Results from Tropicana Cup 2010 - Junior II Standard Saturday, 10 April 2010
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

Tropicana Cup 2010
Poland - Mikolajki Thursday, 08 April 2010

Junior II Standard Saturday, 10 April 2010

Final

1  Sergey Rozhkov & Marina Zakharova Russia
2  Kirils Rasimjonoks & Jekaterina Suhareva Latvia
3  Vjaceslavs Suhtins & Anastasija Volkonska Latvia
4  Vadim Maslov & Yana Cherepanova Russia
5  Vadims Kuznecovs & Albina Dzalagonija Latvia
6  Karls Aniscenko & Paula Kukute Latvia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Alexandru Birca & Alina Milinceanu Moldova
8  Vilius Jakas & Eidvile Jonikaite Lithuania
9  Andrea Carubelli & Martina Di Dedda Italy
10  Oskar Dziedzic & Magdalena Baranowska Poland
10  Tomas Fainsil & Akvili Sinkeviciute Lithuania
12  Oleksander Panchuk & Yuliya Sorokata Ukraine
13  Aleksandrs Aniscenko & Katrina Kora Klapere Latvia

Quarter-final

14  Valerio Postini & Ilaria Lauria Italy
14  Vladimir Rotan & Valeriya Poklad Russia
16  Marius Vilcu & Diana Cojuhar Moldova
17  Vlad Bejan & Lina Vartic Moldova
18  Edvinas Belousovas & Anastasija Piazenko Lithuania
18  Artem Kepper & Irina Zakharova Russia
18  Sander Üksti & Meeritriin Tomson Estonia
21  Ilya Tikhomirov & Valeriya Lobach Byelorussia
22  Kirill Shvaibovich & Polina Matskevich Byelorussia
23  Dmitriy Osadchuk & Natalya Kozhevnikova Byelorussia
24  Nykyta Aksyutyn & Arina Smirnova Russia

Round 1 (top 49)

25  Artem Shkuta & Irina Pyetrova Byelorussia
26  Maurycy Szmit & Olga Krakowiak Poland
27  Martynas Survila & Paulina Slezeviciute Lithuania
28  Robert Baybichev & Yana Tudvasova Byelorussia
28  Kaspars Ivanovs & Diana Mackevica Latvia
28  Vladimir Timofeev & Vasilisa Shirobokova Russia
31  Oliver Kips & Kristina Morozjuk Estonia
31  Aleksandr Lazuko & Anastasia Pitcman Byelorussia
33  Kristo Hokkonen & Lauren Juhanson Estonia
34  Davids Geikins & Marta Liga Rika Latvia
35  Aivaras Kadys & Greta Ceseviciute Lithuania
36  Montas Kubilius & Gerda Mickeviciute Lithuania
36  Vadims Labunskis & Anastasija Kostisina Latvia
38  Zhan Budnik & Darya Drugomilova Byelorussia
39  Patryk Slowinski & Roksana Gorczak Poland
39  Evgeniy Zadereyko & Anna Bespalko Ukraine
41  Dawid Kozow & Karolina Kozow Poland
41  Sergey Yakovlev & Darya Gordienko Russia
43  German Erlikh & Marija Mukhina Russia
43  Mikhail Kolesnikov & Alexandra Cherepkina Russia
43  Ruslan Rustaev & Valeriya Kulikova Russia
43  Denis Tolkachev & Mariya Shemyakina Russia
47  Leonid Bobkov & Polina Kanina Russia
47  Martin Trudnikov & Marianne Äkke Estonia
47  Daniil Tyapnin & Karolina Tsarik Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}