Results from Vivat, Russia 2007 - Junior Standard Saturday, 30 June 2007
Advertisement
If you do not want to see those adverts Become a member!
Check how to advertise your product with us

Vivat, Russia 2007
Russia - Sochi Saturday, 30 June 2007

Junior Standard Saturday, 30 June 2007

Final

1  Vladimir Pinegin & Natalya Kolpakova Russia
2  Ilya Kabachiy & Elizaveta Volkova Russia
3  Sergey Lerke & Yana Lyubyanova Russia
4  Anton Filippov & Elena Krasnoselskikh Russia
5  Aleksey Lyulka & Kristina Rudaya Russia
6  Kirill Levchenko & Darya Makarova Russia
7  Artem Shitov & Elena Kirilenko Russia
Do not like adverts?   Become a member!

Semi-final

8  Vitaliy Ryzhukhin & Veronika Titova Russia
9  Vitaliy Udodov & Anna Barsegian Russia
10  Leonid Khokhlov & Anastasiya Okladnikova Russia
11  Aleksey Shabarshin & Aleksandra Vysokaya Russia
12  Aleksandr Klyushin & Darya Belousova Russia
13  Aleksey Ivanov & Elizaveta Konina Russia
14  Andrey Trubaenko & Valeriya Lobova Russia

Quarter-final

15  Ivan Neizhkasha & Ellina Katkova Russia
16  Artem Kochet & Margarita Stasyuk Russia
16  Dmitriy Staev & Anastasiya Bogatko Russia
18  Evgeniy Beleevskiy & Kseniya Palshina Russia
18  Pavel Lesnichiy & Irina Borisova Russia
18  Konstantin Zinoviev & Julia Lurina Russia
21  Kirill Tkachenko & Nadezhda Yashkina Russia
22  Mikhail Skorobogatov & Ekaterina Frizen Russia
23  Nikita Borisov & Darya Lonkina Russia
24  Evgeniy Koptev & Natalya Savitskaya Russia

Round 2 (top 40)

25  Ilya Romanov & Olga Berkuta Russia
25  Vladislav Skirdachev & Sofya Guseva Russia
25  Nikita Tarasov & Kseniya Armisheva Russia
28  Mikhail Korabelschikov & Irina Ufimtseva Russia
29  Evgeniy Davydov & Yuliya Konkova Russia
30  Vladislav Shpakov & Anastasiya Kopteva Ukraine
31  Dmitriy Pavlov & Aleksandra Berezina Russia
32  Maksim Tuchin & Diana Khranovskaya Russia
33  Andrey Yeremin & Anastasiya Torchilina Russia
34  Ivan Krasnoperov & Anna Putilova Russia
35  Nikita Churikov & Ekaterina Tokareva Russia
36  Evgeniy Rud & Alina Otrosnova Russia
36  Aleksey Terevkov & Polina Lisechko Russia
38  Artur Asadullin & Polina Shmeleva Russia
38  Anatoliy Konyshev & Olga Chivozertseva Russia
40  Lev Khalemskiy & Mariya Borozdina Russia

Round 1 (top 57)

41  Iskander Maksyutov & Darya Prosochkina Russia
41  Evgeniy Zelenskiy & Yana Moskovchenko Russia
43  Igor Khmara & Anna Mordanenko Russia
44  Dmitriy Radchenko & Yuliya Tarasova Russia
45  Aleksandr Eroshevich & Darya Volkova Russia
45  Kirill Ilkovskiy & Ekaterina Stezhkova Russia
45  Konstantin Vasilenko & Yuliya Rogovaya Russia
48  Vitaliy Fenchenko & Sofya Shelyagina Russia
49  Aleksandr Milovatskiy & Gulsina Alimurzaeva Russia
49  Andrey Soldatov & Valeriya Samsonkina Russia
51  Oleg Likhachev-mischenko & Anna Krongauz Russia
51  Aleksandr Samsonov & Lyubov Vorozhtsova Russia
53  Eduard Pozharov & Anastasiya Belanovna Russia
53  Anatoliy Proskurin & Kristina Khachaturova Russia
55  Aleksandr Korotaev & Diana Kamaltinova Russia
56  Viktor Kazeka & Viktoriya Gunko Russia
57  Vyacheslav Votinov & Nikol Panina Russia
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}