Results from Tropicana Cup 2011 - Juvenile Combination Saturday, 16 April 2011
Check how to advertise your product with us

Tropicana Cup 2011
Poland - Mikolajki Thursday, 14 April 2011

Juvenile Combination Saturday, 16 April 2011

Final

1  Danila Mazur & Anastasiya Polonskaya Russia
2  Mamertas Lozys & Skaiste Jazilionyte Lithuania
3  Valentin Kravchenko & Anastasiya Guryanova Russia
4  Vladislav Untu & Aleksandrina Oltyants Moldova
5  Kristers Smits & Melissa Bessonova Latvia
6  Daniels Simosons & Sara Zuberga Latvia
Advertisement
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Daniil Shmidt & Alina Guminyuk Byelorussia
8  Ilia Krevskiy & Anastasiya Maksimenkova Russia
9  Ilya Yudovin & Alisa Gorchakova Byelorussia
10  Adrian Lesnianski & Kornelia Maruszczak Poland
11  Kostyantin Geraymovich & Katerina Yavorska Ukraine
12  Mihai Bitlan & Madalina Teaca Moldova

Quarter-final

13  Maciej Kloskowski & Nikola Zietowska Poland
14  Leonards Petkevics & Alina Vasilevska Latvia
15  Kirill Kupreychik & Yaroslava Filippova Byelorussia
16  Grzegorz Terpilowski & Viana Butko Poland
17  Ilya Pastushkov & Sofiya Shustova Byelorussia
18  Daniil Filippenkov & Darya Shvets Russia
18  Bogdan Kazaryan & Natasha Sorokata Russia
18  Filip Lewandowski & Wiktoria Nyks Poland
21  Dmitriy Solomevich & Ulyana Shkel Byelorussia
22  Maksim Goryachok & Inna Geval Ukraine
23  Oleksandr Kopachevskiy & Alina Abu Ukraine

Round 1 (top 45)

25  Nikita Varest & Polina Gusyatskaya Russia
26  Matvey Bykov & Viktoriya Kormacheva Russia
26  Roman Havric & Olga Moraru Moldova
26  Aleksand Kazanovskiy & Evelina Ganskaya Ukraine
29  Oleksandr Virsta & Kateryna Bodnaryuk Ukraine
30  Hubert Barlog & Zuzanna Niemczewska Poland
31  Vladislav Abushenko & Dariya Sizikova Russia
32  Aleksandr Buglak & Olga Zadorozhnaya Ukraine
33  Sergey Avdeev & Irina Vikhoreva Russia
34  Jan Ciesielski & Luiza Rosinska Poland
34  Ilian Helendi & Ann Mari Lepik Estonia
34  Maksim Khatskevich & Anastasiya Akulich Byelorussia
38  Vladislav Adamovskiy & Viktoriya Panysh Byelorussia
38  Vsevolod Kurochka & Sofiya Sosinovich Ukraine
38  Gleb Shabentov & Anastasiya Stremousova Russia
41  Vladimir Golubnichiy & Milena Vasilchenko Russia
42  Mark Richard Jürna & Katarina Grete Kuum Estonia
42  Aleksey Shevchenko & Taisiya Shulga Ukraine
42  Pavel Vassiljev & Kristina Sergejeva Estonia
46  Georgiy Grushevskiy & Anastasiya Galkina Byelorussia
46  Dmitry Prisyazhnyy & Anna Stepanyuk Russia
48  Eldar Sultanov & Anna Mikhaylyuk Byelorussia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}