Results from Tropicana Cup 2007 - Youth U21 Latin Friday, 20 April 2007
Check how to advertise your product with us

Tropicana Cup 2007
Poland - Mikolajki Thursday, 19 April 2007

Youth U21 Latin Friday, 20 April 2007

Final

1  Dmytro Rosenko & Dariya Babay Ukraine
2  Daniils Kutuzovs & Madara Liepniece Latvia
3  Dmitriy Sorokin & Nataliya Burmistrova Russia
4  Vladimirs Kurcevskijs & Ekaterina Selitskaia Latvia
5  Yuriy Simachev & Angelina Sibaeva Russia
6  Konstantin Chigirev & Daria Mikhalskaya Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Vitaliy Proskurin & Natia Kuprava Ukraine
8  Evgen Golichenko & Kateryna Krut Ukraine
9  Gleb Chernyavsky & Olga Bykova Ukraine
9  Yan Panfilenko & Ksenia Kotochigova Russia
11  Kyrylo Radostev & Katerina Kushnareva Ukraine
12  Evgeniy Selin & Ekaterina Cherkashina Russia

Quarter-final

13  Kims Sipilo & Ieva Petrovska Latvia
14  Jacek Jeschke & Wiktoria Wior Poland
15  Peter Kiselov & Natalya Arabadzhieva Russia
16  Rihards Eglitis & Elza Pole Latvia
17  Ilya Bardakhan & Yana Agapova Moldova
17  Alexandr Baurov & Svetlana Slivinskaya Russia
17  Oleg Kireev & Maria Poklady Ukraine
20  Maksim Fedotov & Svitlana Sovetchenko Ukraine
21  Evgen Grytsak & Yuliya Sakhnevych Ukraine
22  Vladislav Khudyakov & Elena Kolyagina Russia
23  Vladislav Inostrantsev & Marina Nikolajeva Estonia
24  Vladislav Platitsyn & Anna Shevchuk Russia
25  Sergey Tril & Kateryna Levchenko Ukraine

Round 3 (top 39)

26  Dmitri Ryzhkov & Iulia Shaposhnikova Russia
27  Dmytro Korovkin & Karina Karapetian Ukraine
27  Dmitriy Nesterov & Taisa Finenkova Russia
29  Robert Drobinski & Aleksandra Jurga Poland
29  Dmitriy Tsaplev & Elena Molchanova Russia
29  Bogdan Velykgolova & Kateryna Chyzhevska Ukraine
32  Maksim Stepanov & Kerstin Kruuse Estonia
33  Oleksiy Tyschenko & Alisa Polischuk Ukraine
34  Wiktor Brzezinski & Kaja Czapnik Poland
34  Ivan Korzun & Yanina Toropova Russia
36  Dmytro Zayats & Liza Isychko Ukraine
37  Dmitro Paley & Anastasiya Kuzmina Ukraine
37  Sarunas Saltonas & Beata Skaisgiryte Lithuania
39  Paul Reinolt & Erika Reinaru Estonia

Round 2 (top 61)

40  Sergiy Dankov & Diana Grechana Ukraine
40  Rafal Janecki & Anna Piaseczna Poland
40  Edgars Jekabsons & Aleksandra Povare Latvia
43  Dmitrijs Golasko & Anna Kirilova Latvia
44  Alexandre Panasik & Ekaterina Popova Byelorussia
45  Leonid Apranich & Olga Paretskaya Byelorussia
45  Serghei Goreanschii & Lada Goncearenco Moldova
47  Anatoliy Kulay & Alyna Starinez Ukraine
47  Adam Mozdzer & Anita Florczak Poland
49  Ivan Bagaev & Karina Lapkovskaia Russia
50  Maksym Kapitanchuk & Olena Mintyan Ukraine
50  Povilas Lasas & Monika Smigelskyte Latvia
50  Vitaliy Nyscheta & Mariya Goroshko Ukraine
53  Tykhon Zhyvkov & Yana Zakhvatova Ukraine
54  Jonathan Näslund & Oksana Spichak Sweden
55  Tigran Akopov & Yuliya Trubitsina Russia
55  Dzintars Jaundzeikars & Anna Budreiko Latvia
57  Andrey Kravchenko & Sofya Kharina Russia
58  Andriy Bodyukh & Oleksandra Kryvenko Ukraine
59  Mikhail Belonozhko & Nastia Krivosheeva Russia
59  Ivan Kononenko & Evgeniya Anikina Byelorussia
59  Dmytro Yakimenko & Tetyana Sopit Ukraine

Round 1 (top 101)

62  Tomas Jonaitis & Jomante Dapkeviciute Lithuania
62  Edgars Linis & Eliza Ancane Latvia
64  Sergey Potemkin & Mariya Potemkina Russia
65  Sergey Kolesnikov & Kseniya Kudryavtseva Russia
65  Savely Seleznov & Tatiana Vasilieva Russia
67  Edgars Brivks & Agnese Pure Latvia
68  Vadim Kulakov & Natalya Volchkova Russia
68  Roberts Mucins & Lauma Mellupe Latvia
70  Nikita Belik & Alina Streltsova Russia
70  Oleksandr Kamnev & Anna Kononenko Ukraine
70  Oleg Provozin & Dariya Sereda Ukraine
73  Jacek Lesniak & Klaudia Kusina Poland
74  Sergiu Coropceanu & Marioara Cheptene Moldova
75  Artem Luchin & Anastasia Alekhina Russia
75  Andrei Rakitjanski & Anne Luiska Estonia
77  Arturs Mazurs & Laura Bileskalne Latvia
77  Oleksiy Sorokin & Olga Morozovska Ukraine
79  Bogdan Kolos & Yuliya Lesyuk Ukraine
79  Pavel Lonshakov & Ekaterina Menshikh Russia
79  Sergey Zorin & Valentina Rudenok Russia
79  Maksym Zubenko & Alina Kornyenko Ukraine
83  Maksim Maevskiy & Inna Zadoretska Ukraine
83  Ivan Tiuviakov & Elena Smagina Russia
86  Igor Nechepurenko & Aleksandra Savanova Russia
87  Vitali Losjuk & Aleksandra Korf Estonia
88  Tymur Klymchuk & Viktoriya Andriishina Ukraine
89  Vardan Simonyan & Tatyana Baranova Russia
90  Dmitro Doms & Khrystyna Poltorachenko Ukraine
91  Dmytro Dudetskyy & Ivanna Gishchak Ukraine
91  Andris Grapens & Lelde Strazdina Latvia
91  Oleksandr Lavrynenko & Anastasiya Kramar Ukraine
94  Roman Pavlic & Lorena Enii Moldova
95  Andriy Lenyov & Yulianna Lenyova Ukraine
96  Evgeny Karandeev & Liubov Petrova Russia
96  Aleksandr Karetnikov & Yuliya Kuyachenkova Russia
98  Aleksey Birman & Aleksandra Demina Russia
98  Igor Glushko & Valeriya Yunchuk Ukraine
98  Georgyy Slobodyanyk & Olena Synyakova Ukraine
98  Mykola Totskyy & Olena Ilina Ukraine
102  Nikola Shuec & Angelika Glusmko Ukraine
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}