Agnese Pure Latvia
43  Edgars Jekabsons & Aleksandra Povare Latvia
43  Andrey Kravchenko & Sofya Kharina Russia
45  Thomas Wimmer & Christiana Leuthner Austria
46  Nikita Belik & Alina Streltsova Russia
47  Razvan Gabriel Manole & Olga Negodoica Romania
48  Aleksandr Latushkin & Diana Matlak Poland
49  Vadim Kulakov & Natalya Volchkova Russia

Round 1 (top 73)

50  Mikhail Molchanov & Kseniya Yuzva Russia
50  Roberts Mucins & Lauma Mellupe Latvia
52  Robert Drobinski & Aleksandra Jurga Poland
53  Sergiy Dankov & Diana Grechana Ukraine
54  Povilas Lasas & Monika Smigelskyte Latvia
54  Igor Lounev & Ekaterina Prokhorova Russia
56  Pavel Lonshakov & Ekaterina Menshikh Russia
57  Sergey Zorin & Valentina Rudenok Russia
58  Dzintars Jaundzeikars & Anna Budreiko Latvia
59  Oleksandr Kamnev & Anna Kononenko Ukraine
60  Miguel Huertas & Cristina Monleon Spain
61  Oleg Prokopchuk & Yevgeniya Bormotova Ukraine
62  Kurt Van Briel & Vanessa Vangeel Belgium
63  Jacek Lesniak & Klaudia Kusina Poland
64  Sergey Kolesnikov & Kseniya Kudryavtseva Russia
64  Bogdan Mysliwiec & Dominika Pancerz Poland
66  Maksim Maevskiy & Inna Zadoretska Ukraine
67  Victor Presnetsov & Vera Nam Russia
67  Vitaliy Starostin & Yulia Kuprina Russia
67  Ivan Tiuviakov & Elena Smagina Russia
70  Nadir Bairamov & Anna Dontsova Azerbaijan
70  Grzegorz Broda & Joanna Achinger Poland
72  Dmitro Doms & Khrystyna Poltorachenko Ukraine
74  Aleksandr Karetnikov & Yuliya Kuyachenkova Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}