Results from Vivat, Russia 2007 - Amateur Latin Saturday, 30 June 2007
Check how to advertise your product with us

Vivat, Russia 2007
Russia - Sochi Saturday, 30 June 2007

Amateur Latin Saturday, 30 June 2007

Final

1  Yuriy Simachev & Angelina Sibaeva Russia
2  Pavel Martynov & Anna Martynova Russia
3  Pavel Silantev & Nadezhda Shandrina Russia
4  Egor Bobrov & Yuliya Leonteva Russia
5  Konstantin Ivanchenko & Vera Sokolova Russia
6  Evgeniy Lisunov & Olga Tikhonova Russia
7  Anton Aldaev & Vera Lenkova Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  Savely Seleznov & Tatiana Vasilieva Russia
9  Aleksey Shamin & Alina Glazkova Russia
10  Denis Mischeryakov & Kristina Mityaeva Russia
11  Artiom Sorokin & Natalia Poliakova Russia
12  Mark Savchenko & Olga Romina Russia
13  Sergey Trishkin & Alevtina Likhacheva Russia

Quarter-final

14  Kirill Zhuzhnev & Natalya Polukhina Russia
15  Alexandr Hudorozhtsov & Ecaterina Mantaluta Moldova
16  Aleksandr Frolov & Anastasiya Vlasova Russia
17  Vladislav Golovnya & Olga Samotaeva Russia
18  Artem Bubnov & Ekaterina Davydova Russia
19  Sergey Yuzhilkin & Anastasiya Ivanova Russia
20  Ilya Maksyutov & Lina Kriushova Russia
21  Artem Rybalkin & Larisa Zueva Russia
22  Lucian Dimitras & Elena Samarina Moldova
23  Vitaliy Novikov & Alisa Proshak Russia
23  Kirill Yastrebov & Olga Kuzaeva Russia
25  Mikhail Britanov & Dariya Brezhitskaya Russia
26  Aleksandr Smirnov & Anna Shunina Russia

Round 2 (top 48)

27  Dmitriy Nikitin & Liyka Shushunova Russia
28  Artur Pankov & Margarita Perova Russia
29  Anton Seleznev & Evgeniya Vargo Russia
30  Dmitriy Zavyalov & Kristina Nikulina Russia
31  Ruslan Podkolzin & Maria Kukushkina Russia
31  Ilya Zavgorodniy & Anastasiya Kalugina Russia
33  Aleksandr Shorin & Nadezhda Luneva Russia
34  Mikhail Borodin & Mayya Kazakova Russia
35  Mikhail Radionov & Kristina Milyukhina Russia
36  Andrey Dudin & Mariya Sysoeva Russia
37  Mikhail Koptev & Alina Pokhodeeva Russia
38  Oleg Loginov & Ekaterina Samoylyuk Russia
39  Dmitriy Bakharev & Tatiana Voevodina Russia
39  Dmitriy Kachegin & Mariya Orlova Russia
41  Dmitriy Chudinov & Alina Bisekeeva Russia
41  Vladimir Kotov & Svetlana Bukatina Russia
41  Pavel Vays & Darya Voroshilova Russia
44  Oleg Osiev & Oxana Chernenko Russia
44  Roman Tsukanov & Oxana Myshko Russia
46  Nadir Bairamov & Anna Dontsova Azerbaijan
46  Valeriy Lisechko & Olga Slobodova Russia
48  Farid Babazade & Gunel Mustafaeva Azerbaijan

Round 1 (top 60)

49  Artashes Oganian & Julia Talmacheva Russia
49  Ilya Serebryakov & Margarita Deryabina Russia
49  Anton Shvarev & Diana Zakrzhevskaya Russia
52  Dmitriy Ageev & Nadezhda Chvileva Russia
53  Alexandr Sabadash & Lilia Barsegian Russia
54  Dmitriy Karpov & Svetlana Reva Russia
55  Egor Rudikov & Ekaterina Glazyrina Russia
56  Valery Dorofeev & Evgenia Ivanina Russia
57  Sergey Pogosov & Ekaterina Kobzar Russia
57  Dmitry Vasilenko & Natalya Lyaskovskaya Russia
59  Vadim Isaev & Kamila Agafendieva Azerbaijan
60  Akop Manvelyan & Tatevik Manvelyan Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}