Results from Tropicana Cup 2012 - Juvenile Open Combi Sunday, 15 April 2012
Check how to advertise your product with us

Tropicana Cup 2012
Poland - Mikolajki Friday, 13 April 2012

Juvenile Open Combi Sunday, 15 April 2012

Final

1  Veaceslav Nagailic & Cristina Batrincea Moldova
2  Sergey Bykovskiy & Milana Zenkova Russia
3  Maksim Lozitskiy & Mariya Plyaskina Russia
4  Dmitriy Sokratov & Evgeniya Eliseykina Russia
5  Rodion Bokov & Loudmila Georgiou Cyprus
6  Leon Istratiy & Diana Pak Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  [34] Kirill Osetrov & Alisa Knyazeva Russia
8  [32] Matvey Finapetov & Polina Astakhova Russia
9  [28] Adis Orda & Anastasia Bengarde Latvia
10  [18] Gheorghe Ciumasu & Andreea Grama Moldova
10  [18] Catalin Terescenco & Mihaela Secrieru Moldova
12  [9] Dragosh Chimbir & Luchiana Buchko Moldova

Quarter-final

13  [37] Aleksey Yazevskiy & Vladislava Melnik Byelorussia
14  [35] Matvey Korneev & Violetta Levchenko Russia
15  [33] Mateusz Kolakowski & Justyna Labuz Poland
16  [23] Aleksandr Egorov & Polina Baryshova Poland
17  [22] Simion Marii & Irina Sereda Moldova
17  [22] Roman Mizgirev & Karina Kornilova Russia
19  [21] Christian Rapcea & Bianca Rotaru Moldova
20  [19] Mikhail Maydanyuk & Olga Shimanskaya Byelorussia
21  [17] Aleksandr Nabiev & Elena Boyarkina Russia
22  [14] Denis Tkachuk & Ekaterina Pavlova Ukraine
23  [12] Alexandr Markov & Alina Manvelova Russia
24  [10] Evgeniy Zhereleyko & Polina Ugrina Ukraine
25  Vyacheslav Tsybulin & Darya Malysheva Russia

Round 2 (top 37)

26  [27] Oleksandr Shevchenko & Liza Grischenko Ukraine
27  [26] Roman Zubritskiy & Anna Sinyavskaya Russia
28  [25] Daniil Markelov & Sofiya Aryankina Russia
28  [25] Mikhail Nikolaev & Alina Druzhinina Russia
30  [24] Daniil Maksimenko & Anastasiya Shevtsova Byelorussia
30  [24] Maciej Wiech & Julia Iwanicka Poland
32  [21] Nikita Bugaev & Olga Freynkman Russia
32  [21] Georgiy Grushevskiy & Anastasiya Galkina Byelorussia
34  [20] Gleb Shabentov & Anastasiya Stremousova Russia
34  [20] Arseniy Shumak & Valeriya Tushkanova Byelorussia
36  [18] Laurynas Makarovas & Diana Venckunaite Lithuania
37  [15] Maksim Khatskevich & Anastasiya Akulich Byelorussia

Round 1 (top 53)

38  [37] Mikhail Bukato & Evgeniya Ageeva Byelorussia
38  [37] Danil Ermakovich & Sofiya Sumenkova Russia
38  [37] Jans Janis Kremers & Katrina Atholde Latvia
38  [37] Sevastyan Zolotov & Elibieta Slavska Byelorussia
42  [36] Mikhail Gnatov & Anna Ivanchenko Russia
43  [35] Semen Goldobin & Diana Gasheva Russia
44  [34] Stepan Grivochevskiy & Anastasiya Sergeychuk Byelorussia
45  [33] Vasile Florea & Maria Ceropita Poland
46  [30] Sergey Gerasimov & Valeriya Alkina Russia
46  [30] Roman Lutsak & Anna Mokina Russia
48  [23] Kristians Cers & Ruta Punka Latvia
48  [23] Cristian Gorceag & Valeria Rotarenco Moldova
48  [23] Georgiy Volobuev & Polina Skachek Russia
51  [20] Dmitrij Bobin & Mariya Vasilenko Russia
52  [17] Leon Romanov & Evelina Filipson Russia
53  [11] Daniils Buinickis & Daniela Ivenkova Latvia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}