Results from Tropicana Cup 2011 - Junior II Standard Saturday, 16 April 2011
Check how to advertise your product with us

Tropicana Cup 2011
Poland - Mikolajki Thursday, 14 April 2011

Junior II Standard Saturday, 16 April 2011

Final

1  Yuriy Lioli & Darya Shishkina Russia
2  Alexandru Birca & Alina Milinceanu Moldova
3  Ilja Davidovs & Katrina Kora Klapere Latvia
4  Yaroslav Brovarskyy & Elyzaveta Gyzhko Ukraine
5  Vyacheslav Samokhin & Alina Karapetyan Russia
6  Andrea Carubelli & Martina Di Dedda Italy
Advertisement
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Michal Kowalski & Aleksandra Wroblewska Poland
8  Kirill Shvaibovich & Polina Matskevich Byelorussia
9  Dawid Kozow & Karolina Kozow Poland
10  Andrei Filonenco & Henrieta Buga Moldova
10  Semen Khrzhanovskiy & Vitalina Bunina Russia
12  Marius Vilcu & Diana Cojuhar Moldova

Quarter-final

13  Andris Klievens & Santa Sauere Latvia
14  Andrey Kuzmin & Sofia Smirnova Russia
15  Daniil Rostvinschii & Anastasia Stan Moldova
16  Pavel Kozlovskiy & Regina Sapa Russia
17  Zhan Budnik & Darya Drugomilova Byelorussia
18  Yuryy Martenenko & Ekaterina Mityurina Ukraine
19  Evgeniy Bulava & Irina Krepchuk Byelorussia
19  Maurycy Szmit & Olga Krakowiak Poland
21  Maksym Kravchenko & Kateryna Petrova Ukraine
22  Vladlen Oleineac & Zinaida Popov Moldova
23  Davids Geikins & Marta Liga Rika Latvia
24  Aleksandr Rudalev & Kristina Kotova Russia

Round 1 (top 41)

25  Artem Kuklin & Katerina Tkachenko Ukraine
25  Konstantin Soroka & Diana Borisyuk Ukraine
27  Ion Gurschi & Inga Dandara Moldova
27  Matvej Smirnov & Evgeniya Kalitskaya Byelorussia
29  Mikhail Zoy & Sofia Kravchenko Russia
30  Arsenijs Jevstafjevs & Klinta Smite Latvia
30  Danila Tukov & Rebekka Dungurova Estonia
32  Ivan Verbolyuk & Karina Meschaninova Russia
33  Erik Luts & Liina Piilman Estonia
34  Vladislav Lievshunov & Yana Tudvasova Byelorussia
35  Vilius Baltusis & Guste Sabaliauskaite Lithuania
35  Mikhail Sergeev & Yuliya Dichenko Russia
37  Anton Ryabinskiy & Larisa Chernykh Russia
38  Egor Murzich & Sviatlana Harnouskaya Byelorussia
38  Vitaliy Voyteshonok & Yana Medved Byelorussia
40  Martin Puutka & Kristin Sober Estonia
41  Philipp Alexeev & Anastasiya Romanova Poland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}