Results from Tropicana Cup 2008 - World Juvenile Trophy Saturday, 12 April 2008
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

Tropicana Cup 2008
Poland - Mikolajki Thursday, 10 April 2008

World Juvenile Trophy Saturday, 12 April 2008

Final

1  Rostislav Dzidzoev & Anastasiya Pashkeeva Russia
2  Dmitriy Osadchuk & Natalya Kozhevnikova Byelorussia
3  Vladimir Neykshin & Elina Kalvane Latvia
4  Mykola Antimbetov & Anna Dodoncha Ukraine
5  Artem Sattarov & Ilmira Yarullina Russia
6  Sergey Kotov & Anastasia Zaytseva Russia
Advertisement
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Sergey Aleynikov & Yulia Zemtsova Russia
8  Vladislav Mamichev & Elizaveta Kuyan Russia
9  Daniil Bochkarev & Taisiya Priporova Russia
10  Denis Fesenko & Mariya Lytvynenko Ukraine
10  Georg Gritsai & Jekaterina Blinkova Estonia
10  Artur Solomovych & Iana Klianascius Ukraine
13  Aleksey Danilov & Veronika Starchenko Russia
14  Mateusz Brzozowski & Justyna Mozdzonek Poland

Quarter-final

15  Aleksey Kapusta & Arina Popova Russia
16  Daniil Porcesco & Viorelia Rosca Moldova
17  Yuri Zabrotskyi & Anastasia Sainiuk Ukraine
18  Georgiy Korotkov & Daria Cherkas Russia
19  Andrey Nasadik & Sofia Sirkova Latvia
20  Karolis Petrosius & Marija Kozuchar Lithuania
21  Ronalds Calmans & Zane Kolesnikova Latvia
21  Ronalds Grinbergs & Reicela Heinrihsone Latvia
23  Artiom Kuznetsov & Aytadzh Allakhverdieva Russia
23  Artem Somatkan & Tatiana Ryabokon Ukraine
23  Aidens Zalans & Beate Anne Strauta Latvia
26  Ilya Stepanov & Polina Kulikova Russia
27  Viktor Boychuk & Olga Pinchuk Ukraine
27  Stanislav Temerivskyi & Izabel Valeria Chernyshevska Ukraine

Round 1 (top 58)

29  Roberts Gints Berzins & Megija Dana Morite Latvia
29  Nikita Bondariev & Evgenia Shumakova Russia
31  Dmytryy Markovskyy & Elyzaveta Kulykova Ukraine
32  Aleksei Grishin & Valeriya Voronova Russia
33  Nikita Korzun & Alena Barysheva Russia
34  Davis Udris & Ruta Meirupska Latvia
35  Aleksandr Tiunkov & Anna Prianishnikova Russia
36  Mykyta Skakodub & Olga Adamova Ukraine
37  Janis Beikmanis & Annija Pivina Latvia
37  Olivers Berzs & Estere Beatrise Klapere Latvia
37  Dmitry Khukhko & Sofia Smirnova Russia
37  Catalin Valcu & Edelina Tabara Moldova
37  Dmitriy Zhurilov & Oleksandra Chervonenko Ukraine
42  Nykolay Gospodynov & Mylana Grygoreva Ukraine
42  Maksim Maksimov & Daria Ustiuzanina Russia
44  Gytis Marozas & Gerda Mickeviciute Lithuania
44  Nikita Sergeev & Dana Udaltsova Ukraine
46  Anton Filippenko & Mariya Kornienko Russia
46  Vadim Nagornyy & Mariya Yureva Russia
48  Gordey Zeldovich & Anastasiya Strashnova Russia
49  Aleksandrs Bautra & Kendija Ziemele Latvia
49  Kristaps Malarchiks & Klinta Smite Latvia
49  Maksym Omelyan & Anna Koshelenko Ukraine
49  Denys Tymoshuk & Elyzaveta Danchenko Ukraine
53  Alexey Atanov & Anastasia Belikova Russia
54  Jonatans Gurovs & Katrina Kutovaja Latvia
54  Evgeny Sotnik & Anna Rogulina Russia
56  Artem Kazmiruk & Lanisa Manilko Ukraine
56  Dmitry Ronzhin & Anna Samusenko Russia
56  Miks Svampe & Elza Pavulina Latvia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}