Results from Tropicana Cup 2012 - Junior I Open Latin Saturday, 14 April 2012
Check how to advertise your product with us

Tropicana Cup 2012
Poland - Mikolajki Friday, 13 April 2012

Junior I Open Latin Saturday, 14 April 2012

Final

1  Semen Khrzhanovskiy & Vitalina Bunina Russia
2  Nikita Olinichenko & Elizaveta Pustornakova Russia
3  Daniil Distergov & Dariya Marinesku Ukraine
4  Danila Mazur & Anastasiya Polonskaya Russia
5  Marik Scherbak & Anastasiya Kaminska Ukraine
6  Davis Rauza & Laura Karkovska Latvia
7  Dmitrijs Gruzdevs & Luize Kascejeva Latvia
Advertisement
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  [17] Artur Grigoryan & Nataliya Grigoryan Russia
9  [16] Maksim Pugachev & Kira Oksas Russia
10  [14] Anton Bondarenko & Elizaveta Bondarenko Russia
11  [12] Dmitro Kupetskiy & Dariya Andreeva Ukraine
12  [10] Daniil Tymoshenko & Valeriya Stelmakh Ukraine
13  [7] Valentin Potrivaev & Nadiya Maslova Ukraine

Quarter-final

14  [16] Valentin Kravchenko & Anastasiya Guryanova Russia
15  [14] Yvan Grchev & Anastasyya Marchenko Ukraine
15  [14] Vladislav Velikotskiy & Tatyana Ustinova Russia
17  [13] Kostyantin Geraymovich & Katerina Yavorska Ukraine
17  [13] Aleksandr Kokushkin & Kristina Dvoretskaya Russia
17  [13] Ilya Yudovin & Alisa Gorchakova Byelorussia
20  [10] Daniil Piazenko & Alina Jankauskaite Lithuania
21  [9] Ilya Krutaynis & Violetta Piskun Russia
21  [9] Leonards Petkevics & Aleksandra Ivanova Latvia
23  [7] Romans Dobrecovs & Ksenija Madzule Latvia
24  [3] Saulius Knasas & Ugne Bliujute Lithuania

Round 2 (top 39)

25  [22] Robert Kassin & Melani Sulengo Estonia
25  [22] Ilia Krevskiy & Anna Shabardina Russia
27  [21] Egor Filev & Yana Nikitina Russia
28  [20] Denis Shirobokov & Anastasiya Anisimova Russia
29  [19] Yaroslav Verba & Darya Chistyakova Ukraine
29  [19] Komil Vokhidov & Vitalina Maryashina Russia
31  [18] Evgeniy Dyachenko & Valeriya Grabilina Ukraine
32  [16] Ralfs Plasunovs & Viviana Sturite Latvia
33  [14] Kendro Härm & Nataly Bogdanova Estonia
33  [14] Anvar Khabibullin & Kamilya Valeeva Russia
35  [4] Aretas Zarnauskas & Julija Mincenkova Lithuania
36  [3] Ilya Fedorenko & Lyudmila Shubenko Ukraine
36  [3] Mateusz Tajak & Morena Sztuce Vel Stuzmania Poland
38  [2] Danil Khmelnitskiy & Olesya Klimkina Russia
38  [2] Catalin Vilon & Olga Moram Moldova

Round 1 (top 58)

40  [11] Juri Altmets & Kristina Korõtnikova Estonia
40  [11] Daniil Filippenkov & Darya Shvets Russia
40  [11] Cristian Vladicescu & Daria Vlah Moldova
43  [9] Sandu Lupusor & Julietta Iordachescu Moldova
43  [9] Viktor Pytlyak & Ulyana Shkel Byelorussia
45  [8] Vladyslav Burdyug & Polyna Slepkan Ukraine
45  [8] Kaur Pesor & Reti Ojasalu Estonia
45  [8] Peteris Kristers Skavronskis & Anna Marija Civako Latvia
48  [7] Mateusz Dabek & Tasija Mangudis Poland
49  [6] Victor Chuzilov & Anastasiy Kozoleva Russia
50  [5] Egor Tkachuk & Mariya Tovt Ukraine
50  [5] Nikita Varest & Polina Gusyatskaya Russia
53  [3] Erik Fonaryuk & Elena Tabunschyk Ukraine
53  [3] Denijs Indriksons & Adriana Ratniece Latvia
55  [2] Mikhail Andriychuk & Anastasiya Volynets Ukraine
55  [2] Leonid Starovoyt & Margarita Petrun Russia
57  [1] Konstantin Vasilevskiy & Natali Chernysheva Russia
57  [1] Ivan Volchek & Yuliya Pisarchik Byelorussia
59  Vadim Nepomnyaschiy & Alina Snigur Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}