Results from Tropicana Cup 2008 - Junior II Standard Sunday, 13 April 2008
Check how to advertise your product with us

Tropicana Cup 2008
Poland - Mikolajki Thursday, 10 April 2008

Junior II Standard Sunday, 13 April 2008

Final

1  Valts Liepnieks & Daniela Diure Latvia
2  Michal Urbanski & Ewelina Mikolajewska Poland
3  Alexandru Pogor & Irina Visinskaya Moldova
4  Daniil Kapitanov & Tatyana Nastechena Russia
5  Maksim Orlov & Darya Grishko Russia
6  Oleksiy Nuzhdov & Kateryna Kozma Ukraine
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Timofey Kulikov & Aleksandra Atamantseva Russia
8  Jurijs Belezjaks & Evelina Valaine Latvia
9  Jakub Perzanowski & Karolina Chrzanowska Poland
10  Ligitas Bernatavicius & Egle Valentaite Lithuania
11  Ivan Kazakevich & Sofya Aksenchik Byelorussia
12  Viacheslav Karasev & Anastasiya Zakharchuk Russia

Quarter-final

13  Krists Ciapas & Sarlote Jakse Latvia
14  Dan Capcelea & Doina Ignat Moldova
15  Valeriu Ursache & Tatiana Scheghiriova Moldova
16  Arian Winowski & Sandra Michalczyk Poland
17  Roberto Carano & Valentina Ricco Italy
18  Dmytro Yevtushenko & Olena Dudka Ukraine
19  Sergey Byashekov & Olga Dorzhieva Russia
19  Roberts Zageris & Paula Makarova-makaronoka Latvia
21  Ivan Dubinin & Anastasiya Gryban Ukraine
22  Pawel Urbanski & Karolina Szostek Poland
23  Artem Lazarev & Alina Epeykina Russia
23  Harijs Locs & Undine Papule Latvia

Round 1 (top 45)

25  Ilya Malyshev & Darya Savanova Russia
25  Kristaps Mikuckis & Inese Zarina Latvia
25  Aliksey Tkachuk & Nadzeya Valui Byelorussia
28  Teymur Akhmedov & Natalia Denisova Russia
28  Karlis Lapins & Beate-katrina Zeltina Latvia
30  Maciek Dabrowski & Aleksandra Goralczuk Poland
31  Dmitrijs Derjagins & Lelde Zimele Latvia
31  Igor Romanyuk & Viktoriya Zdybel Ukraine
33  Oleg Kulik & Nataliya Danko Ukraine
33  Dmitriy Prikhodko & Irina Bystrova Russia
35  Aleksandr Tsvetkov & Ekaterina Vaskina Russia
36  Ilya Surkov & Ekaterina Datsko Russia
37  Ruslan Gunbin & Nadiya Dzhambatirova Russia
38  Evgeniy Markevich & Andrea Gieleta Poland
39  Mykola Gryban & Kateryna Khudyakova Ukraine
40  Vadym Bykov & Kristina Tsibizova Ukraine
40  Kostya Melnik & Kseniya Kondratyuk Ukraine
42  Denys Karasev & Anastasia Gaponova Russia
42  Aleksandr Markevich & Ekaterina Yankovskaya Byelorussia
42  Roman Nosov & Anastasiya Mashtakova Russia
45  Andrey Gridnev & Viktoriya Ferbert Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}