Results from Tropicana Cup 2008 - Juvenile II Standard Thursday, 10 April 2008
Check how to advertise your product with us

Tropicana Cup 2008
Poland - Mikolajki Thursday, 10 April 2008

Juvenile II Standard Thursday, 10 April 2008

Final

1  Rostislav Dzidzoev & Anastasiya Pashkeeva Russia
2  Dmitriy Osadchuk & Natalya Kozhevnikova Byelorussia
3  Vladimir Neykshin & Elina Kalvane Latvia
4  Sergey Aleynikov & Yulia Zemtsova Russia
5  Sergey Kotov & Anastasia Zaytseva Russia
6  Artem Sattarov & Ilmira Yarullina Russia
Advertisement
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Mateusz Brzozowski & Justyna Mozdzonek Poland
8  Daniil Bochkarev & Taisiya Priporova Russia
8  Davis Udris & Ruta Meirupska Latvia
10  Aleksey Danilov & Veronika Starchenko Russia
11  Georgiy Korotkov & Daria Cherkas Russia
12  Mykola Antimbetov & Anna Dodoncha Ukraine

Quarter-final

13  Artem Somatkan & Tatiana Ryabokon Ukraine
14  Georg Gritsai & Jekaterina Blinkova Estonia
15  Denis Fesenko & Mariya Lytvynenko Ukraine
16  Dmitry Khukhko & Sofia Smirnova Russia
16  Maksim Maksimov & Daria Ustiuzanina Russia
18  Ilya Stepanov & Polina Kulikova Russia
19  Viktor Boychuk & Olga Pinchuk Ukraine
19  Nykolay Gospodynov & Mylana Grygoreva Ukraine
19  Dmytryy Markovskyy & Elyzaveta Kulykova Ukraine
19  Vadim Nagornyy & Mariya Yureva Russia
23  Karolis Petrosius & Marija Kozuchar Lithuania
24  Patriks Simsons & Gunta-Anda Zabrauska Latvia
24  Aidens Zalans & Beate Anne Strauta Latvia

Round 1 (top 44)

26  Nikita Bondariev & Evgenia Shumakova Russia
26  Dmitriy Zhurilov & Oleksandra Chervonenko Ukraine
28  Roberts Gints Berzins & Megija Dana Morite Latvia
29  German Putilovskij & Daria Hirzhon Byelorussia
30  Andrey Nasadik & Sofia Sirkova Latvia
31  Oleg Bushuyev & Kateryna Suleymanova Ukraine
31  Gordey Zeldovich & Anastasiya Strashnova Russia
33  Olivers Berzs & Estere Beatrise Klapere Latvia
34  Ivan Posadkin & Ekaterina Schurova Russia
34  Aleksandr Tiunkov & Anna Prianishnikova Russia
36  Alexey Atanov & Anastasia Belikova Russia
36  Filip Marchalewski & Wiktoria Kaszubowska Poland
36  Evgeny Sotnik & Anna Rogulina Russia
39  Jonatans Gurovs & Katrina Kutovaja Latvia
39  Maksym Omelyan & Anna Koshelenko Ukraine
39  Aleksey Pastukhov & Zhanna Trufanova Ukraine
42  Miks Svampe & Elza Pavulina Latvia
43  Aleksandrs Bautra & Kendija Ziemele Latvia
44  Artem Kazmiruk & Lanisa Manilko Ukraine
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}