Results from Tropicana Cup 2012 - Juvenile II Open Combi Friday, 13 April 2012
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

Tropicana Cup 2012
Poland - Mikolajki Friday, 13 April 2012

Juvenile II Open Combi Friday, 13 April 2012

Final

1  Sergey Bykovskiy & Milana Zenkova Russia
2  Leon Istratiy & Diana Pak Russia
3  Gheorghe Ciumasu & Andreea Grama Moldova
4  Dragosh Chimbir & Luchiana Buchko Moldova
5  Dmitriy Sokratov & Evgeniya Eliseykina Russia
6  Catalin Terescenco & Mihaela Secrieru Moldova
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  [17] Kirill Osetrov & Alisa Knyazeva Russia
8  [16] Aleksandr Egorov & Polina Baryshova Poland
9  [12] Matvey Finapetov & Polina Astakhova Russia
10  [8] Kacper Pawlowski & Zuzanna Nowak Poland
11  [7] Alexandr Markov & Alina Manvelova Russia
11  [7] Christian Rapcea & Bianca Rotaru Moldova

Quarter-final

13  [14] Górczak Kasper & Pycio Sylwia Poland
14  [13] Roberts Kuze & Patricija Lielnora Latvia
14  [13] Daniil Markelov & Sofiya Aryankina Russia
16  [12] Kristians Cers & Ruta Punka Latvia
17  [11] Aleksandr Nabiev & Elena Boyarkina Russia
18  [10] Nikita Kontsevich & Anna Mihaylyuk Russia
19  [7] Serhiy Manyk & Bozhena Mintenko Ukraine
19  [7] Anatolii Vatamaniuk & Alyessandra Dobriansky Ukraine
21  [6] Mikhail Nikolaev & Alina Druzhinina Russia
21  [6] Oleksandr Shevchenko & Liza Grischenko Ukraine
23  [5] Roman Lutsak & Anna Mokina Russia
24  [4] Mikhail Gnatov & Anna Ivanchenko Russia
25  [3] Sergey Gerasimov & Valeriya Alkina Russia

Round 2 (top 41)

26  [18] Rokas Dirmantas & Ugne Gadeikyte Lithuania
27  [17] Arturs Nesterenkovs & Elizabete Brikune Latvia
27  [17] Eugen Tapes & Dina More Moldova
29  [14] Gleb Shabentov & Anastasiya Stremousova Russia
30  [13] Georgiy Grushevskiy & Anastasiya Galkina Byelorussia
30  [13] Danielius Zuravliov & Rugile Kiciatovaite Lithuania
32  [12] Karol Alwasiak & Wiktoria Jedrzejczyk Poland
32  [12] Daniils Buinickis & Daniela Ivenkova Latvia
32  [12] Nikita Radkevich & Evgeniya Khut Byelorussia
35  [11] Kevin Danilevich & Alesya Lobanovskaya Byelorussia
35  [11] Benas Latanauskas & Elze Gusciute Lithuania
35  [11] Olaf Perzanowski & Zuzanna Winter Poland
35  [11] Roens Rande & Annija Avota Latvia
39  [9] Stanislav Grigoriev & Viktoriya Polyakova Russia
40  [8] Vadim Iov & Oana Bernaz Ukraine
41  [6] Viktor Flekevchuk & Iryna Strusevych Ukraine

Round 1 (top 65)

42  [18] Cristian Gorceag & Valeria Rotarenco Moldova
42  [18] Niedzielski Piotr & Kaminska Aleksandra Poland
44  [17] Dmytro Andriychuk & Nataliia Fedyuk Ukraine
44  [17] Nikita Govorkov & Polina Kolonitskaya Byelorussia
44  [17] Leon Romanov & Evelina Filipson Russia
47  [16] Kirylo Besarab & Hanna Maleuich Ukraine
47  [16] Danil Ermakovich & Sofiya Sumenkova Russia
47  [16] Pawel Haftka & Aleksandra Rak Poland
47  [16] Andriy Kirstya & Olena Stolyar Ukraine
51  [15] Arseniy Strakh & Mariya Gavrilchik Byelorussia
52  [14] Nikita Brikuns & Alise Pliksa Latvia
52  [14] Nikita Ershov & Elizaveta Shaporenko Russia
52  [14] Alexandr Gorbunov & Anastasia Petkova Russia
55  [13] Aleksey Tolstykh & Anastasiya Evdokimova Russia
56  [12] Dmitrij Bobin & Mariya Vasilenko Russia
56  [12] Vladislav Novikov & Svetlana Khaustova Russia
56  [12] Fabian Panek & Laura Piskorska Poland
59  [10] Vladislav Dubodel & Vera Bogova Byelorussia
60  [9] Efim Arshanonov & Yana Pimenova Russia
61  [8] Savva Yanushanets & Olesya Senina Russia
62  [7] Vladislav Savitskij & Marina Matus Poland
63  [6] Danka Kochanov & Aishat Bagodemova Russia
64  [3] Nikita Lupusor & Madalina Cojocari Moldova
64  [3] Vladimir Tsvetkov & Elena Eliseera Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}