Results from Tropicana Cup 2012 - Juvenile Open Standard Friday, 13 April 2012
Check how to advertise your product with us

Tropicana Cup 2012
Poland - Mikolajki Friday, 13 April 2012

Juvenile Open Standard Friday, 13 April 2012

Final

1  Leon Istratiy & Diana Pak Russia
2  Sergey Bykovskiy & Milana Zenkova Russia
3  Catalin Terescenco & Mihaela Secrieru Moldova
4  Matvey Korneev & Violetta Levchenko Russia
5  Dmitriy Sokratov & Evgeniya Eliseykina Russia
6  Simion Marii & Irina Sereda Moldova
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  [13] Gheorghe Ciumasu & Andreea Grama Moldova
8  [10] Dragosh Chimbir & Luchiana Buchko Moldova
8  [10] Kirill Osetrov & Alisa Knyazeva Russia
10  [9] Matvey Finapetov & Polina Astakhova Russia
10  [9] Oleksandr Kopachevskiy & Alina Abu Ukraine
12  [8] Mateusz Kolakowski & Justyna Labuz Poland

Quarter-final

13  [14] Adis Orda & Anastasia Bengarde Latvia
13  [14] Denis Tkachuk & Ekaterina Pavlova Ukraine
15  [13] Aleksandr Egorov & Polina Baryshova Poland
16  [10] Kasparas Arys & Vaiva Paulauskaite Lithuania
17  [9] Roberts Kuze & Patricija Lielnora Latvia
17  [9] Laurynas Makarovas & Diana Venckunaite Lithuania
19  [8] Christian Rapcea & Bianca Rotaru Moldova
20  [7] Daniil Markelov & Sofiya Aryankina Russia
21  [6] Evgeniy Zhereleyko & Polina Ugrina Ukraine
22  [5] Alexandr Markov & Alina Manvelova Russia
23  [3] Aleksandr Nabiev & Elena Boyarkina Russia
24  [2] Nikita Kontsevich & Anna Mihaylyuk Russia

Round 2 (top 44)

25  [13] Nikita Bugaev & Olga Freynkman Russia
25  [13] Daniil Maksimenko & Anastasiya Shevtsova Byelorussia
25  [13] Kacper Pawlowski & Zuzanna Nowak Poland
28  [11] Mikhail Bukato & Evgeniya Ageeva Byelorussia
28  [11] Nikita Lukashov & Sandrina Kruysberg Byelorussia
30  [10] Danil Ermakovich & Sofiya Sumenkova Russia
30  [10] Mikhail Gnatov & Anna Ivanchenko Russia
30  [10] Georgiy Grushevskiy & Anastasiya Galkina Byelorussia
33  [9] Maksim Khatskevich & Anastasiya Akulich Byelorussia
33  [9] Roman Lutsak & Anna Mokina Russia
33  [9] Arturs Nesterenkovs & Elizabete Brikune Latvia
33  [9] Gleb Shabentov & Anastasiya Stremousova Russia
37  [8] Semen Goldobin & Diana Gasheva Russia
37  [8] Mikhail Nikolaev & Alina Druzhinina Russia
37  [8] Olaf Perzanowski & Zuzanna Winter Poland
40  [6] Sergey Gerasimov & Valeriya Alkina Russia
41  [5] Vyacheslav Tsybulin & Darya Malysheva Russia
42  [4] Vasile Florea & Maria Ceropita Poland
42  [4] Andriy Kirstya & Olena Stolyar Ukraine
44  [3] Georgiy Volobuev & Polina Skachek Russia

Round 1 (top 59)

45  [12] Dmitrij Bobin & Mariya Vasilenko Russia
45  [12] Nikita Brikuns & Alise Pliksa Latvia
45  [12] Stanislav Grigoriev & Viktoriya Polyakova Russia
45  [12] Jans Janis Kremers & Katrina Atholde Latvia
45  [12] Leon Romanov & Evelina Filipson Russia
50  [10] Cristian Gorceag & Valeria Rotarenco Moldova
51  [9] Fabian Panek & Laura Piskorska Poland
51  [9] Savva Yanushanets & Olesya Senina Russia
53  [8] Maxim Peioglo & Victoria Dolbus Moldova
53  [8] Niedzielski Piotr & Kaminska Aleksandra Poland
53  [8] Nikita Senin & Sofiya Gip Byelorussia
56  [7] Vladislav Novikov & Svetlana Khaustova Russia
56  [7] Aleksey Tolstykh & Anastasiya Evdokimova Russia
58  [6] Nikita Ershov & Elizaveta Shaporenko Russia
59  [3] Alexandr Gorbunov & Anastasia Petkova Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}