Results from Tropicana Cup 2011 - Junior I Latin Friday, 15 April 2011
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

Tropicana Cup 2011
Poland - Mikolajki Thursday, 14 April 2011

Junior I Latin Friday, 15 April 2011

Final

1  Semen Khrzhanovskiy & Vitalina Bunina Russia
2  Filipp Onischenko & Anastasiya Trachuk Russia
3  Daniil Bykov & Arina Popova Russia
4  Vsevolod Mayevsky & Sofia Mayevska Ukraine
5  Daniil Distergov & Dariya Marinesku Ukraine
6  Daniil Porcesco & Victoria Ciobanu Moldova
7  Gints Roberts Berzins & Megija Dana Morite Latvia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  Bartosz Lewandowski & Paulina Kucinska Poland
9  Aleksey Kapusta & Mariya Pavlova Russia
9  Viktor Shumilo & Irina Khadzhioglo Ukraine
11  Dmitriy Erofeev & Anna Golubeva Russia
12  Aleksej Antonov & Elizaveta Burenina Russia
13  Kirill Buynichenko & Elizaveta Shekhovtsova Russia

Quarter-final

14  Evgeniy Dyachenko & Valeriya Grabilina Ukraine
15  Kaspar Kolk & Sofia Savenko Estonia
16  Edvard Romanenko & Seda Dungorova Estonia
17  Einoras Degutis & Egle Griksaite Lithuania
17  Dmitrijs Gruzdevs & Aleksandra Ivanova Latvia
19  Jegors Bikovskis & Valentina Petruna Latvia
19  Evgeniy Birun & Irina Vysotskaya Byelorussia
21  Yaroslav Verba & Darya Chistyakova Ukraine
22  Konstantin Adriankov & Valeria Ovtserenko Estonia
23  Janis Beikmanis & Annija Pivina Latvia
24  Lukasz Bukowski & Zuzanna Mikolajewska Poland
24  Vladislav Persidskiy & Anna Sergeenko Russia

Round 1 (top 49)

26  Timirlans Abidovs & Estere Stirane Latvia
26  Patriks Simsons & Stephanie Dany Zimmeck Latvia
26  Danila Tukov & Rebekka Dungurova Estonia
29  Sergey Kutuzov & Kira Oksas Russia
30  Artiom Grygorevski & Mariya Demidik Byelorussia
30  Vitaliy Shakhmatov & Daria Prizyazhnaya Russia
32  Armands Kokorevics & Reicela Heinrihsone Latvia
32  Andriy Verner & Alina Gutsulska Ukraine
32  Aleksey Yushkevich & Anastasiya Apraksina Byelorussia
35  Vladislav Shepelev & Polina Soyko Byelorussia
36  Valentyn Chernej & Alina Sratijchuk Ukraine
36  Ralfs Plasunovs & Viviana Sturite Latvia
36  Ilya Zhavnerko & Aleksandra Bogushevich Byelorussia
39  Denis Romanenko & Maria Kolesova Russia
39  Justas Skara & Vaida Siaulytyte Lithuania
41  Lukasz Mróz & Magdalena Jakus Poland
41  Aleksandr Nesterenko & Veronika Burgardt Russia
41  Ivan Volchek & Yuliya Pisarchik Byelorussia
44  Aleksandrs Bautra & Anastasija Maliseva Latvia
44  Josep Järve & Maria Zvonova Estonia
44  Roman Mokienko & Polina Gorshenina Russia
44  Vladislav Vitkovskiy & Kseniya Moroz Russia
48  Juri Belokurov & Alice Melikova Estonia
49  Anton Burkhanov & Anna Petrashevich Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}