Results from Tropicana Cup 2008 - Junior II Latin Friday, 11 April 2008
Check how to advertise your product with us

Tropicana Cup 2008
Poland - Mikolajki Thursday, 10 April 2008

Junior II Latin Friday, 11 April 2008

Final

1  Danylo Shcherbanyuk & Megi Bakradze Russia
2  Michal Urbanski & Ewelina Mikolajewska Poland
3  Valeriu Ursache & Tatiana Scheghiriova Moldova
4  Edvins Astahovs & Anastasija Volozaninova Latvia
5  Arian Winowski & Sandra Michalczyk Poland
6  Ilya Malyshev & Darya Savanova Russia
Advertisement
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Dan Capcelea & Doina Ignat Moldova
8  Dmytro Yevtushenko & Olena Dudka Ukraine
9  Adrian Kopczynski & Sara Michaliszyn Poland
10  Aleksandr Reva & Yana Novikova Russia
11  Maciek Dabrowski & Aleksandra Goralczuk Poland
12  Maksim Orlov & Darya Grishko Russia

Quarter-final

13  Nikita Golota & Asya Riger Russia
14  Oleksiy Nuzhdov & Kateryna Kozma Ukraine
15  Igor Holovaci & Nataliya Holotylo Ukraine
16  Pawel Urbanski & Karolina Szostek Poland
17  Dmitriy Prikhodko & Irina Bystrova Russia
18  Timofey Kulikov & Aleksandra Atamantseva Russia
19  Viacheslav Karasev & Anastasiya Zakharchuk Russia
20  Valters Boroviks & Diana Romancane Latvia
20  Artem Lazarev & Alina Epeykina Russia
20  Harijs Locs & Undine Papule Latvia
23  Dmitrijs Derjagins & Lelde Zimele Latvia
24  Alexandru Pogor & Irina Visinskaya Moldova
25  Edgaras Brazas & Laurita Stasiunaite Lithuania

Round 2 (top 39)

26  Peteris Lapins & Eliza Lake Latvia
27  Ligitas Bernatavicius & Egle Valentaite Lithuania
27  Daniil Kapitanov & Tatyana Nastechena Russia
29  Roberts Zageris & Paula Makarova-makaronoka Latvia
30  Aliksey Tkachuk & Nadzeya Valui Byelorussia
31  Saulius Motuzis & Laura Sulginaite Lithuania
31  Robert Poklitar & Anastasiia Bodnaruk Ukraine
33  Ilya Surkov & Ekaterina Datsko Russia
34  Evgeniy Markevich & Andrea Gieleta Poland
35  Oleg Kulik & Nataliya Danko Ukraine
36  Jurijs Belezjaks & Evelina Valaine Latvia
36  Krists Ciapas & Sarlote Jakse Latvia
36  Ruslan Gunbin & Nadiya Dzhambatirova Russia
36  Vladimirs Kozevnikovs & Signe Lazdane Latvia

Round 1 (top 51)

40  Roberto Carano & Valentina Ricco Italy
41  Sander Häkkinen & Elizaveta Semjonova Estonia
42  Yevgen Fedotov & Maryna Amirkhanyan Ukraine
43  Teymur Akhmedov & Natalia Denisova Russia
44  Aleksandr Tsvetkov & Ekaterina Vaskina Russia
45  Reinis Kruklins & Justine Balmane Latvia
45  Karlis Lapins & Beate-katrina Zeltina Latvia
47  Vadym Bykov & Kristina Tsibizova Ukraine
48  Roman Nosov & Anastasiya Mashtakova Russia
49  Denys Karasev & Anastasia Gaponova Russia
50  Andrey Gridnev & Viktoriya Ferbert Russia
51  Mykola Voytsehovskiy & Maryna Lynko Ukraine
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}