Results from Tropicana Cup 2008 - IDSF Open Latin Friday, 11 April 2008
Check how to advertise your product with us

Tropicana Cup 2008
Poland - Mikolajki Thursday, 10 April 2008

IDSF Open Latin Friday, 11 April 2008

Final

1  Marek Dedik & Kristina Horvatova Slovakia
2  Andrey Gusev & Elizaveta Cherevichnaya Russia
3  Nikita Bazev & Marta Arndt Germany
4  Vassili Anokhine & Tina Bazokina Estonia
5  Alexander Rebrov & Madara Liepniece Latvia
6  Dmytro Rosenko & Natalia Granko Ukraine
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Oleg Shik & Anna Fernebok Ukraine
8  Alessio Di Veronica & Ilaria Manganiello Italy
9  Vitaliy Proskurin & Natia Kuprava Ukraine
10  Dmitry Khudyakov & Svetlana Denisova Russia
11  Alejandro Hernandez & Kerri Ann Donaldson England
12  Denis Tyagunov & Ekaterina Chuykova Russia

Quarter-final

13  Oleksandr Gaidash & Anastasiya Malyshkina Ukraine
13  Evgen Golichenko & Kateryna Krut Ukraine
15  Ilia Russo & Maria Albert Slovakia
15  Dmitri Ryzhkov & Iulia Shaposhnikova Russia
17  Kirill Zakharov & Ekaterina Bralyuk Russia
18  Roman Denisenko & Mariya Kolmakova Russia
18  Rihards Eglitis & Elza Pole Latvia
20  Vladislav Inostrantsev & Marina Nikolajeva Estonia
20  Peter Kiselov & Natalya Arabadzhieva Russia
22  Rafal Piecyk & Nastazja Szypulska Poland
23  Bogdan Velykgolova & Diana Grechana Ukraine
24  Evgeniy Korshunov & Marina Frolova Russia

Round 2 (top 48)

25  Konstanty Kolesinski & Pola Anforowicz Poland
26  Mikhail Molchanov & Kseniya Yuzva Russia
27  Kyrylo Radostev & Katerina Kushnareva Ukraine
28  Oleksii Guzyr & Rikako Ota Ukraine
28  Dmytro Korovkin & Karina Karapetian Ukraine
30  Vladimir Fetisov & Farida Galieva Russia
30  Vjaceslavs Visnakovs & Tereza Kizlo Latvia
32  Rafal Janecki & Anna Piaseczna Poland
32  Vitaliy Pidchenko & Kateryna Parfenova Ukraine
32  Maksim Stepanov & Kerstin Kruuse Estonia
35  Edgars Jekabsons & Aleksandra Povare Latvia
35  Dimitri Ushakov & Natalya Malikova Russia
37  Ruslan Kerimov & Natalia Yakimenko Ukraine
38  Evgen Grytsak & Yuliya Gakhova Ukraine
39  Dmitriy Bredikhin & Sofya Kharina Russia
40  Szymon Gierzok & Joanna Wojcik Poland
40  Arturs Prikulis & Luize Darzniece Latvia
42  Denis Migunov & Katja Lapitseva Estonia
43  Aleksey Birman & Aleksandra Demina Russia
43  Oleksiy Tyschenko & Alisa Polischuk Ukraine
45  Sergey Kostetsky & Oleksandra Nikitina Ukraine
46  Dmitrijs Golasko & Anna Kirilova Latvia
47  Sergey Tril & Kateryna Levchenko Ukraine
48  Yevgen Stepanov & Ganna Yaskevich Ukraine

Round 1 (top 66)

49  Maksim Kapitanchuk & Tetyana Borovik Ukraine
50  Grigoriy Kolomeets & Anna Kozyreva Russia
51  Evgen Kornievskyy & Elizaveta Parshyna Ukraine
52  Viacheslav Korovin & Tatyana Rogacheva Russia
53  Jüri Kagan & Margarita Kagan Estonia
53  Aleksandrs Kovriga & Jekaterina Hlopova Latvia
55  Sergey Potemkin & Mariya Potemkina Russia
56  Maciej Talarek & Paulina Czech Poland
57  Andriy Reva & Galyna Pyekha Ukraine
58  Dmitriy Ageev & Nadezhda Chvileva Russia
59  Evgeniy Koptev & Natalya Savitskaya Russia
60  Oleksandr Bogodayko & Valeriya Korzh Ukraine
60  Vadym Terentev & Natalia Rusachenko Ukraine
62  Andrejs Tarasovs & Stella Novaha Latvia
62  Zbigniew Zablocki & Angelika Wasilewska Poland
64  Lev Ermakov & Sofia Burshtein Russia
64  Sergey Zorin & Ekaterina Naumova Russia
66  Aleksey Karpychov & Larysa Karpychova Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}