Results from Tropicana Cup 2007 - Youth U21 10 Dance Saturday, 21 April 2007
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

Tropicana Cup 2007
Poland - Mikolajki Thursday, 19 April 2007

Youth U21 10 Dance Saturday, 21 April 2007

Final

1  Evgeniy Selin & Ekaterina Cherkashina Russia
2  Jaak Vainomaa & Irina Sitnik Estonia
3  Vladislav Khudyakov & Elena Kolyagina Russia
4  Vladimirs Kurcevskijs & Ekaterina Selitskaia Latvia
5  Jacek Jeschke & Wiktoria Wior Poland
6  Dumitru Doga & Svetlana Visinscaia Moldova
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Jonathan Näslund & Oksana Spichak Sweden
8  Denis Sidorov & Ekaterina Korneva Russia
9  Viacheslav Chizhik & Kristina Dedok Byelorussia
10  Yuriy Petrov & Yana Kozhukhar Ukraine
11  Maksim Fedotov & Svitlana Sovetchenko Ukraine
12  Jerzy Borowski & Marta Kocik Poland

Quarter-final

13  Piotr Purchala & Agata Kawinska Poland
14  Leonid Apranich & Olga Paretskaya Byelorussia
15  Yuriy Shtubov & Diana Korotina Estonia
16  Valerijus Osadchenko & Olga Osadchenko Lithuania
17  Ivan Bagaev & Karina Lapkovskaia Russia
17  Rihards Eglitis & Elza Pole Latvia
19  Dmytro Korovkin & Karina Karapetian Ukraine
20  Sergiu Coropceanu & Marioara Cheptene Moldova
21  Paul Reinolt & Erika Reinaru Estonia

Round 2 (top 34)

22  Dmitriy Nesterov & Taisa Finenkova Russia
23  Adam Mozdzer & Anita Florczak Poland
23  Sergey Potemkin & Mariya Potemkina Russia
25  Mikhail Belonozhko & Nastia Krivosheeva Russia
25  Mihail Kurnossov & Sandra Vilismae Estonia
27  Anatoliy Makashev & Yana Rudenko Ukraine
28  Serghei Goreanschii & Lada Goncearenco Moldova
29  Tomas Jonaitis & Jomante Dapkeviciute Lithuania
29  Oleksiy Tyschenko & Alisa Polischuk Ukraine
31  Andrei Rakitjanski & Anne Luiska Estonia
32  Sergiy Gurko & Yaroslava Perederiy Ukraine
33  Artur Zorin & Aleksandra Samorodskaya Byelorussia
34  Andriy Bodyukh & Oleksandra Kryvenko Ukraine

Round 1 (top 62)

35  Tigran Akopov & Yuliya Trubitsina Russia
35  Alexandre Panasik & Ekaterina Popova Byelorussia
35  Konstantin Volynsky & Ekaterina Andronova Russia
38  Oleksandr Toroshanko & Olga Sheyko Ukraine
38  Sergey Zorin & Valentina Rudenok Russia
40  Savely Seleznov & Tatiana Vasilieva Russia
40  Maksym Zubenko & Alina Kornyenko Ukraine
42  Vitaliy Nyscheta & Mariya Goroshko Ukraine
43  Nikita Belik & Alina Streltsova Russia
43  Sergey Tredubov & Anna Trukhan Russia
45  Vitali Losjuk & Aleksandra Korf Estonia
46  Tymur Klymchuk & Viktoriya Andriishina Ukraine
46  Oleksandr Lavrynenko & Anastasiya Kramar Ukraine
46  Igor Nechepurenko & Aleksandra Savanova Russia
49  Bogdan Kolos & Yuliya Lesyuk Ukraine
49  Andrey Kuzmin & Kristina Vasko Russia
51  Dmitro Doms & Khrystyna Poltorachenko Ukraine
52  Sergey Sidorov & Victoria Kuzmina Russia
53  Roman Pavlic & Lorena Enii Moldova
53  Nikola Shuec & Angelika Glusmko Ukraine
55  Andris Grapens & Lelde Strazdina Latvia
55  Andriy Lenyov & Yulianna Lenyova Ukraine
57  Aleksandr Karetnikov & Yuliya Kuyachenkova Russia
57  Vladyslav Vasylenko & Anastasiya Dolzhenytsya Ukraine
59  Yuriy Anzilevich & Viktoriya Korennya Ukraine
59  Dmytro Dudetskyy & Ivanna Gishchak Ukraine
61  Alexandr Fedorov & Katarzyna Kryst Poland
61  Georgyy Slobodyanyk & Olena Synyakova Ukraine
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}