Results from Vivat, Russia 2007 - Junior II Latin Saturday, 30 June 2007
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

Vivat, Russia 2007
Russia - Sochi Saturday, 30 June 2007

Junior II Latin Saturday, 30 June 2007

Final

1  Artem Kitaygora & Danata Khasanova Russia
2  Yuri Soldatov & Irina Gogoladze Russia
3  Aleksandr Shapovalov & Valeriya Ryabova Russia
4  Aleksandr Lillo & Margarita Khamzaeva Russia
5  Nikolay Likhanov & Arina Zaychikova Russia
6  Artem Livshits & Alla Kraynova Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

7  Roman Kiparin & Yuliya Listratova Russia
8  Andrey Semakin & Yana Demenok Russia
9  Vitaliy Udodov & Anna Barsegian Russia
10  Aleksey Lyulka & Kristina Rudaya Russia
11  Sergey Lerke & Yana Lyubyanova Russia
12  Andrey Khvorostov & Alisa Butova Russia

Quarter-final

13  Aleksandr Kartashov & Irina Konina Russia
13  Ivan Neizhkasha & Ellina Katkova Russia
15  Roman Bankrashkov & Tatyana Tsarenko Russia
15  Dmitriy Novikov & Darya Zhubareva Russia
17  Artur Asadullin & Polina Shmeleva Russia
18  Viktor Kazeka & Viktoriya Gunko Russia
19  Nikita Churikov & Ekaterina Tokareva Russia
19  Leonid Khokhlov & Anastasiya Okladnikova Russia
21  Vladimir Pinegin & Natalya Kolpakova Russia
22  Maksim Tuchin & Diana Khranovskaya Russia
23  Sergey Chebyshev & Kseniya Garkavaya Russia
24  Sergey Godov & Marina Nikiforova Russia

Round 2 (top 48)

25  Kirill Avdejev & Liana Arakelyan Russia
25  Konstantin Zinoviev & Julia Lurina Russia
27  Vladislav Mashkarev & Margarita Danilova Russia
28  Rudolf Diner & Natalya Marinoshenko Russia
29  Ilya Kabachiy & Elizaveta Volkova Russia
29  Dmitriy Pavlov & Aleksandra Berezina Russia
31  Egor Kartashov & Aleksandra Govendyaeva Russia
32  Aleksandr Klyushin & Darya Belousova Russia
33  Vadim Peshnov & Anna Trofimenko Russia
34  Rostislav Zhuravlev & Mariya Zhuravleva Russia
35  Aleksey Shabarshin & Aleksandra Vysokaya Russia
36  Evgeniy Rud & Alina Otrosnova Russia
36  Razmik Simonyan & Viktoriya Nazarenko Russia
36  Kirill Tkachenko & Nadezhda Yashkina Russia
39  Igor Komolov & Anastasiya Zharkova Russia
39  Ilya Romanov & Olga Berkuta Russia
41  Nikita Borisov & Darya Lonkina Russia
42  Oleg Likhachev-mischenko & Anna Krongauz Russia
42  Igor Samusev & Olga Shishkina Russia
44  Anton Filippov & Elena Krasnoselskikh Russia
45  Vyacheslav Votinov & Nikol Panina Russia
46  Valentin Mukhrev & Arina Oganesova Russia
47  Evgeniy Koptev & Natalya Savitskaya Russia
48  Dmitriy Franskevich & Nataliya Silinskaya Russia

Round 1 (top 70)

49  Mikhail Nechayev & Zhanna Aksenova Russia
49  Anatoliy Proskurin & Kristina Khachaturova Russia
51  Dmitriy Beloshitskiy & Ekaterina Knyazkova Russia
51  Pavel Lesnichiy & Irina Borisova Russia
53  Artem Kochet & Margarita Stasyuk Russia
54  Aleksandr Alayskiy & Evgeniya Kostina Russia
54  Kirill Ilkovskiy & Ekaterina Stezhkova Russia
54  Mikhail Korabelschikov & Irina Ufimtseva Russia
57  Yan Kurimenko & Kristina Chernykh Russia
58  Aleksandr Kiselev & Sabina Bulatseva Russia
58  Vitaliy Ryzhukhin & Veronika Titova Russia
60  Nikolay Seregin & Mariya Cherkashina Russia
61  Sergey Gerasimov & Elizaveta Demchenko Russia
61  Sergey Vakhnin & Darya Rogulina Russia
63  Aleksey Terevkov & Polina Lisechko Russia
63  Kirill Zuykov & Lidiya Spikina Russia
65  Aleksandr Samsonov & Lyubov Vorozhtsova Russia
66  Aleksey Naumkin & Anastasiya Khatuntseva Russia
67  Tapdyg Khankishiev & Anna Remizova Russia
68  Aleksandr Eroshevich & Darya Volkova Russia
68  Konstantin Vasilenko & Yuliya Rogovaya Russia
70  Sergey Chekanov & Anna Zuykova Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}